Aktuálně: 5 207 inzerátů171 652 diskuzních příspěvků17 704 uživatelů

Neposlušný bígl

Eva (neregistrovaný) 12.06.2008, 22:28:08 xxx.xxx.45.219
Prosím o radu, máme doma 6-ti měsíčního pejska bígla, naučil se základní povely. Ale problém je že mu občas "přeskočí": začne nás kousat, tahat za oblečenía je velmi agresivní, když ho chcemem potrestat, rozzlobí se ještě víc. Jak ho máme v takovém případě uklidnit a potrestat.Předem děkuji za radu
Janyk1
Janyk1 (2 příspěvků) 17.06.2008, 21:12:29 xxx.xxx.163.116
Tak tohle je typický Bígl. Překrásný pejsek a mazlíček, ale tvrdohlavý a pěkná potvora :( Nějaké tresty bych moc nevolil. Chodíte s ním někam na cvičák za profesionály?
Maja-anaSlEHOTSKA (neregistrovaný) 22.08.2008, 10:18:11 xxx.xxx.23.251
beagl je sprosty pes uplne radšej ine plemeno beagl neni vhod je uplne sprosty nema ani mozog to už odneho je mudrejši pštros mojim kamaratom ušiel najmenej 50 krát
a trhá veci !!!!!
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 15.01.2009, 22:25:06 xxx.xxx.110.230
já bych neřekla, že je agresivní, ale chce si hrát vy ho musíte umět usměrnit je to štěně a dá to trochu práce. Netrestejte ho, ale hrajte si s ním tahejte se s ním a když začne trojčit přestaňte a nevšímejte se ho. Hlavně nekřičte a nechytejte ho. Jděte od něj pryč. Když by jste měli pocit,že vás moc kouše a nedá pokoj chyťte ho za hlavou za kůži zvedněte ho s trhavým pohybem říkejte fuj.Já mojí veklou kníračku taky tak trestám a když je to velký trest tak jí chytnu až u uší a někdy chytnu i ucho a nevěřili by jste jak jí to pomůže. Knírač je taky trošku agresivnější když není po něm a taky jsem to musela zvládnout ona je ještě k tomu velká. Taky jsem na ní ležela, když chtěla ukázat,že má navrch, ale měla smůlu já jsem panička a já se musím poslouchat.Musíte to zvládnout než vám přeroste přes hlavu.
BOSS
BOSS (18 příspěvků) 16.01.2009, 12:51:17 xxx.xxx.156.235
Za prvé: psa jsme jako malého taky tahali za kůžy na krku a on byl pak jen o to agresivnější. Na cvičáku nám pak řekli, že je to strašná hloupost. Když jeden pes chytí druhého za kůži na krku a začne s ním házet, tak to je poslední výhružka typu...ještě jednou a zabiju tě. Proto se pes pak snaží bránit, když ho taháte za kůži a může i kosnout. Od tohoto jsme proto upustili.

Za druhé: Bígl je opravdu agresivní a hloupý pes. To se říká. Kamarádka má také bíglici a říká to a samé. Prý by si bígla už nikdy nevybrala. Ničí jim co mu příjde pod hubu a nelze ho to odnaučit.

Za třetí: V takovém případě jsem pro tvrdou výchovu. Potrestat! Hlavně pokud kouše vás, tak potrestat. Musí vědět, že to nesmí, nebo vás jednou pěkně potrhá. A když trest tak tak, aby bolel. Dokud pes nezakńučí bolestí, tak si to nezapamatuje. Můj pes byl jako štěně taky agresivní a kousal nás. První tři měsíce jsme to zkoušeli po dobrém a nepomohlo to, jen se mě pokusil pokousat. Pak jsem se naštvala, dostal kopanec až zakňučel a je po všem. Dneska už si to nedovolí
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 16.01.2009, 18:46:36 xxx.xxx.67.165
No vidíš Pavlíno, těžko můžeš házet psy do jednoho pytle, já trestám Rebeku jak jsem psala a funguje to. Je to doopravdy když udělá něco hodně špatného a já jí chci říct ještě jednou a zabiju tě. Není to žádná legrace tak si myslím, že to dělám dobře. Jednou jsem se taky rozčílila a Rebeku jsem nakopla podle cvičitele ze cvičáku a ona se rozčílila a byla docela hnusná zkončilo to u kůže za ušima. Eva to musí zkoušet a uvidí.Hlavně se nesmí bát dát psovi i tak mladému najevo kdo je tady pánem. U nás na sídlišti byla taky bíglice Simba a tu měla paní dobře vychovanou, ale musela brát na vědomí, že je to bígl a nikdy by jí nevymněnila.
anonymní (neregistrovaný) 13.03.2009, 13:07:02 xxx.xxx.33.18
Dobrý den, myslím si, že člověk který řekne o bíglovi, že je to hloupý pes tak je akorát sám hloupý. On je až moc vychytralý, a proč by měl plnit povely. Bígla musíte umět motivovat k plnění povelů a to tím, že vždy dostane nějakou odměnu(piškot) a hlavně hlasitě chválit. A já osobně jsem se ještě nesetkala s agresivním bíglem, žáleží kde jste si ho koupili, jestli je to nějaký bez PP tak se nedivte, kdoví co vám prodali za oříška a říkají tomu bígl. Náš se taky v zápalu hry dokáže pořádně rozdivočet, ale stačí říct přestaň nebo fuj. Taky záleží kolik jste ochotni mu věnovat času na výchovu a kolik jste toho času věnovali. A hlavní věc nikdy bígla nebít, on si to zapamatuje a už vás nebude respektovat, a pokud tady paní Kosmáková píše jak kope psa, tak to už je opravdu moc. Bígl potřebuje lásku a čas, když budete potřebovat radu obraťte se na nějakou chovnou stanici bíglů a ne na člověka co nemá s chovem tohoto plemene žádnou zkušenost.
anonymní (neregistrovaný) 28.03.2009, 19:37:59 xxx.xxx.35.54
Bígl není vůbec hloupý. Kdyby byl hloupý nemohl by dělat agility, dogdancing a vše možné. Zvláštní že moji oba bíglové chodí na volno. Naopak jsou velice inteligentní a jakékoli nové povely je děsně baví. Vše je o páníčcích pokud mají bígla a tvrdí že je hloupý je vidět, že se jim řádně nevěnuje a nemotivuje je. V tom případě je hloupý pán protože si neměl vůbec pořizovat psa ale spíš křečka.
anonymní (neregistrovaný) 28.03.2009, 23:21:06 xxx.xxx.60.127
Vás bych milá Pavlínko taky koplá pořádně tak aby ste sakra zaknučela, vašim psem bych nechtěla bejt ani za milion, proboha. Já mám celou smečku bíglů a v životě bych je neměnila, nepotřebuju do nich kopat, dělají vše co chci aby dělali, plni veškeré povely a to jen proto, že třeba vím, co je to motivovat psa a neutekli mi ani jednou, takže nakopat všechny ty chytráky, kteří si o bíglovi dovolí tvrdit to co vy tady, vám bych já osobně nepovolila ani psa plyšového.
anonymní (neregistrovaný) 11.04.2009, 19:18:59 xxx.xxx.217.138
Tiež mám bígla fenku a nikdy by som ju nekopla. Ked neposlúcha zdvihnem prst a poviem fuj, nebavim sa s nou a ona je taka inteligentna ze to pochopi. Prípadne ju vykazem na chodbu kde musí pol hodinu sedet a to je pre nu najväcsí tres. Biglica je velmi inteligentna a vobec to neni sprostý pes. Je bez pp a velmi lahko sa uci nove povely trva jej to tak den aby sa nieco naucila. Najhorsia je vsak ta jej pazravost kvôli jedlu by urobila asi vsetko.
