Neposlušný bígl

Souhlasím s názory, že ten kdo řekne o bíglovi že je hloupý a agresivní je sám hloupější než ten pes. Bíglové jsou moc chytří pejsci ale také tvrdohlaví a člověk který si s tímhle neumí poradit jednoduše řekne hloupý pes. Máme půlroční bíglinku a je rozhodně je tvrdohlavá a svá ale cvíčíme ji a pracujeme sní občas si sice udělá po svém ale cvičení nese ovoce, je to pejsek který potřebuje výchovu a pozornost není to žádný gaučový pes který bude celý den spokojeně spát na gauči. A člověk který je schopný nakopnout psa by sám zasloužil nakopnout a jestlii to někomu poradili na cvičáku tak by měli přijít o svou licenci, ani do psa se nekope!!!!!!!!! Pokud psa nakopnete tak si to bude pamatovat a nebude vás poslouchat a bude vás ignorovat. Svou bíglinku bych nevyměnila ani za nic na světě občas má sice svou hlavu ale není to žádný tupý pes který akorát žere a s..e. Jak je psáno v přechozím příspěvku je to lovecký pes a toho nemůže mít každý.
neregistrovaný Gabriela neregistrovaný
Nepořizujte si psy, a již v žádném případě psy lovecké. Beagle je smečkovým psem, který je od pradávna zvyklý žít ve velké smečce. Pokud chcete, aby váš pes poslouchal zrovna vás, musíte být druhem alfa. To se nedá naučit, buď to v sobě máte, nebo to v sobě nemáte. Jakékoli lovecké plemeno, ať je to ohař, teriér, retrívr nebo honič, není služebním plemenem. Takto je třeba k němu přistupovat a vzít v potaz to, že ten beagle vás nepotřebuje, potřebujete vy jeho. Pokud si vás vybere jako vůdce smečky, je to pro vás pocta. Lovečtí psi nejsou a priori nadáni úpornou snahou vyhovět každému vašemu povelu bez odkladu a remcání. I když vás bude bíglík (bíglice) milovat, bude vás chtít poslechnout a jít u nohy, prostě v tu chvíli cítí srnečku, zajíčka, jiného psa. Oproti například německému ovčákovi je v danou chvíli pro něj nesmírným sebepřekonáním upustit od pronásledování tohoto zvířete a zůstat u vaší nohy. Pochopte to a přistupujte takto k tomu. Výchova musí být důsledná. Pes je šelmou, nesmí se mu dát najevo slabost nebo zaváhání. Jestliže dám povel, musím trvat na jeho splnění, i když je mi to třeba nepříjemné. Prostě, jestliže pes tahá na vodítku, musím s ním chodit a na každé zatáhnutí škubnout vodítkem zpět a dát jasný povel, jasnou intonací hlasu (pes nerozumí řeči, pouze tónům), že toto nebude. Může to trvat den, týden, i víc. Musím tak činit i třeba ve městě, kde na mě ostatní divně koukají, je mi to nepříjemné. Jinak pes nebude chápat, proč vám někdy tahání vadí a jindy ne. Pokud toto nechcete pochopit, respektovat a tolerovat, a přizpůsobit se tomu, kupte si psa vycpaného.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Jak to tu čtu, některé příspěvky jsou totálně na hlavu. 1. Pes se NETRESTÁ! Vaše štěně si chce opravdu jen hrát a je třeba převést jeho činnost správným směrem a v žádném případě tresty! Prostě se seberte a odejtěte do jiné místnosti - to je pro bígly ten největší trest, co můžete udělat. Jsou to velice citliví psi, na které se musí jemně. Nemůžete se divit, že na vás vyjíždí, když je chcete bít! Neumí mluvit, tak jak jinak se mají bránit? Dříve jsem taky trestala svého psa (kříženec mopse a bígla - povaha vyloženě po bíglovi), ale pak jsem pochopila, že s jeho povahou to takto nejde, přešla jsem z 80% na pozitivní motivaci a vše nám klape. Největší trest je zvýšení hlasu. Pes poslouchá - má 100% přivolání (i od zvěře!!!), učíme se dogdancing... 2. Nevím, který idiot vymyslel, že bígl jen blbý pes. Je to velice inteligentní pes, jen se musí vědět, jak na něj. Pokud někdo dělá chybu a je blbý, vždy je to PÁNÍČEK. ;-)
neregistrovaný Petra neregistrovaný
*Ještě dodatek. Tvrdohlaví psi se mi líbí. Sice je to někdy dost o nervy, ale když se páníček naučí, jak na ně (ať je to bígl, teriér či pitbull) a vybuduje vztah založený na vzájemné důvěře a porozumění, je to úplně o něčem jiném. Mám mnohem raději psy, kteří vědí co chtějí a jsou alespoň trochu samostatní, než NO nebo BOCku, která se při každém kroku spoléhá na vás... To už pak ani není pes, ale STROJ.
neregistrovaný Petra neregistrovaný
Ještě do třetice... Jestli je tu někdo (jako že jo), kdo trestá psa bitím či kopancem, tak je to psychicky nemocný člověk, kterému nepatří do rukou ani plyšák a měl by se jí léčit. :-)
neregistrovaný Petra neregistrovaný
hele bígl není vůbec hloupí . a ty Pavlíno si to srovnej v hlavě protože to je týrání . já mám doma fenku bígla a je hodná umí povely a naučila se je bez problému. a jestli si někdo myslí že je bígl hloupí tak at si ho teda nekupuju!!! já mám svou Laurinku (tak se jmenuje) nadevšecko ráda a žadného jiného psa bysem už nechtěla.
neregistrovaný Lulu neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Maja-anaSlEHOTSKA z 22.08.2008, 10:18:11

