Aktuálně: 5 593 inzerátů168 306 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Druhý papoušek k prvnímu

Jana (neregistrovaný) 06.06.2008, 08:28:00 xxx.xxx.254.145
Dobrý den.Obracím se na Vás s prosbou ohledně poradění s koupí druhého papouška k prvnímu.Máme doma Aratingu Zlatého 7 měšíční ručně dokrměné mládě.Je to totální mazel ale je na nás maximálně zavislí a když se mu náhodou nevěnujeme, tak je víc než hlasitý a vyřvává si to.Klec má dostatečně velkou i pro druhého papouška, 95% dne je puštěný po celém bytě a aktivně se mu věnujeme, má neustále nové hračky ale jakmile třeba ráno vstaneme, tak už v 6 ráno huláká a chce pustit z klece ven takže víceméně lítame jen kolem něj aby neřval a máme ho pořád puštěnýyho.Bylo mi někým poraděno ať mu koupíme kamaráda ale zajímalo by mě zda když mu ho koupíme, tak zda se tím tento problém vyřeší.Přemýšlela jsemo Mníškovi, který by k němu velokostí a barvou byl ideální ale ¨bojím se toho aby se snesly když budou oba dva dokrmení a mazlíkové :o/ už jsme z toho trošku zaoufalí ale je to daň za ručně dokrmeného papouška to víme velice dobře ale zase je to člen rodiny a pryč ho rozhodně nedáme jen bych potřebovala poradit když bychom mu koupili Mníška jako kamaráda, tak zda to pomůže či jiný druh papouška samozžejmě jen Mníšek nás zaujal a je to tak optimální k Aratinze.Předem Vám všem děkuji za vaše odpovědi.Moc nám tím pomůžete.
Lada Hulenová (neregistrovaný) 06.06.2008, 10:41:32 xxx.xxx.61.154
Já bych koupila druhého do páru také aratinku, sestavila bych si pár a pokusila se odchovat mladé. Tak proč to nezkusit.
2191968
2191968 (213 příspěvků) 07.06.2008, 11:04:43 xxx.xxx.230.164
To ,že řve,jste si měla zjistit již před nákupem.Papoušci aratinga jsou známí svoji rozeřvaností.Dát k němu ještě mníška máte o fantastický koncert postaráno(nevím zda by se spolu snášeli a nedocházelo k vzájemnému napadání)Pořídit si ještě jednoho aratingu příjdete z deště pod okap,protože budou řvát také.Petr
Jana (neregistrovaný) 08.06.2008, 15:22:33 xxx.xxx.245.11
To, že řve jsem veděla dost dopředu ještě než jsem si ho pořídila takže to neni pr mě nic nového. Nevadí mi vyloženě jeho uřvanost ale jeho vynucování si pozornosti řvaním když neni po jeho což je v podstatě dań za ručně dokrmeného papouška a to si velice dobře uvědomuji. Nejsem první ani poslední, kdo má podobný problém amyslím is, že nějaké řešení existuje aby se nefixovat 100% na nás ale věnoval se třeba kamarádovi v kleci nebo mimo ní a to prostě jde vyřešit druhým kamarádem. Je jasný, že neodcílim toho, že Aratinga přestaně řvát ale nebude si to vynucovat a nebude mít čas na blbosti ale bude se věnovat druhýmu paouškovi.každopádně děkuji za názor. Šlo mi jeno to jakého kamaráda mu pořídit zda stejný druh nebo jiný druh.proi nfo podotýkám, že mám doma ještě 2 ručně dokrmené žaky sexovaný pár a jim strašně pomohlo když jsme žakounovi pořídili pani žakounovou.Mazlíví jsou pořád a v pohodě akorát si nevynucují tak pozornost a hrají si spolu a škádlí se a to že povídají či řvou mi pak ale už vůbec nevadí.
Mirjana (neregistrovaný) 08.06.2008, 19:34:23 xxx.xxx.93.119
Tak je po problému - sehnat opačné pohlaví k vaší aratinze - nejlépe stejný druh.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.