Andulka -nemoc

Dobrý den.chtěl bych se zeptat.mám andulky a občas se mi stane,že andulka je laxní, má svěšené kridla a hrozně rychle zhubne. A pak umře. Stalo se mi to už u třetí andulky.a nejde to najednou,ale postupně. Třeba po 3 měsících.samo zřejmě odčervuji.nemůže to být nějaká andulčí nemoc?neboť tam mam i korely a ty jsou v pohodě. Děkuji za pomoc.
neregistrovaný ri-kar-do neregistrovaný
Dobrý den, Napadá mě chlamydie a nebo megabakter.
Lenkok Lenkok 74 příspěvků
A to je jen u andul?dekuji
Může být, andulky jsou náchylnější. Nechal třeba jednu andulku vyšetřit a popřípadě přeléčit celý chov. Já to dělám preventivně, když se zdaří, tak jednou za rok.
Moc děkuji za radu.M.
A napsal by jste mi ještě, čím andulky prelečujete?Děkuji. M.
Asi jsme se špatně pochopili, preventivně chodím na kontrolu. Pokud nemám v chovu problém, tak je nemusím přeléčit. Pokud chcete zabránit úhynu, tak musíte přijít na to proč. Proveďte rozbor trusu a některé krevní testy, jinak Vám to lehne všechno. Doporučuji veterináře pro exotické ptactvo. Přeléčit jen tak od oka není moc dobré, hlavně protože když dáte nějaké tetracykliny a nebude zlepšení, tak zbytečně likvidujeme jejich játra ( tedy papouška samotného) a dále budujete rezistenci bakterií. Někdo preventivně kápne do pítka Acidomidem, v některých případech to pomáhá, ale u vás myslím, že to asi nezabere. Zkontrolujte ještě, zda v trusu nejsou nenatrávená semena.
Dobrý večer, moje andulka si začala hodně, až do krve trhat peří. Taky se zobe, jakoby ji něco kousalo. Celkově mi přijde nazlobená. Budu ráda za jakoukoliv radu.Děkuji
neregistrovaný Lakysa neregistrovaný

Mam mlade andulky ale nemužou chodit na nohy a pak umira po 4 tydnech umřela.co ji muže být ?ZUZKA

neregistrovaný zuzka neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 201 - 209 (celkem 209)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »