Aktuálně: 5 136 inzerátů172 241 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

Papoušek na doma, ale jaký???

Skuny (neregistrovaný) 06.06.2008, 13:43:34 xxx.xxx.91.214
Dobrý den,
chtěl bych si pořídit papouška, ale nějak nemůžu přijít na to, který by byl vhodný pokud vůbec nějaký takový je. Bydlím sám a chodím z práce občas pozdě. Po většinu času by byl asi sám :-( jsem doma cca 4 hod denně + spánek. Chtěl bych aby mluvil, ale ne aby neustále křičel:-) Je mi jasné, že takový není, ale určité druhy jsou asi vhodnější. Mám zahrádku takže bych mu mohl na léto vybudovat volieru. Cena není až tak rozhodující (papoušek do 10tis). Přemýšlel jsem, že bych pořídil hned 2, aby mu nebylo smutno, ale bude potom schopen se naučit mluvit? Spíš budou asi štěbetat mezi sebou.. Mám klec 80x60x160, takže asi pro 2 by byla dostatečná. V obchodě mi byl doporučen Amazoňan oranžovokřídlý. Děkuji za rady, nerad bych si papouška pořídil a pak na něj koukal jak trpí resp. (rybyčky by asi v tomhle případě byly lepší :-))
sunflowersman (neregistrovaný) 07.06.2008, 11:32:00 xxx.xxx.175.196
Dobrý den, být na Vašem místě, já bych sázel na dva papoušky senegalské, nebo dva papoušky hnědohlavé, ručně dokrmenné. Je dobré, že přemýšlíte o dvou, jelikož samotný papoušek by se trápil. Přes léto by byla supr ta voliera.
mirjana
mirjana (70 příspěvků) 07.06.2008, 21:22:24 xxx.xxx.93.119
Amazoňani jsou hluční, papoušci senegalští se v páru mohou naučit mluvit - lépe se naučí mluvit ručně dokrmení. ( moji se naučili v páru mluvit až pod dvou letech - zvuky napodobují ihned)... je potřeba na ně často mluvit...nejraději napodobují své jméno. Papoušek hnědohlavý je bratranec senegalce a mívá snad mírnější povahu...doporučit lze i papouška žlutotemenného. Všichni mají předpoklada k mluvení napodobování zvuků...afričtí papoušci se naučí mlluvit i v páru.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.