skladování vajec

má někdo zkušenost nebo informaci o tom, jak skladovat vajíčka???? Naše slípky se roznesli docela hodně a nevím co s vajíčkama. Tolik jich nesníme a tak bych si je chtěla uchovat na dobu, kdy už snášet nebudou. Slyšela jsem něco o vodním skle, ale nevím jakým způsobem, co a jak... a hĺavně ani nevím, jak dlouho ty vajíčka takhle uchovaný vydrží. Poradíte mi někdo? Díky
jvnouckova jvnouckova 1 příspěvků
něco jsem našla na internetu.
http://www.konzervace.info/seznam_vejce.htm
já vejce nenakládám,pokud jich mám nadbytek tak je radši prodám a při nedostatku koupím.
Nevím jestli se to vyplatí je nakládat.
baxi baxi 82 příspěvků
diky moc za radu. Jitka
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
naše babička je nakládá, nevím jak je dloucho uchovává, ale používá je jen na pečení. Říkala, že uvařená nebo míchaná by už je nejedla. Ale na bábovku jsou super.
neregistrovaný hanys neregistrovaný
ví někdo proč se skladuje vejce špičkou dolů???
neregistrovaný Jan Fiala neregistrovaný
Špičkou dolů se skladují vejce prot, že na tupém konci se vyskytuje vzduchová mezera. Důležitější je to pro vejce určená k líhnutí. Pro konzumní vejce je to spíše otázka estetická. Aby se bublina nepřesunula na bok a kolečka uvařeného vejce nebyla šišatá :-)). Dana
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Ako dlho sa môžu skladovať vajcia kačíc a v akých podmienkach aby mohli byť použiteľné keď kačica nasadne.Kačica nám zatial len niesla ale nesedí.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Kachní vejce se mohou skkladovat až 3 týdny, při teplotě 10-13°C. Důležité je skladovat špičkou dolů a denně je naklápět. Já to řeším tak, že je v proložce podložím jednou z pravé strany, podruhé z levé strany tak, aby svíraly s rovinou úhel asi 40°.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Potřebuju vědět, proč se ty vejce mají skladovat špičkou dolů ??? Také jestli někdo nevíte, proč by se vejce neměla před skladováním umývat. A taky proč se vejce rozklepává na boku ??? Moc děkuji za odpovědi PS: moc potřebné do školy !!!
neregistrovaný Klára neregistrovaný
http://konzervace.ic.cz/seznam_vejce.htm zde jsou nějaké zajímavosti
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
dobrý den lidicky chtela bych se zeptat jestly nevíte proč se nedoporucuje omývat vejce a nebo proč se vejce mají skladovat špičkou dolu me to pripada jako kravina protoze kdyz kupuju vejce z krámu tak jsou vetšinou skladovány spickou nahoru a nebo proc se vejice musí rozklepávat na boku? dekuji moc verča
neregistrovaný veronika neregistrovaný
Verčo, nejsou kolem Vás pouze samé "kraviny". Ale možná, že i o mé zprávě napíšete, že to je "kravina". Někdo Vás to slovo naučil, někdo z Vaší blízkosti ze sebe dělá DĚDA VŠEVĚDA, aby všichni ostatní lidé kolem něho byli proti němu "malincí" jako trpaslíci. Tedy vysvětlím: 1) Po snesení vajíčka je na něm slabounká vlhká vrstvička jakéhosi "slizu" z vejcovodu.Ta vlhká vrstvička pak uschne a "zalepí" póry ve vaječné skořápce. Když vejce pak umyjete, tuto ochrannou vrstvičku mytím odstraníte a tím umožníte pronikání bakterií otevřenými póry ve skořápce dovnitř a tím se zkrátí doba skladování vajec, protože umytá se mnohem dříve zkazí. 2) VŠUDE se mají vejce skladovat špičkou dolů, a dělá se to i v obchodech. Je to proto, protože pod skořápkou na tupém konci má vejce vzduchovou bublinu, a když vejce uskladníte špičkou nahoru, tak ten lehčí vzduch se tlačí nahoru ke špičce a těsnění blány pod skořápkou se tak více poruší a tím se opět sníží skladovatelnost. 3) Klidně si" rozklepávejte" vejce na špičce nebo na tupém konci (místo na boku). Poznáte sama, že to jde mnohem obtížněji a že to je mnohem nepohodlnější postup, než rozklepnutí na boku. Také skořápky z příčně rozklepnutého vejce umožní přeléváním obsahu mnohem lépe oddělit bílek od žloutku než při jiném rozklepnutí. 4) Klidně to všechno shora napsané můžete nazvat "kravinami". Můžete si udělat pokus: 15 ks vajec nadlouho a v teple uskladněte tupým koncem nahoru, 15 ks vyjec špičkou nahoru; 15 ks vajec nechte neumytých a 15 ks vajec umyjte a uskladněte; 15 ks vajec rozklepněte z boku a 15 ks vajec se pokuste rozklepnout na špičce nebo na tupém konci. Buďte fér,a férově posuďte výsledky pokusu. A poznáte sama, co je lepší. Pokud ovšem toto moje doporučení předem nesmetete se stolu se slovy: "To dělat nebudu, to je KRAVINA"!
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele jvnouckova z 21.05.2008, 14:16:19

Čerstvá vejce ukládáme v suchu a chladu, při stejnoměrné teplotě. Přenášením z chladna do tepla nebo naopak skořápky vlhnou a stávají se dobrou půdou pro bakterie. Na krátkou dobu vejce ukládáme na stojánek špičkou dolů, aby mohla dýchat. Občas je převracíme, aby se žloutek neusadil na jedné straně. Na delší dobu se vejce doma nakládají

 

neregistrovaný fífa neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele jvnouckova z 21.05.2008, 14:16:19

Čerstvá vejce ukládáme v suchu a chladu, při stejnoměrné teplotě. Přenášením z chladna do tepla nebo naopak skořápky vlhnou a stávají se dobrou půdou pro bakterie. Na krátkou dobu vejce ukládáme na stojánek špičkou dolů, aby mohla dýchat. Občas je převracíme, aby se žloutek neusadil na jedné straně. Na delší dobu se vejce doma nakládají

neregistrovaný Fífa neregistrovaný

Neví někdo proč se skořápka vejce rozklepává na boku?

Díky za odpověď

neregistrovaný Lenka neregistrovaný

Neví někdo proč se skořápka vejce rozklepává na boku?

Díky za odpověď

neregistrovaný Lenka neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Lenka z 02.02.2016, 18:55:30

NEVÍMcheeky

neregistrovaný aLENY neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Lenka z 02.02.2016, 18:56:35

Pro Lenka:

To bude asi otázka z nějakého školního testu ? Takže:

  1. Pokud rozklepnete nožem pěkně rovně a opatrně skořápku slepičího vejce na boku (to znamená napříč podélné osy vajíčka), tak můžete zachytit žloutek v jedné půlce skořápky, pak ho přelít do druhé půlky skořápky (a to asi třikrát opakovat), a bílek samotný nechat stéci  do podložené misky. Tím oddělíte žloutky od bílků, což je předepsáno v některých kuchařských receptech.  Při tomto způsobu neporušíte blanku obalující žloutek, a žloutek zůstane vcelku. Můžete si ho pěkně prohlédnout.
  2. Domnívám se, že je skořápka na obou koncích vajíčka pevnější, že se tam hůře rozklepává. Při rozklepávání na některém z konců vajíčka podélně, by se asi ze skořápky pěkné dvě mističky nevytvořily.
  3. Udělejte si pokus: Rozklepněte postupně vajíčka napříč na boku symetricky, asymetricky a nakonec na tupém konci a na špičatém konci podélně. Sama uvidíte, jak Vám různé způsoby půjdou. Z rozklepaných vajec si pak můžete ušlehat těsto na piškotovou bábovku nebo na bublaninu s třešněmi. Dobrou chuť.

 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Chytrá holka :-)

neregistrovaný pavel 38 neregistrovaný

Ahoj neví nikdo jaký je rozdíl mezi kostrou kuřecího stehýnka a křidélka?

neregistrovaný anonym neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 29)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »