Aktuálně: 5 138 inzerátů172 338 diskuzních příspěvků17 714 uživatelů

kakariki rudočelý

kuklosik (neregistrovaný) 10.03.2007, 13:15:38 xxx.xxx.231.38
Mám takový problém, kdykoliv pustím kakarikiho na prole, tak se usadí u zrcadla a vzvrátí na něj potravu a opět ji sní. Nevíte někdo co to znamená???
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 10.03.2007, 17:45:03 xxx.xxx.183.35
Vašemu kakarikovi pravděpodobně chybí partner. Vyvrhuje potravu, protože se snaží toho v zrcadle nakrmit. Pokud máte samečka je to ještě dobré. Pokud by jste měli samičku je velice pravděpodobné, že začne snášet čisté vajíčka, ale podle mého máte samečka. Teď je jen na vás pokud pořídíte partnera počítejte, že začnou hnízdit.
kukosik (neregistrovaný) 10.03.2007, 21:52:07 xxx.xxx.231.38
Děkuji já to nepoznám jestli je to sameček či ne a ani u veterináře mi s tím nepomohli,ale to je jedno. Děkuji za odpověď
B.
B. (1 příspěvků) 18.03.2007, 13:42:05 xxx.xxx.56.223
Dobrý den,chci se zeptat-mám samičku kakariki a uvažuji pořídit si ještě jednoho kakariki,mládata ale chovat nechci,je možnémít 2 samičky v jedné kleci?budou se dobře snášet?Nebo je lepší sameček. Díky předem za odpověd.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 18.03.2007, 15:56:05 xxx.xxx.183.35
Můžete mít klidně i 5 samiček. Dokonce i 5 samiček a dva samce a nic se nestane, ale jakmile jim předložíte budku, nebo samec bude chtít hnízdit ze samicí začne agresivně napadat dalšího samce. Ze samičkami nejsou problémy. V zahraničí dokonce zkoušejí chov 1 samce a dvou samiček. Já mám teď ve svém chovu v jedné kleci jednoho samce a dvě samičky a obě samičky lozí do budek tak uvidíme.
tom (neregistrovaný) 17.08.2009, 12:43:20 xxx.xxx.35.126
Dobrý den,
mám takový problém, mám doma kakariki (nevim zda samec, nebo samicka), ale problem je v tom, že vždycky když ho pustím a chci se k němu priblížit rukou začne na mě utočit, (roztahne ocas, oci uplne oranzove a klove - ne silne, jen se zobakem dotkne...), jak docilit toho, aby se mě nebál a mohl jsem ho klidně podrbat? Další vtip je v tom, že když mám něco v ruce tak si pro to přijde, nebo když u TV jím tak po mě lozí, ale jen aby dostal nějakou dobrůtku kterou u mě vidí...jakmile nic nemám na ruku utočí...
Kakarikiho nemám krátce, už je to rok, co ho mám...Když něco mám tak se nebojí, ale jen co si to veme už zase je agresivní....Co s tím? Jde ho to njak odnaučit? Pořád si s ním někdo povídá a každý den se min. 2 proletí...už nevím co s tím :-(
Děkuji za odpověď
Obrázek
Vlčice - Jitka Havlíková (neregistrovaný) 26.09.2012, 10:28:41 xxx.xxx.147.81
Dobrý den, mám dotaz ohledně našeho kakarikiho. Zhruba před rokem a kousek mi byl předán nalezený kakariki. Ujala jsem se ho a po pár dnech začal papoušek povídat a křičet. Pak se přepéřoval, měl úplně holou hlavičku a vypadaly mu i ocasní péra, takže vypadal znečně komicky. Je to můj první papoušek, takže jsem z toho byla vyplašená, zajela jsem na veterinu a podávala jsem na kůži něaký lék proti parazitům. Je možné, že je měl, ale také třeba neměl. Každopádně za čas ocasní péra dorostla a i hlavička se opéřila. Během přepéřování stále povídal a křičel na nás. Ochočený není, je dost plachý, bojácný a nedaří se mi ho ani po roce přivyknout. Z klece ho vůbec pouštět nemůžu, uletěl by a nenechá na sebe sáhnout. Asi před půl rokem jsem ho převezla k rodičům, kde také povídal, křičel a byl aktivní. Asi před měsícem začalo další přepéřování, kdy ovšem nevypelichal tolik, jako poprvé. Měnil jen peří na křídlech a maličko na hlavičce a hrudníku. Během tohoto přepéřování přestal povídat a křičet, začal být hodně spavý a jeho akčnost je fuč. Změnou prostředí to asi nebude, protože to bylo před půl rokem a po převozu k rodičům ještě povídal. Netušíte prosím, čím to může být? A ještě má dotaz ohledně drápků. Stalo se mi, že papouškovi přerůstají drápky. Už 2x jsem mu je musela zastřihávat. Je to celkem náročný úkon a navíc nevím, kam až můžu drápek zastřihnout, abych nestřihla do citlivé živé tkáně. Můžete mi prosím poradit i s tímto problémem? Už jsme dali papouškovi do klece silnější větev, tak si snad trošku drápky bude obrušovat, má tam i kámen, na kterém celkem často a rád sedává, ale i tak mu drápky přerůstají. Mnohokrát děkuji za odpovědi, Vlčice Jitka.
Michal Nádeníček (neregistrovaný) 05.11.2012, 18:13:21 xxx.xxx.14.98
Ahoj, mám ve venkovní voliéře 2 kakariky ( samec , samička) a 1 andulku (samec) a samička má na hlavě , kolem a za očima (předpokládám) peří. Tento případ se mi děl dříve i u hrdliček a nevím co s tím. Nevíte čím to je a jak co s tím dělat. Moc by mi to pomohlo. Mimo to ve voliéře jsem našel asi před měsícem a půl malou skrvnku krve a u té stejné samice jsem viděl jen jednu nohu, předpokládám že ji má schovanou. Co se jí stalo to ale nevím a můžu nad tím jen spekulovat. Myslíte že je to tím že je zraněný a nohu vystrčí až bude v pořádku?? Slyšel jsem od jiných lidí, že se taková věcobčas stane a že se mohla škrábnout. Chtěl bych slyšet váš názor a také bvych se chtěl zeptat jestli je potřeba nějakým způsobem pokud se něco takového stane.
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 06.11.2012, 12:03:14 xxx.xxx.106.152
Vlčice, kakarikové přepeřují poměrně často. Zkuste si pohledat v jiných tématech, píše se o tom celkem často. K vašemu problému, že je teď víc spavý, než dříve, zkusila bych koupit vitamíny do vody a začít mu namáčet zrní (zkusit naklíčit). Nemocí nebo parazity to pravděpodobně nebude, když papouška chováte doma. Mohl se třeba nachladit, ale příspěvek je víc jak měsíc starý, tak nevím, v jakém stavu máte kakarika teď. Ohledně stříhání drápků, vzhledem k tomu, že papoušek není přítulný, bych stříhání zas tak radikálně neřešila, stříhala bych max. 2x do roka a jak jste správně napsala, vyměnila bidýlka za tlustší. Michale, z vašeho příspěvku není jasné, co vlastně chcete vědět. Jestli má samička i druhou nohu nebo ne, přece poznáte celkem snadno. Navíc, kdyby nohu neměla, krve v kleci by bylo daleko více. Pokud se jen škrábne, asi bych to neřešila, příroda si poradí. Popř. můžete vydesinfikovat postižené místo - na peří bych ale desinfekci nestříkala. Stav peří vaší samičky se bude hodnotit lépe, když přidáte nějaké foto.
nadosh
nadosh (3 příspěvků) 08.11.2012, 18:56:13 xxx.xxx.14.98
Jistě nohu má, jen jsem chtěl vědět jestli to není nějaký závažný problém, což jste mi objasnila. Ohledně toho druhého odstavce se omlouvám za chybu. Chtěl jsem napsat že má vyškubané peří. Foto místa kde je vyškubané peří přiložím zítra. Mimochodem jak kakarici tak andulka mají půl roku.
Obrázek
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 09.11.2012, 12:02:56 xxx.xxx.106.152
Voliérka je hezká, akorát zem bych více přizpůsobila kakarikům, jsou zvyklí hrabat, takže nasypat třeba nějakou dřevěnou drť (ne hobliny) smíchanou s pískem. Samička může přepeřovat, proto jí chybí sem tam peří. Ztráta peří začíná vždy na hlavě, kolem ušních otvorů a pokračuje dál. U mě ale samička pelichala jedině kvůli stresu, jinak byla vždy nádherná. Buď je problém v tom hrabání, popř. koupání (i když předpokládám, že se vaši koupou v té hnědé misce, co mají na zemi) nebo ji může škubat i samec od andulky.
nadosh
nadosh (3 příspěvků) 11.11.2012, 17:42:01 xxx.xxx.14.98
Díky za rady, písek tam mívám z důvodu udržení čistoty jej občas vysypávám a ano koupou se často. Díky za rady, asi to bude ale spíše tím stresem. Asi už tím že jsou venku a jsme na vesnici jsou tady problémy s kunami, lasičkami i kočkami. Největší starosti mi dělá lasička. Voliera je ale poměrně dobře zabezpečená a spíše tak asi kakariky plaší a možná proto ten stres :P
Pájuša (neregistrovaný) 15.11.2012, 19:42:14 xxx.xxx.183.215
Dobrý den, máme krásného samečka kakiriki, ale bohužel je nemocný a vůbec netušíme co mu je :( Třeba by nám někdo z vás mohl poradit. Nechceme o něj přijít, zvykli jsme si na něj, ale pokud nepřijdeme na to, co mu je, tak tu asi s námi dlouho nebude. Pořád dýchá zobáčkem, sípe a vpředu na prsou má propadlý pruh. Zároveň prská,jakoby měl rýmu. Měl už nasazený antibiotikum ale to bohužel nezabralo. Dáváme mu jód kvůli podezření na štítnou žlázu (to značí ten pruh na prsou asi), ale taky se to nelepší. Má spoustu vitamínů. Dokážete někdo poradit? Děkuji
Obrázek
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 16.11.2012, 13:25:48 xxx.xxx.106.152
Dobrý den, předpokládám, že jste s papouškem byli na veterině, když měl nasazená antibiotika. Nejsem si úplně jistá, jestli propadlý hrudník nějak souvisí s poruchou štítné žlázy. Každopádně podávání jódu by mělo stav ihned zlepšit. Což u vás nevypadá. Dávali jste trus na rozbor, jestli nemá červy? Jí váš papoušek bez problémů, nepije více, než je běžné? Je někdo nemocný z vaší rodiny, kdo by mohl přenést nemoc na papouška, popř. papoušek na něho? Takto od pasu nejde bohužel diagnosu určit. Mohlo by jít jak o selhání jater (hypervitaminoza A), také o psitakózu (onemocnění způsobené chlamydiemi, které je přenosné na člověka), nebo o běžné nachlazení. Doporučila bych držet papouška stále v teple a vlhku a určitě bych doporučila návštěvu i u jiného veterináře.
Pájuša (neregistrovaný) 17.11.2012, 10:23:52 xxx.xxx.183.215
Děkuji za rady. Došlo nám, že je možné, že opravdu není odčervený, tak jsme byli u veterináře a dostal maličkou dávku na odčervení. Bohužel již asi bylo pozdě, možná byl tolik začervený, že už bylo příliš pozdě. Dnes ráno jsme ho našli mrtvého :( Vůbec nás to nenapadlo. Ale i přesto děkuji za radu. Naštěstí máme ještě samičku, která je velmi dobře ochočená a které teď musíme sehnat nového samečka.
Michal (neregistrovaný) 18.11.2012, 14:04:16 xxx.xxx.4.166
Kakariky dvakrát ročně odčervuji Panacurem, u veterináře toho je hodně podobného...Jsou to fakt bordeláři a pořád se přehrabují na zemi v něčem, tak doporučuju taky odčervovat
Simona Mlejnkova (neregistrovaný) 26.12.2013, 16:08:57 xxx.xxx.36.167
Dobry den dostala jsem k vanocum samečka kakariki rudočeli po dvou dnech my snes vajičko takže jsem pochopila že z meho vysněneho samečka ma samičku udělali jsme ji budku a vajičko jsem dala do vnitř ale nesedi na něm občas tam teda vleze ale po chvili je zase venku. Proto bych rada věděla co přesně mam dělat aby stoho něco bylo a jestli k tomu potřebuje i samca děkuji za odpověd a každou radu.
cone (neregistrovaný) 26.12.2013, 20:27:16 xxx.xxx.156.224
Bez samečka z toho zcela jistě nebude vůbec nic, vejce jsou neoplozena. Pravděpodobně ještě nějaká vajíčka snese a záleží jen na vás, zda je odeberete nebo bějaké ponecháte a samička na nich bude jen sedět, po několika týdnech je opustí.
Daniel (neregistrovaný) 12.07.2015, 15:35:55 xxx.xxx.217.141

Chtěl bych se zeptat mam mladě kakarika ma pořad natahlou nohu  kterou ma pořad rovně a nekrči ji  když ho vemu do ruky tak mu umim normalně tu nohu skrčit  ale když ho dam zpět do budky tak ji ma pořad rovně jinak noha vypada v pořadku  druhou ma normani nevite čim to muže byt  🙄? děkuji za odpověď

Simonasteo1236 (neregistrovaný) 11.03.2016, 10:10:47 xxx.xxx.52.78
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda nevíte jestli to je holka nebo kluk :)
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.