dobrý den to bych si nemyslel Bígla jsme měli 16 let a tetkom máme štěně 3 měsíce a poslouchá na slovo je to jen jak se k němu chováte je závislý na člověku a potřebuje si pořád hrát 

neregistrovaný pietro neregistrovaný

Je spíš hiperaktivní, bígl potřebuje hodně vyběhat.

Nevím proč jste si pořizovali bígla, když to s ním neumíte.....

neregistrovaný Nil neregistrovaný

Moji sousedi mají Bígla a né že bych chtěla být drzá ale je fakt že ji moc nevychovaly. Nemužu ji pustit z vodítka aby my neutekla, dneska mi např. utekla do lesa. mám ji ráda ale i když má občas svou hlavu a proto vám radím aby jste na sveho bígla dost dohlížely a věnovaly dostatečnou pozornost. A bouhužel se tu pohybují vlci. A vážně jsou Bíglové tvrdohlavý a blbí. Omlouvám se za drzost ale jsou to vážně pitomí psi.smiley

neregistrovaný Hany neregistrovaný

Také mamé bígla, neposlouchal, nevěděli jsme co s ním, tak jsme začali chodit do psí školy. Bylo to s ním peklo, ale dobrý, za půl roku byl vpohodě, začal poslouchat, ted je to super. Určitě doporučuji začít s pejskama někam chodit. Občas je to i o přístupu člověka :) taky jsem asi dělal něco blbě.

Gabcak Gabcak 12 příspěvků

Gabcaku, kam jste chodili do psí školy? Co to vůbec psí škola je?  Prosím o bližší info, dík

neregistrovaný Milan neregistrovaný
No pejskovi se věnují, jako lidé chodi do školy a učí se, tak toto je pro pejsky :) Bylo to v Praze a kousek za Prahou. Škola se jmenuje 4dogs (4dogs.cz) Tam snad najdeš potřebné info. Kdyby jsi mělnějaké otázky, tak se klidně ptej. 
Gabcak Gabcak 12 příspěvků

Aha, jasně. díky moc, jdu se na to podívat, připadně napíšu, když budu mít nějaký dotaz. 

Díky

neregistrovaný Milan neregistrovaný
No on mozek potrebuje hlavne jeho majitel pak je to bajecnej pes.
neregistrovaný Lukas neregistrovaný

Dobry den mam asi 7 měsíční fenku je neponaučitelna pokaždé ldyz prijdem domu mame tu vse roztrháne krade nam ze stolu jidlo a kouše nas furt kdyz ji chcem potrestat tak po nas vyjíždí poradili nam i takove to at ji chytí me za kůži a dame nekam kde bude sama a stejne to nepomáhá nechce se ucit sedmi lehni atak poraďte prosim uz nevíme co s ni :( werision@email.cz

neregistrovaný weronika neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele weronika z 04.04.2016, 21:20:12

... třeba dát do útulku. Odtamtud si ji vezme určitě nějaká láskyplná duše, která se s ní bude dál trápit. sad

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Gabriela z 09.11.2011, 11:34:57

Dobrý den,

já jednoho bígla vlastním, už to bude 5 let a až nyní jsem se dozvěděl, že o nich koluje, že jsou hloupí !!! Blbost!!! Celkem dobře to vystihuje tenhle článek: http://psiusmev.cz/media/pes-bigl-a-jeho-neposlusnost - ono celkově nejde moc u psů měřit inteligenci, natož to srovnávat s tou lidskou :)

neregistrovaný fross neregistrovaný
Dobry den, prosim o pomoc. Mame doma 9 leteho Vymarskeho Ohare 5 leteho Bigla. Posledni dobou Bigl vyjizdi a je agresivni na Ohare, ale pouze v pripade ze se Ohar priblizi kde lezi nebo sedi Bigl ale pouze v mistnosti venku se to nedeje.Oba jsou to psy Ohar je po vycviku a Bigl okoukal vsechno od nej.Chzela jsem ho nechat vykastroval ale bylo mi receno ze neni zarucene, ze se to zmeni. Jinak spatne snasi i pritomnost jinych psu, je nejistej vsechno nove mu vadi a ma strach. Za par mesicu budeme mit miminko tak mam strach aby se nepokusil ublizit i miminku.Dekuji za odpovedi
neregistrovaný Jana neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Jana z 11.02.2017, 05:21:50

Tedy přestože psy nechovám, tak se domnívám, že mít novorozence (= mimino) společně se 2 psy v domácnosti není rozumné. Protože se určitě nevzdáte svého novorozence, budete se asi muset rozloučit se svými 2 psy. Pro ty psy to bude stresová situace, tak je dejte do útulku (nebo do jiné domácnosti bez novorozence) alespoň společně.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 12.02.2017, 00:13:06

pes pozná že miminko je součást jeho směčky, nic se mu nestane, jen je musíte hlídat, nenechávejte miminko se psy samotné, nesmíte dítěti( jakmile začne chodit) dovolit, aby psy otravovalo( psů se rozhodně nezbavujte!!!!!!!!!!!), prostě je pomalu pod dohledem seznamujte,

s bíglem choďte mezi klidné fenky, potom mezi klidné psy a nakonec mezi jakékoli psy, doma jim dejte pelechy co nejdá od sebe a když ohař začne dorážet, odvolejte ho, bígla přivolejte k sobě a s oběma naráz se mazlete stejně

nechápu že lidi jakmile čekají dítě hned vyhazujou psy, pes pozná že dítě patří k jeho smečce a bez problémů ho přijme, nevidím jediný důvod proč je dát do útulku( co provedli, že se jich majitelka zbaví?)

 

takže o mimčo se nebojte( kdyžtak mi napište soukromou zprávu), psi poznají že je to nová součást smečky a bígla zvykněte na jiné psy, ohaře nenechte otravovat bígla

Naty1 Naty1 235 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 21 - 40 (celkem 48)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »