Aktuálně: 5 561 inzerátů168 368 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Hejno s kohoutkem nebo bez?

Lukáš (neregistrovaný) 18.06.2008, 17:12:10 xxx.xxx.94.129
Před měsícem nám kuna sežrala slepice (české - čistokrevné). Byly fajn, ale hodně lekavé a létavé - dvoumetrový plot se zkrácenými křídly žádný problém. Chtěl bych si tedy pořídit 5 nových slepiček.

Poraďte prosím jestli si mám vzít hempšírky nebo plymoutky.

A potom bych měl ještě jeden dotaz.

Jak se to dělá s kohoutky na vykrmení? Můžu si vzít k hejnu více než jednoho a postupně je vybít? Nebudou se rvát? Jak dlouhu je třeba je vykrmovat?

Díky za odpovědi. Začínám a chybí mi informace.
Marková (neregistrovaný) 18.06.2008, 23:18:02 xxx.xxx.105.3
Hempšírky i plymutky jsou obě plemena těžší klidnější.Plymutky možná ještě těžší, než hempšírky. Hempšírky se domnívám, že nesou trochu více, než plymutky. Dva kohouti ( a více kohoutů) se vždycky rvou. Mohl byste vytvořit dvě oddělená hejnka 3+1 každé s jedním kohoutem do samostatných dvou odchovných zařízení. Také je možné kohouty vykastrovat a vykrmit z nich kapouny; ale musí to nejlépe udělat veterinář. Kapouni se pak nervou a jen tloustnou.
A ještě ohledně křídel: aby nemohla slepice vzlétnout, musíte jí ustříhnout p o u z e j e d n o k ř í d l o !
Marková (neregistrovaný) 21.06.2008, 10:40:43 xxx.xxx.105.3
Ještě malý doplněk:
Pokud byste třeba deset mladých kohoutů každého samostatně vykrmoval v malé kleci nebo v bedýnce s drátěným krytem, tak by se nemohli prát. Můžete vyzkoušet umístit dva nebo tři mladé kohoutky do jedné bedýnky a tam je společně vykrmovat. Někdy, když jsou na sebe zvyklí od malinka a jsou geneticky méně agresivní, tak se může stát, že se neperou nebo jen málo, výstražně, neškodně.
Lukáš (neregistrovaný) 23.06.2008, 17:46:28 xxx.xxx.94.129
Tak děkuji moc za rady. Už mám objednané hempšírky. Zkusím k nim i dva kohoutky. Až vyspějí a začnou se rvát kvůli slepicím, dám jednoho na pekáč. Snad to tak půjde.
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 17.01.2009, 19:45:38 xxx.xxx.97.150
v létě mě začala kvokat slepice, tak jsem pod ní dala vajíčka od babičky, která má kohoutky na dvorku já jsem neměla žádného. Moje Gabča vyseděla dva krásné kohouty a teď je mi líto je dát na pekáč zatím se snášejí a je jim pěr měsíců.
Bobesek
Bobesek (54 příspěvků) 23.02.2009, 17:32:47 xxx.xxx.78.196
Pokud si hodláte pořídit kohouta na 5 slepiček tak musíte počítat s tím že můžou být od něj odrbané. Na jednoho kohouta je ideální počet tucet tedy 12 nosnic.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.