Aktuálně: 5 068 inzerátů173 288 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Nemoci drůbeže

Helena L. (neregistrovaný) 11.07.2009, 16:53:41 xxx.xxx.70.241
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat. Chovám slepice na vejce, ale zjistila jsem, že samy do těch vajíček klovou a někdy sežerou. Nevíte co to znamená? děkuji
J.Marková (neregistrovaný) 11.07.2009, 22:49:14 xxx.xxx.105.3
Může to znamenat jeden nebo více následujících důvodů:

1) Nedostatek vápníku a minerálních látek v krmné dávce, proto snáší vejce se slabou skořápkou, která po snešení vejce praskne.
2) Nedostatek bílkovin v krmné dávce. Sežráním vejce si tu bílkovinu slepice v krmné dávce doplňuje.
3) Nedostatek podestýlky ve hnízdě způsobí
prasknutí vejce.
4) Málo hnízd, vejce padá a rozbíjí se o další vejce dříve v témže hnízdě snešená, slepice se ve hnízdě strkají a při tom rozbijí vejce.
4) Vrozený sklon jednotlivých slepic ke konzumaci vajec.
5) Nedostatek pitné vody, slepice jsou žíznivé.

Rady: Kupte jim Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu a dávkujte dle návodu. Přidejte hnízda nebo kukaně a dobře je vystelte měkkou ječnou slámou. Kupte nové kloboukové napáječky, ve kterých musí mít celý den k dispozici dostatek čisté chladné pitné vody.
Zjistěte, která slepice vejce žere, a tu vyřaďte z chovu, protože se to od ní mohou naučit všechny ostatní. Pokud budete krmit nadále pouze pšenicí a kuchyňskými zbytky (je to riskantní !), musíte k tomu přidávat tvaroh, vařené mleté hovězí maso, nebo vyrývat žížaly a ještě dle návodu přidávat kompletní minerálně-vitaminozní doplněk pro nosnice v drobnochovu.
Helena L. (neregistrovaný) 27.07.2009, 12:55:58 xxx.xxx.70.218
Děkuji za rady, snažila jsem se všechny vaše návrhy udělat, leč bez úspěchu. Nakonec jsem zjistila, že to nedělá pouze jedna slepice, ale více a sežerou vlastně celé vejce.
Michal (neregistrovaný) 27.07.2009, 14:13:25 xxx.xxx.113.36
Mne to robili tiez stare sliepky. Ledva som mal od vsetkych (6sliepok) 2 vajcia denne a este aj zacali utocit na nove sliepky. Nezostavalo mi ine len ich zoznamit so spalkom a mrazakom. Tie nove co mam to nastastie nerobia a dufam ze nezacnu. Najviac mi byva luto prave take riesenie. Sliepocky znasaju vajicka a nakoniec sa im odvdacim tak ze skoncia v mrazaku :-( Ale aspon ten zivot co maju sa im snazim aby mali co najprijemnejsi, dostatok pohybu, pestru stravu a bezpecne ubytovanie.
anonymní (neregistrovaný) 30.07.2009, 14:15:36 xxx.xxx.70.111
Dobrý den chovám slepice už delší dobu a nedávno mi začali pouštet peří kolem okolí řitního otvoru. A nevím čím to je mohla by jste mi prosim vás poradit jak tomu zamezit.
J.Marková (neregistrovaný) 30.07.2009, 23:17:41 xxx.xxx.105.3
Domnívám se, že to bude způsobeno nějakým parazitem. Podívejte se důkladně do peří, případně dejte peří prohlédnout pod mikroskopem. Pak by bylo možné si nechat od veterináře proti tomu napsat nějaký lék (spray).
V současné době jsou takto šeredně celoročně opelichané slepice mnohých drobnochovatelů. Dříve se toto nevyskytovalo.
Vím, že to mají slepice trvale zavřené v malém výběhu bez trávníku.
Slepice volně chodící ven na louku nebo na velkou zatravnělou zahradu to nemají.
anonymní (neregistrovaný) 31.07.2009, 06:29:01 xxx.xxx.70.111
Já mám slepice na vesnici a pouštímje každý den na louku, ale tohle se mi nestalo. díky za radu.
Lucie (neregistrovaný) 17.10.2009, 18:33:09 xxx.xxx.220.5
Dobrý den,
od jara chovám čtyři slípky (vlašky). U jedné z nich jsem si teď všimla, že má problém s jedním okem. Oko má zakalené a zornici zmenšenou, asi na něj i špatně vidí protože se každou chvíli otáči po směru zdravého oka. Na ušnici pod nemocným okem má červené fleky, vypadá to jako nějaký exem. Na ušnicí pod zdravým okem se jí to už taky objevuje...
Můžete mi říct co to je a co s tím? Může to napadnout i ostatní slepice?
Díky
anonymní (neregistrovaný) 12.04.2010, 17:09:28 xxx.xxx.35.134
Dobrý den,

poslední týden pozoruji u kohouta krvavé otlaky mezi prsty, které se zhoršují. Podestýlka v kurníku jsou hobliny, ve dne je drůbež volně v zahradě, v noci hřaduje, trusný stůl čistím pravidelně, u slepic se nic podobného nevyskytuje. Jde o hybridky, kohout má 2 roky. Krmení je směs pro nosnice, pšenice s triticale, pastva, na pití voda.
anonymní (neregistrovaný) 26.05.2010, 10:29:00 xxx.xxx.26.123
dobrý den,prosím o radu,chovám krůty mají asi 10týdnů a začínají kulhat,jedna po druhé,krmení kopřivy,granule,prosím oradu děkuji
Mirek (neregistrovaný) 09.06.2010, 09:05:00 xxx.xxx.175.250
PROSÍM o radu,mám housata které mají 8týdnů a teď začaly hynout.Přestanou chodit a pak usnou a už se nevzbudí.Pasou se,dostávají vytamíny,dávám do vody Hydrovit AD3,zkoušel jsem i léky na kokcidiozu,ale zatím nic nezabírá.Před chvílí si sedlo další a vypadá to s ním taky špatně.Kdo může poradit,tak prosím co nejrychleji.Moc děkuji za odpověď.
anonymní (neregistrovaný) 10.06.2010, 00:07:06 xxx.xxx.161.7
Nemohly nastydnout? Žerou? Mohl by to být vřídek na jazyku z nastydnutí.
Mirek (neregistrovaný) 11.06.2010, 10:01:55 xxx.xxx.175.250
Nastydlé nejsou,žerou normálně a vřídek na jazyku nějaký mají.Čím se to dá vyléčit?Děkuji za snahu poradit.
TomZ
TomZ (1 příspěvků) 27.06.2010, 09:54:15 xxx.xxx.85.212
Prosím pomoc housata ve věku 10-12 dní mi začínají hynout. Krmím kompletní krmnou směsí pro husy a kachny I. Doplněno o vařené brambory, zbytky tvrdého máčeného pečiva s tvarohem. Pasou se na zahradě společně s kachňaty. Nic jim není a najednou ráno leží a nemohou vstát. Mají nohy natažené dozadu snaží se je dát třeba pod tělo ale nejde to (ne křeče, ani strnulost, spíš nekoordinovanost) zrychlený dech, posléze již nedrží hlavu nahoře a cca po 10 hodinách konec. ???
Marie Pavlátová (neregistrovaný) 01.07.2010, 19:16:57 xxx.xxx.221.25
Hezký den, u našeho čtyřtýdenního housete se objevily obrovské boule na každé líci, zároveň měla velmi zarudlé oči, teklo jí z nosu a nepásla se. Uhynula po čtyřech dnech. Nyní se boule objevily u dalšího. Mohl by mi někdo poradit o co jde a jestli to lze léčit? Krmíme hlavně kopřivy, šrot, + konvit. Děkuji
Marie Pavlátová (neregistrovaný) 09.07.2010, 15:41:26 xxx.xxx.221.25
Hezký den. Prosím znovu o radu, zda někdo neví o jakou nemoc se jedná. Zasílám fotografii nemocného housete.
Obrázek
civka
civka (102 příspěvků) 10.07.2010, 00:10:39 xxx.xxx.179.124
Dobrý den, podle těch příznaků by se mohlo jednat o Ornitozu projevuje se ospalostí, nechutenstvím, slabostí a pozvolnou vyhublostí. Dalším příznakem většinou bývá záňět spojivek, výtok z nosních otvorů a zelený průjem.. Pozor! pokud se jedná skutečně o Ornitozu tak je přenosná i na člověka.. Nejlépe ale uděláte když zavoláte nějakému zkušenému veterináři. Snad vám to dobře dopadne
J.M. (neregistrovaný) 10.07.2010, 23:36:44 xxx.xxx.105.3
Také mne napadá, že by to mohla být infekční rýma. Ale ten veterinář by to asi určil lépe a hlavně poradil léčení.
Pepa Doskočil (neregistrovaný) 25.07.2010, 14:46:58 xxx.xxx.79.137
Dobrý den, co ovlivňuje, že mají husy a kachny hnis v jazyku tzv. žáby? Děkuji za odpověď
Maros (neregistrovaný) 31.07.2010, 13:11:35 xxx.xxx.71.43
Marcela Bartošíková - neregistrovaný | e-mail Dobrý den, chci se zeptat-naše slepice si neustále vytrhávají vzájemně peří až do krve, teď se vrhly dokonce i do našeho dominantního kohouta. Podotýkám, že nesou normálně, žerou taky, ale jsou úplně oškubané. Stříkali jsem je spec. postřikem, bílili hnízdo a pořád nic. Poradíte? Děkuji re: Rada která fakt pomůže!!! Vemte si nůžky na plech a zastřihněte jim zobáky-ty horní cca tak 0,7 cm u větších a zuřivějších i více.Pomáhá to

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.