Aktuálně: 5 091 inzerátů172 540 diskuzních příspěvků17 717 uživatelů

Andulka -nemoc

Tomáš Bláha (neregistrovaný) 19.05.2010, 13:40:21 xxx.xxx.18.2
Dobrý den,máme andulku a už týden je taková ,,divná'' pořád má hlavu na zádech jakoby spala,je taková zkleslá a má vodovité vyýkaly,dnes když jsem se vrátil našel jsem v kleci jakousi červeno hnědou mokrou skvrnu,jakoby zvratky,přijde mi že moc nepije ale zato zrní mizí nějak rychleji než normálně..nevíte zda si s tím poradím sám nebo běžet k veterináři?
anonymní (neregistrovaný) 19.05.2010, 19:08:23 xxx.xxx.193.236
a hlavně, jestl je ve vašem okolí vůbec veterinář, který rozumí papouchům. Je jich zoufale málo, ach jo.........
MARTINAep
MARTINAep (85 příspěvků) 25.05.2010, 12:14:26 xxx.xxx.238.181
Ahoja všem. Prosím jdu pro radu. Mám dvě andulky holku a kluka. Holka je odchovatelky ručně dokrmená a je jí cca 4-5 měsíců. Corry je čilá, žere, hraje si,.. ale... tak 3 x do měsíce se stane že stojí na bydle najednou padne na dno klece, nemůže létat, padá k jedné straně. neudrží se na nohách. To trvá tak 10-15min a potom jak když utne je úplně naprosto v poho. Jen potom nějakou tu minutku sedí na bydle a kouká jako kdyby odpočívala po těch vyčerpaných 15 min. Potom je už ale zase všechno v pohodě, lítá, žere, pije a hraje si s klukem. Nevíte co by to mohlo být? Když ji to chytne je to nečekané ( nemá žádné známky že na ni něco jde) takže než by jsem vyrazila na vetrinu je zase v pořádku. TANE SE TO TAK 3X DO MĚSÍCE. Děkuji za každou radu.!!! ( bobíky má v pohodě, průjem taky žádný)
anonymní (neregistrovaný) 25.05.2010, 19:39:45 xxx.xxx.238.181
Prosím poradí někdo??? Stou naší Corry?? Děkuji moc
anonymní (neregistrovaný) 25.05.2010, 19:45:52 xxx.xxx.193.236
to mi připadá jako nějaké záchvaty, epilepsie? Má ji náš pes. Co já vím, může mít papoušek epilepsii? Zkuste najít na netu
Ivan Opalka (neregistrovaný) 15.06.2010, 00:47:47 xxx.xxx.229.90
Dobrý den nejsem chovatel ale podařilo se nám že páreček měl tři anduláčky dva byli naprosto zdraví a hned byli darováni ten třetí měl krátký zobáček a tak jsem ho nazval Kurzschnabel ... jinak byl zdravý a létal bez problémů ... po určité době mu zobáček dorostl ale začal mít problémy s létáním spíš padá než létá je celý načepýřený viz foto ve zverimexu mi poradily že má asi červíky a máme použít přípravek Milbentod od Vitakraftu... aplikoval jsem tento přípravek několikrát ale jeho stav se nezlepšil krmení dostává kvalitní, ovoce, zelené jinak je čilý tak nevím co s ním prosím zda by mi mohl někdo poradit jak mu pomoci teď má kolem 8 měsíců Ivan
Obrázek
Bára (neregistrovaný) 04.06.2011, 21:13:49 xxx.xxx.16.184
Ahoj,mám andulku a před několika dny měla roztženou nohu myslela jsem že si jí jen někde v kleci trhla ,ale andulka si nohu kouše a je celkově divná. Poslední dobou stále usíná a není tak aktivní jak dřív..nevíte co by to mohlo být??
ronieveva (neregistrovaný) 06.06.2011, 19:48:17 xxx.xxx.175.1
Dobrý den, koukám, že už jsem stopadesátá s nemocnou andulkou... Přikládám foto. Poslední dny je andulka smutná, straní se ostatních a hubne. Do klece jsem dala budky. Samičky se hned začly hašteřit, o budky se hádat a jedna jí zranila, tekla jí krev z nožky. Delší dobu také pozoruji změny na zobáku. S vápenkou mám zkušenost, ale její zobák mi nepřijde vyloženě, že by šlo o vápenku, od malička ho měla větší a ne tak "čistý" jako ostatní samičky. Stojím před otázkou jestli jí oddělit od ostatních. Minule , při problému s vápenkou, jsem andulku oddělila a potírala zobák a nohy olejem. Andulka byla nešťastná a vystresovaná od každodenního potírání olejem... Andulka nakonec pošla. Nevím, jestli se dá něco dělat. Pokud se obrátím na veterináře, vím, že většina nemá o nemocích ptáků ponětí a jestli má cenu andulku stresovat odchytem, přejížděním atd. a bez výsledku... Problém je ale evidentní a nechci koukat, jak pomalu chřadne. Ráda bych jí pomohla...Ale co s tím?? Myslíte, že nějaký veterinář pomůže?
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 05.11.2011, 12:05:12 xxx.xxx.15.86
Mám problém, u mé andulky že občas krvácí zřejmě bud z pohlavního orgánů nebo řitního otvoru,nikde jsem se nedočetla příčiny,prosím Vás tím to o radu zda-li víte čím by to mohlo by být způsobeno .Děkuji
anonymní (neregistrovaný) 10.11.2011, 16:10:00 xxx.xxx.86.213
Nevím, čím by to mohlo být, ale protože nikdo nepsal, tak alespoň zareaguji já. Myslím, že by to mohl být nádor.....Prostě normální to není.......Ještě některé nemoci způsobují krvavý trus, ale ne krvácení z něčeho......
ondra (neregistrovaný) 22.01.2012, 16:53:20 xxx.xxx.224.25
prosím vás mé andulce padá peří je jí 5 mesíců nevíte co jí je
ondra (neregistrovaný) 22.01.2012, 16:56:48 xxx.xxx.224.25
teda nepadá jí moc ale docela dost ná trochu méně perí na koncích křídel
Nikol (neregistrovaný) 21.03.2012, 12:38:41 xxx.xxx.43.2
Dobrý den, už pár dní pozoruju na jednom z našich andulčích samečků, že chvílema hodně hlasitě až pískavě dýchá (jako by se zadýchával) a v noci spává až pod stříškou voliéry, zavěšený drápy i zobákem na mříži. Tady sedává skoro pořád s přikrčenou hlavou a ne vzpřímeně. Jinak ale nemocně nevypadá, lítá, nechutentsvím netrpí, není apatický. Můžete mi poradit, co s ním? Je jasné, že bych ho ráda vzala k veterináři, ale co se andulek týče, nemám s nimi dobrou zkušenost, Většinou řekli, že je zdravá, i když do rána umřela :(
Obrázek
Buldokill (neregistrovaný) 14.04.2012, 09:52:52 xxx.xxx.34.23
Dobrý den, máme asi rok starého samečka andulky. Přes den je volně puštěný, velmi kamarádský a přítulný. Poslední měsíc dní jsem si všiml, že si občas drbe zadeček o bidýlko. Je normálně veselý, neustále brebtá, hraje si, mazlí se, takže nic vážného by to snad nemělo být. Stolici má tak jak má mít, žádné známky únavy, žádné kožní problémy na nohou, kolem očí a zobáku. Rád bych věděl, jestli jeho počínání je normální jev u andulek, kdy se tímto třeba čistí při přepeřování. Nerad bych zanedbal nějaký problém - třeba s roztoči.Na fotce je v popisované akci. Děkuji za odpovědi.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 14.04.2012, 12:55:19 xxx.xxx.139.188
Chtěl by samičku,chtěl by se pářit.
anonymní (neregistrovaný) 18.04.2012, 15:34:44 xxx.xxx.34.23
Díky za informaci. To mě taky mohlo napadnout, že na něj přišlo jaro. Asi bych mu měl pořídit nějakou ochranu, abycho doma neměli malá bydýlka :-)) Ještě jednou díky.
Petra (neregistrovaný) 05.07.2012, 16:29:22 xxx.xxx.97.34
Dobrý den, máme doma jedenáct let starou andulku, která si asi před třemi týdny začala vytrhávat peří na zádech a klove se i do krve (viz foto). Nikdy předtím jsme podobné problémy neměli, a tak jsme navštívili veterináře. Ten nám prodal ALFADIN a řekl, že to máme každý den mazat. Doporučil také nasazení límce. Když ji ale nasadíme límec, úplně blázní a po pár minutách si ho sundá. Po třech týdnech tak nemáme žádné výsledky a vypadá to pořád stejně. Každý den ji pouštíme z klece ven, je čiperná a hraje si. Na první pohled se zdá být v pořádku. Druhá andulka, kterou jsme měli a se kterou se dělila o klec, zemřela před třemi lety, od té doby jsme si již další andulku nepořídili, neměnili jsme ani pozici klece. Stolici má v pořádku. Co si o tom myslíte, jak ji můžeme pomoci? Veterinář parazity vyloučil a naznačil, že se jedná o sebepoškozování. Děkuji za odpověď.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.