Andulka -nemoc

Dobrý den.chtěl bych se zeptat.mám andulky a občas se mi stane,že andulka je laxní, má svěšené kridla a hrozně rychle zhubne. A pak umře. Stalo se mi to už u třetí andulky.a nejde to najednou,ale postupně. Třeba po 3 měsících.samo zřejmě odčervuji.nemůže to být nějaká andulčí nemoc?neboť tam mam i korely a ty jsou v pohodě. Děkuji za pomoc.
neregistrovaný ri-kar-do neregistrovaný
Dobrý den, Napadá mě chlamydie a nebo megabakter.
Lenkok Lenkok 74 příspěvků
A to je jen u andul?dekuji
neregistrovaný ri-kar-do neregistrovaný
Může být, andulky jsou náchylnější. Nechal třeba jednu andulku vyšetřit a popřípadě přeléčit celý chov. Já to dělám preventivně, když se zdaří, tak jednou za rok.
Lenkok Lenkok 74 příspěvků
Moc děkuji za radu.M.
neregistrovaný ri-kar-do neregistrovaný
A napsal by jste mi ještě, čím andulky prelečujete?Děkuji. M.
neregistrovaný ri-kar-do neregistrovaný
Asi jsme se špatně pochopili, preventivně chodím na kontrolu. Pokud nemám v chovu problém, tak je nemusím přeléčit. Pokud chcete zabránit úhynu, tak musíte přijít na to proč. Proveďte rozbor trusu a některé krevní testy, jinak Vám to lehne všechno. Doporučuji veterináře pro exotické ptactvo. Přeléčit jen tak od oka není moc dobré, hlavně protože když dáte nějaké tetracykliny a nebude zlepšení, tak zbytečně likvidujeme jejich játra ( tedy papouška samotného) a dále budujete rezistenci bakterií. Někdo preventivně kápne do pítka Acidomidem, v některých případech to pomáhá, ale u vás myslím, že to asi nezabere. Zkontrolujte ještě, zda v trusu nejsou nenatrávená semena.
Lenkok Lenkok 74 příspěvků
Dobrý večer, moje andulka si začala hodně, až do krve trhat peří. Taky se zobe, jakoby ji něco kousalo. Celkově mi přijde nazlobená. Budu ráda za jakoukoliv radu.Děkuji
neregistrovaný Lakysa neregistrovaný

Mam mlade andulky ale nemužou chodit na nohy a pak umira po 4 tydnech umřela.co ji muže být ?ZUZKA

neregistrovaný zuzka neregistrovaný

Dobrý den,přidávám foto, poraďte mi prosím, co je to za nemoc, na internetu jsem nic takového nenaška. Vzniklo to postupně jako reakce na to, že jsem jí nechali skoro pět dní samotnou. Je jí asi 1,5 roku.

Děkuji

neregistrovaný ja-kla neregistrovaný

Dobrý den. Moje andulka pořad preslapuje vypadá to jako tik v nohách

neregistrovaný Jerry neregistrovaný
Dobrý den máme rok starou andulku a stalo se nám, že andulce na hrudi vypadlo peří má teď holou hruď. Ale jinak se chová normálně, je čilá žere a pije normálně. Můžete mi poradit?
neregistrovaný Petra neregistrovaný

Dobrý den,mám andulku od chovatele.Je čiperná,tedy vše ok,ale rychle dýchá s otevřeným zobáčkem.Jako kdyby lapala po dechu.Tento ukaz mám poprvé co mám andulky.Mám si dělat obavu ? díky

neregistrovaný Dušan neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 201 - 213 (celkem 213)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »