Aktuálně: 5 046 inzerátů173 376 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Chameleon jemenský-chov

Dominik (neregistrovaný) 08.01.2010, 20:00:18 xxx.xxx.120.26
Ahoj
Prosím o radu. Mám dva chameleóny samec asi rok, samička půl roku. Sameček kouše samičku do ocasu, která ho má na konci černý,uschlý asi 1 cm, pořád ji vyhání.Doroste ji ten kousek?Díky moc za radu.
icinka
icinka (1 příspěvků) 09.01.2010, 15:26:55 xxx.xxx.255.186
Ahoj všem :-). Mám chameleónka, stáří něco přes půl roku +- , Krmím ho cvrčkama kteří mají tak 2 cm a baští v pohodě, zajímalo by mě kolik mu jich můžu za den dávat, abych ho nepřekrmovala, nebo nakopak aby neměl hlad. Zatím mu dávám tak 4 cvrčky na den které obaluju ve vitamínech a v naprášek posekaných skořápkách.
Stačí ty 4 cvrci? :-)
Obrázek
Jiří (neregistrovaný) 10.01.2010, 10:58:08 xxx.xxx.212.18
Prosím o radu. Na burze jsem si zakoupil samičku Chameleóna Jemenského, stáří asi jeden rok. Je to pěkná baculka které nechyběl apetit. Děnně spořádala 6 - 9 cvčků. Žádné problémy s krmením nebyly a to jak s mrtvýma cvrčkama, tak s živýma. Mám ji společně se samcem ( 1,5 roku) v jednom teráriu, kde mají každý své teritorium. Samec na ni neútočí, spíše ona ho občas prožene, ale jinak jim to funguje v pohodě. Posledních 14 dnů přestala žrát a začala hrabat v substrátu. Denně mi překope celé terárium. Ještě při koupi jsem se dotazoval, zda není vtom, když je tak buclatá. Prý již svou snůžku asi před měsícem snesla. Doteť ji musím krmit násilně. Je čiperná, pěkně zbarvená ale prostě sama nechce žrát a celý den jenom hrabe. V teráriu mají potřebné světla, a vitamíny jim rovněž dodávám společně s potravou. Samec je v dobré kondici.
anonymní (neregistrovaný) 10.01.2010, 23:05:36 xxx.xxx.45.106
asi bude opravdu v březí :-)
David Rybák (neregistrovaný) 22.01.2010, 10:22:06 xxx.xxx.44.194
Ahoj chtel bych se zeptat. Do nedavna jsem mel v terariu samycku asi 9 mesicu starou, pul roku tam byla sama a nedavno jsem k ni pridal samecka o neco malo mladsiho. Nejdrive bylo vsechno v poradku ale pak z niceho nic na nej samyce zacala utocit obcas mi prislo ze i docela ostre. trva to uz 10 dni. Samyce je v klidu a jak mile se samecek pohne a jde nekam smerem k samycce tak se zbarvi do tmave hneda zacne se houpat a pak po nem ihned vyjizdi. muzete mi nekdo poradit dekuji David.
žaneta (neregistrovaný) 24.01.2010, 10:08:58 xxx.xxx.224.8
dobrý den,mám dotaz,máme dva chameleony a oni se nám strašně loupou,chtěla bych vědět čím to je.díky za radu.nety
Bíbrlíková (neregistrovaný) 24.01.2010, 13:49:54 xxx.xxx.20.234
Dobrý den,mám dotaz..Týdne máme doma nového chameleona...S jeho chovem nemáme moc zkušeností..Nášemu chamíkovi oteklo oko...Vypadá to jako kdyz mu zduří...Neni mu pak videt oko ale leze mu z dulku růžový vnitřek..Kdyz chamik zatlaci okem na klacek tak si ho zase nejak srovna..Je to normální nebo je to známka nejakeho problemu?odepiste prosim na email: bibinka.zuza@seznam.cz dekuji
Mirek (neregistrovaný) 24.01.2010, 23:44:56 xxx.xxx.45.106
to je normalní Davide,ale chovat pár chameleonu vyžaduje mít velké znalosti.Přečti si něco o chovu a brzy přijdeš na to proč.:-)

Pro Žanetku,také bych doporučil nějakou literaturu k chovu chameleonu,než si ho pořídíte .Loupou se proto že rostou a to je normalní ciklus rustu.

a k tomu oteklemu oku,bych doporučil hned na veterinu!Žánět oka, bych tak tipoval.Na veterině dostanete antibiotika a jakousi vodu na proplachovaní inkriminovaneho mista.Nečekat!
Mirek (neregistrovaný) 24.01.2010, 23:56:42 xxx.xxx.45.106
Jěšte bych se chtěl zeptat Zuzky jestli když má tvuj chamík oteklé oko a tře s ním o klacek jak píšeš,tak jestli se náhodou neloupe z kuže?Tak to dělají chamíci.Snaží se zbavit kuže a někdy se muže zdat zě to oko co si takto tře o větev tak vypada jako otekle,ale to se za nedlouho srovná a pokud pozoruješ toto a chamík se zrovna loupe tak to není nic hrozného....:-)
bombrful (neregistrovaný) 27.01.2010, 21:24:19 xxx.xxx.221.31
mam doma samicku za chvili ji bude rok ma pres 13 cm bez ocasu dneska jsem k ni koupil samce ten ma kolem 17 cm v tele tomu bude taky rok ale je oproti ni obrovsky je to normalni?puvodnimu majiteli zral ten chamik 10 cvrcku denne ja sve samicce daval 2-3 denne.ale ona oproti nemu je jako miminko neni tak mohutna je to normalni?kdyz tak mzuzu dolozit foto,A kolik maji bytz velke samice kolem roku?
anonymní (neregistrovaný) 29.01.2010, 19:52:33 xxx.xxx.35.206
Dobrý den,rád bych se zeptal na pár věcí ohledně tohoto chameleona.Rád bych si pořídil samici.
1.Stacilo by jí terárium 100(výška)x35(hloubka)x60(šířka) ?
2.Které květiny může v teráriu mít ? (pár příkladů)
3.Je nutné aby samice měla alespoň jednou mladé ?
4.Kterou UV zářivku byste mi mohli doporučit ?
5.Jak je to s pitím ? Píše se zde že pijí olizováním listů,kolikrát denně listy rosit ?
6.Správnou vlhkost dosáhnu rosením několikrát denně nebo je v tom něco "složitějšího" ?
7.Kolikati wattovou žárovku použít abych docílil správné teploty?
bombrful (neregistrovaný) 29.01.2010, 22:21:36 xxx.xxx.221.31
1) ano stacilo
2) ibisek,orchiodej,fikus nebo jine ktere nejsou jedovate nebo umele
3)neni
4)uv B¨
5)mladym tak 3x denne dospelym parkrat tydne
6)staci roseni nebo se muze dat mlhovac
7) podle velikosti teraria 25W
anonymní (neregistrovaný) 30.01.2010, 01:01:14 xxx.xxx.45.106
bombrful dej sem taky nějakou tu fotku...,je jich tu pramalo:)
anonymní (neregistrovaný) 30.01.2010, 10:22:14 xxx.xxx.221.31
tak tu je muj 9.mes samec ktery sezere pres 10 cvrcku denne a sem tam sarancata a mozna uz bude tatinek:-)
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 30.01.2010, 10:24:09 xxx.xxx.221.31
a tu je samicka :-)mazel pul dne vydrzi hledet z okna nebo usne v ruce v prikrivce :-)
Obrázek
bombrful (neregistrovaný) 30.01.2010, 10:24:48 xxx.xxx.221.31
tak co libi sry nedal jsem tam pod ty 2 sve jmeno bombrful:-)
anonymní (neregistrovaný) 30.01.2010, 15:42:37 xxx.xxx.35.206
Dalších pár otázek :-)
1.Co dát jako podklad (např v akva se dává štěrk, tak co místo toho) aby v tom rostly rostliny.
2.Jak vysokou vrstvu ?
3.Znáte někoho kdo lepí terária na míru z Frýdku-Místku či Ostravy ?
4.Misku teda vůbec nedávat?
5.Jak hrubé větve do terárka dát ? (přibližný průměr,nevím totiž jak velkou větev obejme tlapkou)


anonymní (neregistrovaný) 30.01.2010, 15:55:01 xxx.xxx.35.206
6.Žárovka stačí pouze UVB 25 wattů (jestli terárium vytopí i dodá dostatečné množství světla které potřebuje) nebo ještě nějaký jiný typ?
Mirek (neregistrovaný) 30.01.2010, 23:27:18 xxx.xxx.45.106
Ja osobně mam kompaktní žárovky (takové ty jako spořivky,ale ve šroubovitém tvaru) a to jak UVB tak UVA.Jsou dost drahy jedna cca 500,ale nežerou tolik proudu a vydrží dlouho...,mam je dva roky a porad jedou...Pokud mohu poradit k tomu podkladu pro chamíka...,tak nejlepší je jemný písek a to hned z několika duvodu:Nežádoucí je LIGNOCEL neboli drcena kura a riční písek či kamínky a podobně.Chameleon se timto podkladem velmi rychle ucpe a to když při lovu misto cvrka spolkne kamínek!Pak se mužete jednoho dne s chamíkem zozloučit.!!!Hlina a takové podobne podklady by stačili,ale pokud do nich chcete nasadit rostlinky tak se vám tam budou tvořit plísně,jelikož výkaly a časté rosení k tomu jen napomužou.Já mam chov chameleonu řadu let a písek se mě osvěčil....ze všeho nejlíp.Roztliny ANO,ale dejte je zvlašt do kvetinače.:-)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.