Aktuálně: 5 143 inzerátů172 466 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

společná voliéra

anonymní (neregistrovaný) 29.01.2009, 18:02:56 xxx.xxx.34.218
Pohled zevnítř voliery,zde je dobře vidět závětří.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 29.01.2009, 18:04:14 xxx.xxx.34.218
Protože dnes fučí vytrvale,zde je vidět funkčnost závětří v praxi.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 29.01.2009, 18:06:50 xxx.xxx.34.218
Celkový pohled ze zahrady.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 29.01.2009, 18:22:47 xxx.xxx.34.218
Takhle nějak to vypadá z pohledu z terasy,částečně rybníček zasahuje do voliéry,dle momentálního stavu hladiny.Mrzí mě,že nemohu poskytnout lepší foto,ale mráz,vítr a celkově zimní období není příznivé pro kvalitní fotografie.Toto je jen ukázka dispozic a řešení zimoviště,koupaliště,přírodního přístupu k vodě,řešení ochrany proti větru.Uvnitř voliéry jsou 3vrby smuteční,které budou částečne na jaře obalené pletivem,aby nepadly ''za vlast''.Uvnitř plánuji také čerpadlo(zahradní fontánu) s pískovou filtrací,aby byla částečně voda okysličována.Další část vodního systému nad kterým uvažuji je svézt veškerou dešt'ovou vodu z plochy zimoviště do voliéry,kde soustavou velkých plochých misek chci řešit koupání a napájení...













Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 29.01.2009, 18:23:48 xxx.xxx.34.218
Za tou zdí a pod těmi střechami se asi začne rodit nový příběh...
Obrázek
papy
papy (447 příspěvků) 29.01.2009, 19:31:54 xxx.xxx.64.132
moc pěkná voliera opravdu luxus.tomu já říkám prolet.pokud jsem koukal správně tak tam máte červené penanty že?já jsem je loni pořídil taky protože přírodní penant když je pěkně vybarvený tak si myslím že je to pastva pro oči.moc vám fandim.můžete sem napsat jaké druhy tam ještě chcete?docela by mě to zajímalo jak takový prostor využijete.chovu zdar a nezapomente průběžně dávat sem fotky určite nejsem sám zvědavý jak to bude vypadat v době hnízdění a vylétávání mládat
anonymní (neregistrovaný) 29.01.2009, 20:02:08 xxx.xxx.113.119
nadhera,uřas,všechno možny tato voliera je fakt skvěla souhlasim s papy až budou vyvadět mlady tak to bude ještě lepši jen pro inspiraci by se na zem šikli bud pavici nebo bažanti je to na vas ale jinak fakt dobry voliera jak vidim na fotkach tak taky na to mate hodně mista
anonymní (neregistrovaný) 29.01.2009, 20:27:22 xxx.xxx.230.164
Tuhle rozpracovanou volieru již vidím potřetí,ale stále ještě jsem ji neviděl dokončenou.Tak proč řeči čím ji obsadit.Petr
anonymní (neregistrovaný) 29.01.2009, 20:30:19 xxx.xxx.230.164
omlouvám se nedočetl jsem příspěvky do konce.Petr
anonymní (neregistrovaný) 29.01.2009, 21:03:51 xxx.xxx.34.218
ano mám tam červený penanty,moc se mi líbí,ale asi tam nebudou celoročně.Zatím mám v úmyslu tam mít celoročně 3 páry horských,3 páry princezek,1 pár červenokřídlých,1 pár králováků,1pár kakariki,5párů andulek,3páry korel,1pár nádherných-možná 3páry mníšků...na zem křepelky.Páry tam pustím až v březnu,ted tam mám všehochut-testuji zatížení střechy sněhem,funkčnost závětří,velikost zimoviště atd.
Obrázek
Marián (neregistrovaný) 30.01.2009, 06:12:15 xxx.xxx.205.130
Ak sa nemýlím,tak vtáci sedia na železnej konštrukcii.Neobávate sa,že pri mrazoch by sa im mohli nohy "prilepiť"?
Inak veľmi pekná voliéra.
Stickers
Stickers (556 příspěvků) 30.01.2009, 10:35:07 xxx.xxx.48.29
Souhlasím s Mariánem. Jak jsem viděl sedět papoušky na té železné konstrukci zamrazilo mě v zádech, Osobně bych se obával toho, že jim omrznou nohy nebo tam přimrznou a uhynou. Dal bych přes ty železa nějaké větve.
Chtěl bych se optat na to pletivo. Vypadá to, že tam máte sítě do betonu a pak nějaké svařované pletivo je tomu tak?
Jinak voliéra velikostí je super.
anonymní (neregistrovaný) 30.01.2009, 11:15:44 xxx.xxx.6.158
Až tam postavíš tu fontánku, tak bych tam dal ještě nějaký kačenky třeba mandarinský. A určítě bych tam dal i nějaký bažanty, když tam je tolik místa.
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 08.02.2009, 13:42:35 xxx.xxx.91.162
Mé srdce zaplesalo :-) Je to paráda,v létě,až vše rozkvete,to nebude mít chybu.Celkem bych asi brzdil s andulkama.Bál bych se úklidu podlahy z přírodního materiálu a během tří sezon se vám může stát,že bude ve voliéře přelidněno.Sám mám 15 páru andulek v jedné voliéře třetinových rozměrů a na konci hnízdní sezony pořádně nevím,která je která,takže kolikrát vezu na burzu i chovné ptáky(chytám je v noci s baterkou a síťkou na úklid bazénu,jde to dobře).Pokud by jste ale měl zájem o odchovy,pak bych to naopak andulkama posílil.Z mé voliéry mám pocit,že andulky perfektně stimulují ostatní "lenivější" druhy ke hnízdění
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 08.02.2009, 15:44:22 xxx.xxx.91.162
Počet ptáků ve voliéře mám 3 roky stabilní,rozměry venkovní jsou 4x3x2,vnitřní 4x4x2,nemyslím,že bych měl nějakou farmu,kde jsou ptáci drženi v nějakých slepičárnách.Myslím,že osazení vzhledem k rozměrům mám tak akorát a všichni,kdo chovají hejno andulek,ví,co dokážou za hnizdní sezonu.U mě andulky hnízdí 2x do roka a těch 70 kč za mladé opravdu není ani na krmivo,pokud je teda nešidíte jen prosem.A například pap.kouřový mi zahnízdil až s andulkama ve společné voliéře.Možná jsem se v předchozím příspěvku špatně vyjádřil,ale přečtěte si celou diskuzi,ať víte,o co Erikovi šlo především.Myslím,že pro každého z nás(nebo pro většinu) je nejhezčí,když se mu povede odchov.Potom toho času,peněz,energie a práce nikdo nelituje.A lhát si nebudem,když mám nakoupit metrák směsi,vitamíny,nějaký přípravek na odčervení apod.,tak se "ňáka kačka" z prodeje mladých hodí.Ale určitě z prodeje andulek nejezdím na Seychely a když např. stavím novou voliéru,jako teď,tak na to beru za neustálého remcání manželky z rodinného rozpočtu.Ale i tyto situace většina z nás zná:-)
marat
marat (282 příspěvků) 08.02.2009, 19:27:28 xxx.xxx.176.35
Je to moc pěkná voliera, bude to zajímavý až začne sezona kolik budete mít mladej... Až vyletí s budek bude to nadhera.. Sem zvědavý jak se budou snášet samci v toku, ale máte mají tam hafo místa... Nepřemýšlel ste tam pořídit papoušky nadherný?
anonymní (neregistrovaný) 08.02.2009, 19:43:16 xxx.xxx.35.177
Danieli, zaráží mě váš postoj, že po sezoně ani nevíte která je stará, která mladá a na burzu vezete třeba staré.
To jako ty páry zortrháte a je vám to jedno? Mám voliéru kde je momentálně 10 párů andul + další dva druhy, andule mám označený barevnýma kroužkama a takové problémy teda neřeším, vaše uvažování mě proto velmi zaráží.
Netvrdím, že máte nevyhovující prostorové podmínky a krmivo, zarážející je pouze váš postoj. a to že andulky jsou prodělečné pokud jim nedáváte jen proso? Proso krmím jen 50 % + další3 druhy zrnin a andulky mě teda sponzorují chov ostatních ptáků, samozřejmě že to není na nové voliéry, ale na nové ptáky ano.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.