Aktuálně: 5 093 inzerátů172 541 diskuzních příspěvků17 717 uživatelů

Nemoci drůbeže

Maros (neregistrovaný) 31.07.2010, 13:18:16 xxx.xxx.71.43
Pepa Doskočil - neregistrovaný | e-mail Dobrý den, co ovlivňuje, že mají husy a kachny hnis v jazyku tzv. žáby? Děkuji za odpověď re: Pepo,to mají husy,husokačeny a kačeny.Je to hnis ve váčku že?to jim vyřízni žiletkou a vymáčkni.Je to jako u člověka angína taky má hnis v krku.Jestli husy pajdají,málo žerou a kejhají jinak než ty ostatní,tak takhe se projevuje nemoc tak jim to vyfikni.
Ľudmila (neregistrovaný) 06.10.2010, 12:24:29 xxx.xxx.166.127
Dobrý deň, na pečeni sliepky sme našli čierne bodky - čo by mohlo byť?Ďakujem
anonymní (neregistrovaný) 04.03.2011, 18:45:17 xxx.xxx.248.237
Nejprve vejce od krve během pár dní postupně umřela většina slepic.... Nevíte čím to může být způsobené? Z 5 mladých slepic máme už jen dvě.
Dvořáková Kristýna (neregistrovaný) 04.07.2011, 14:35:07 xxx.xxx.159.71
dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kdy a jaká očkování jsou potřeba u krůt, pokud je máme od 4. dne? Děkuji
Terezaa (neregistrovaný) 26.07.2011, 21:05:46 xxx.xxx.130.242
Dobrý den chtěla jsem se zeptat chováme 3rokem krůty a dosud se nestalo že by onemocněly, a dneska jedna krůta padla na nohy a má je skřivené ale jí a pije dáváme jim vytamíny i léky do vody.Nevíme co stím dělat jsme z toho na palici tak prosím porat te: Děkuju
anonymní (neregistrovaný) 24.11.2011, 23:44:27 xxx.xxx.213.43
Dobrý den,prosím,potřebovala bych poradit. CHováme krůty přírodní -bronzové(ne brojlery), u 3 kusů se objevila pod hlavou (na hlavě) na krku ze zadu taková černá podlitina. Nemocné krůtě do ní klovla jiná a v bouli byla rosolovitá hmota. Krůty jsou už od června. Zajímalo by mě, zda se jedná o nějakou nemoc, a zda bude možné ji nějak léčit, popřípadě jestli vůbec se může daný kus konzumovat. Krůty jsou v kurníku zavřené, vedle jsou přehražené slepice. Jestli by to mohl být také nějaký důvod. Předem děkuji za rady...
anonymní (neregistrovaný) 08.04.2012, 00:51:26 xxx.xxx.240.122
Dobrý večer,prosim o radu,slepice začaly snášet a jedna s vajíčkem vytlačila ze sebe celý vejcovod, vajíčko mělo měkou dosti hrubou skořábku,zárovnn měla velký průjem,museli jsme ji utratit ,bojim se aby se to nestalo i u dalších, ještě máme mladého kohouta když jsme ho dostali abnormálně kokrhal ale ted přesta kokrhat motá se jako když se neudrží na nohách má svěšená křídla a pořád se oždibuje zobákem po celém těle pod křídly ,ne břiše no skrátka všude.Bojím se co je to za příznaky ,aby se nenakazily i slepice.Poradte prosím, je to nějaká choroba nebo nedostatek nějakého vytamínu ,dá se to vyléčit,????nebo je to na zabití????? Děkuji
Rudolf Landa (neregistrovaný) 24.04.2012, 10:16:31 xxx.xxx.177.33
Máme malochov slepic - 9 ks. a jednoho dominantního kohouta, velký travnatý výběh a v poslední době si vybere slepici, kterou při "pojímání" klove do hlavy až na kost. Ostatní slepice jí také odstavily útočí na ní. Nyní si "vybral" další ze slepic. Protože tyto takto týrané slepice normálně snáší, oddělili jsme je od ostatních. Kohouta bychom se neradi zbavovali, jsme na okraji města a již je několikráte ochránil před dravci. Děkuji za radu.
anonymní (neregistrovaný) 15.05.2012, 11:27:32 xxx.xxx.46.19
Prosím o radu, chovám houstata a jedno z nich, které vypadá, že by to mohla být husa má úplně zahnisané, zapěněné oko, v okolí to má nateklé, poslední den vůbec nežere a navíc si začalo štípat blány na nohou. Nevíte, co by to mohlo být za nemoc? Doktor ji viděl před týdnem a jen jí dal nějaký prášek na to oko, ale vůbec to nepomohlo. Díky
Lucie (neregistrovaný) 06.08.2012, 17:19:16 xxx.xxx.33.246
Jak dopadla husa s tím zapěněným okem,něco podobnýho má moje slepice,ale žere.Ostatní kýcháli a jedna chrčela.Jednu jsem zabila,ve vnitř bylo vše ok.Jsou 1rok staré. Dostala jsem od vet Enrogal,řekla bych že pomohl,ale ta jedna s tím okem není úplně fit.Začala jsem jí to mazat opthalframykoinem tak uvidim.Nemáte s tím někdo nějákou zkušenost.Děkuji
Jakub (neregistrovaný) 10.08.2012, 03:35:12 xxx.xxx.221.82
Berte v uvahu take Koloidni Stribro a MMS - mam s tim dobrou zkusenost. Na infekce jsou to uplne ty nejlepsi alternativy. Pak vitaminy a muze to chtit neco dodatecneho proti prazitum, samozrejme.
Hans Runshe (neregistrovaný) 22.10.2012, 12:31:40 xxx.xxx.199.251
Dobrý den, chtěl bych se zeptat mám kohouta a na krku se mu dělají boule? Jinak na něm nepozouji jiné příznaky, chová se normálně. Prosím můžete mi někdo poradit o co jde? Děkuji
Ilona Geryková (neregistrovaný) 30.03.2013, 18:56:04 xxx.xxx.99.132
potřebovala bych poradit.Mám dva roky starého kohouta a po letošní zimě se mu objevily na kůži boláky,peří je jak zkadeřené a na těle má holá místa.Jinak nevypadá nemocně: žere a slepice ho také zýájímají.
Marek Haselman (neregistrovaný) 05.07.2014, 13:01:57 xxx.xxx.208.56

Dobrý den chci se zeptat co je to kdyz nase kruta ma na krku jakysi černy výrostek vadi to necemu ? Děkuji odpovď mi prosim zaslete na Email : Marra.hasseznam.cz

Marcela-Láz,Příbram (neregistrovaný) 11.06.2015, 10:25:10 xxx.xxx.12.103
Dobrý den, může mi někdo poradit,co dělat,když má mladá právě začínající snášecí slepicka krvavý trus, samozřejmě se straní kolektivu, zůstává většinu dne v kurníku.Dekuji
J.M. (neregistrovaný) 11.06.2015, 13:16:04 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Marcela-Láz,Příbram z 11.06.2015, 10:25:10

Příčinou může být onemocnění kokcidiózou viz odkaz:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Kokcidi%C3%B3za_dom%C3%A1c%C3%AD_dr%C5%AFbe%C5%BEe

Krátkodobou příčinou může být i poranění kloaky při snášení prvních velkých vajíček, ale v tomto případě by se slípka měla rychle zahojit a krvácení přestat.

Mohla by být zraněná i při nešetrném "ohledávání".

Jiné vnitřní zranění, např. při pádu s hřadu, při honění psem nebo dětmi. Nebo parazité ?

lili (neregistrovaný) 21.03.2017, 20:30:54 xxx.xxx.214.21
Dobrý den,chovala jsem slepice,byly vychované jako pejsci,Přes den byly v ohrádce a odpoledne šly na vycházku-výběh,samy se neučily před setměním jít do své ložnice.Po čase jsem je předala sestřenici,která chová slepice několik let,ale její i ta naše mají více jak 6.roků.Nyní se sestřenice rozhodla,že částečně chov obnoví,tak 3 slepice darovala známému,aby je utratil a dal psům,který po oškubání zjistil,že slepice mají žluté skvrny na játrech.Jelikož dostávám od chovatelky vyjíčka,tak po tomto oznámení mám obavy,zda nehrozí nějaká nemoc,která by se nepřenesla na nás. Děkuji za názor. Lili
J.M. (neregistrovaný) 22.03.2017, 21:00:14 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele lili z 21.03.2017, 20:30:54

  1. Vaše slepice jsou již staré, vynešené, nemocemi zamořené. Doporučuji všechny slepice zabít, i ty předané jiným chovatelům.
  2. Celý kurník a veškeré jeho vybavení pak pečlivě vyčistěte, vydesinfikujte, vypařte přehřátou párou nebo vyplynujete. Pak vybílete, nechte vyschnout a vyvětrat.
  3. Původní výběh zryjte(zorejte) a asi rok na něm pěstujte třeba brambory.
  4. Asi po roce do čistého vydesinfikovaného kurníhu nastelte do hnízd novou ovesnou slámu, do krmítek novou "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu", do napáječek čistou pitnou vodu.
  5. Pak si kupte nové nosné kuřice, nejlépe červený hybrid TETRA, které umístěte do čistého kurníku a vytvořte jim výběh na novém místě.
  6. Jiná možnost: Kupujte vejce v obchodě. Ve velkochovu jsou nosnice očkované proti nemocem, a proto zdravé.Chov nemocných slepic si tam nemohou majitelé dovolit.
  7. Chovu zdar !
Naty (neregistrovaný) 13.07.2017, 19:41:10 xxx.xxx.155.0
Dobrý den, může se jednat o Markovu chorobu.
J.M. (neregistrovaný) 15.07.2017, 23:55:57 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Naty z 13.07.2017, 19:41:10

Diagnóza není jednoduchá, laik jí není schopný určit. Diagnózu určitě správně stanoví pouze odborné veterinární středisko po pitvě a laboratorním rozboru uhynulé drůbeže nebo pro nemoc zabité drůbeže.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Markova_nemoc


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.