anonymní (neregistrovaný) 28.05.2009, 09:40:21 xxx.xxx.240.100
Proboha jak může někdo nutit psa k poslušnosti kopancem? Pes snad musí mít ve svého pána důvěru a tu si kopancem určitě nevybuduje. Jsem toho názoru, že vše se dá zvládnout dostatečným věnováním se a láskou! Ne každé plemeno potřebuje až tolik času, člověk který má času málo musí si podle toho pořídit (když už)něco jiného než bígla.
lenka (neregistrovaný) 28.07.2009, 12:51:13 xxx.xxx.64.178
Taky mám fenku bígla a jsem docela spokojená.Jak tady někdo napsal - potřebují lásku, ne mlátičku. Pamatují si asi každý nepěkný zážitek včetně stříhání drápků a čištění uší. Vadí mi, že jí někdy rupne v bedně a MUSÍ si to tam očuchat, ještě nemůže přijít, auta neauta.
Mám pocit, že za mnou nechce přijít i z těchto důvodů - že se o ni starám... PS.kdo o bíglech tvrdí, že to jsou zdrhací psi, měli zkušenosti se zdrháním fen nebo psů? bo mi příjde, že všichni pumříci zdrhají.
anonymní (neregistrovaný) 26.10.2009, 22:07:17 xxx.xxx.250.49
hej ja mam bigla a je to super pes! nemam sni m problem a kludne snim chodim von bez voditka. Ked tu nadavate na tuto rasu tak palte seci do riti!!! je len vasa chyba ze neviete vychovat tak uzasneho psa. mam len 16 a zvladol som to skuste sa aj vy venovat vasim psom a oni vam to vratia. dokonca ked ma niekto napadne tak ma aj brani a je to tym ze ma vychovu . tohoto psa bych nedal ani za 10000000000dolarov je to ten naj pes na sveteeee
Klára (neregistrovaný) 06.11.2009, 09:06:09 xxx.xxx.0.234
Ahooojky,tak sme si v úterý přivezli domu štěnátko bígla a je to teda pěkný číslo.Všichni nás strašej že je to nezvladatelnej pes a že se nedá vychovat...Tak sem se chtěla zeptat jestli je to oprvadu tak strašný nebo jen přeháněj??Je pravda že by všechno nejradši okusoval,ale podle mě to dělá každý ěteně když mu je 6 týdnů...A ještě bych se chtěla zeptat kdy se snim bude moc chodit ven a kdy je správný čas začít s výcvikem? Předem děkuji
anonymní (neregistrovaný) 15.12.2009, 09:37:29 xxx.xxx.105.220
Ahoj...my máme 9-ti měsíční bíglici a je zlatá.S výcvikem doma-sedni,lehni,jsme začali hned po příjezdu domů.Ale jen chvilky a formou hry,štěndo se brzo unaví.Na cvičák jsme začali chodit ve 4 měsících.Teď je bezvadná,neutíká,na přivolání hned přijde.Teď jsme začali chodit i na agility.Bíglové nejsou vůbec hloupí,jsou až moc vychytralí:-) Nesmí se na ně drilem,ale za pamlsek a formou hry se přetrhnou.Ale potřebují hodně pohybu.My jsme venku denně aspoň 3 hodiny,plus hry doma-je hodně akční. Štěňata koušou všechny rády vše,co jim přijde pod tlapku:-) My jsme pak pořídili míček na nasypání pamlsků a ten pak honí 2 hodiny po bytě,dokud všechny dobroty nedostane ven:-) Bígl není vůbec strašný,ale jen to chce vědět,jak na něj a utahat ho...
Lucka (neregistrovaný) 30.03.2010, 23:57:00 xxx.xxx.38.57
Ahoj,
máme rok a půl starého bíglika. Od štěněte ho s přítelem bereme jako miminko a má se u nás jako v bavlnce, nikdy s ním nebyl problém až poslední půl roku začal bít agresivní už se nám stalo že i vystartoval po pár lidech a dokonce i po mě jako pánovi :-( ale když dostane na zadek tak vůbec nezakňučí a to nedávno od přítele dostal docela hodně. Jsem z toho nešťastná, protože bez košíku to s ním nejde. Když potkáme cizího psa dostane záchvat a uplně se zalyká a nic nevnímá a takhle reaguje i na některé lidi a zase některých si vůbec nevšímá. Doktorka nám doporučila cvičák, ale tam nás učí povely a tohle nějak neřeší. Také nám doktorka doporučila v krajním připadě kastraci, ale do toho se nám vůbec nechce. Příjmu každou radu a za ní dík :-) napadlo nás si i vzít ještě jednoho pejska ale to vůbec netuším jestli by to k něčemu bylo. Nikdy jsme mu neublížili a většinu dne je s námi, všude ho bereme sebou a staráme se o něj důsledně takže vůbec nechápu jak k tomuto chování přišel. Klidně se ozvěte i na icq ráda si popovídám s někym kdo má taky bíglika :-) 485 052 789
anonymní (neregistrovaný) 31.03.2010, 21:11:47 xxx.xxx.18.54
Moc by mě zajímalo jak jste dokázali bígla naučit ,aby chodil na volno mě se to nemůže povést utíkámi za srnami a zvěří
Markéta (neregistrovaný) 17.05.2010, 18:11:26 xxx.xxx.24.170
Ahoj všichni, mám doma skoro dvouletého bíglíka a nemůžu si ho vynachválit. Věděla jsem už ze začátku, že se na ně musí důsledně a proto si myslím, že dnes je z něj skoro perfektní pes. Samozřejmě má i své chvilky a slabé stránky, ale za to můžu vinit jen sebe, že jsem nebyla dost důsledná když byl ještě štěně a dovolila jsem mu např. aby mě kousal když si hrajeme a pak to trvalo trochu dýl ho to odnaučit. Na cvičák jsem nechodila a přesto vpohodě zvládá všechny základní povely Všem kdo mají nějaké problémy se svým pejskem, nebo se chtějí dozvědět něco víc o výcviku psů a jejich psychologii doporučuju pořad Dog Whisperer s Cesarem Millanem, vysílají ho na National Geographic, bohužel ale jenom v angličtině. Tento trenér, dovoluji si říct, že je současným trenérem psů na světě, má smečku 40 psů, kteří všichni měli kdysi problémy s agresivitou atd. Má skvělý přístup ke psům, nikdy by psa neuhodil, všechno je to o klidné, asertivní energii páníčka. Hodně jsem se toho z jeho pořadu naučila a opravdu to funguje!
JANKA SCURIKOVA (neregistrovaný) 19.07.2010, 21:20:54 xxx.xxx.148.30
aj ja mam biglika ma uz dva roky,doposial sme s nou nemali ziadne problemy,teda okrem toho ze ustavicne uteka.No minule pohryzala moju svokru do ruky,museli sme s nou ist na pohotovost.Niekedy jej preskoci a zacne sa spravat agresivne,uz takto zautocila asi dva krat.mame doma aj male deti a manzel povedal,ze ak sa to bude opakovat da ju utratit.Poradte mi ako to riesit,mam ju rada a nechapem preco takto vystraja.
anonymní (neregistrovaný) 11.04.2011, 18:56:27 xxx.xxx.162.165
Člověk, který dokáže o bíglovi napsat, že je to agresivní a hloupí pes, by se měl zamyslet sám nad sebou. S mou fenkou dělám agility a trénujeme i psí triky. Bígl není pes, který je schopný vydržet nečinný na gauči, sám na zahradě nebo v kotci. Potřebuje společnost, neustálé zaměstnání, vymýšlení dalších a dalších činností. Strašně rád se učí a podle mého názoru, nešťastníci a lidi, kteří tady píší o "hloupých a tupých psech, kteří nedokážou přijít na zavolání a ignorují povely" si nikdy bígla pořizovat neměli. Pokud si bígla někdo chce pořídit, musí být 100% smířený s jeho klady i zápory. Pro mě bígl ale dostává jednoznačné a velké plus : bezprostřednějšího psa s takovým zápalem do každého nového cvičení jsem si nemohla přát - a to, že jí občas nos velí něco jiného, než chci já ...? Vždyť je to proboha LOVECKÝ PES!!!

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.