Aktuálně: 5 052 inzerátů173 536 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Vkládejte fotografie loriů

Stickers
Stickers (556 příspěvků) 06.07.2008, 22:36:34 xxx.xxx.48.29
Vkládejte fotografie těchto naprosto úžasných nektarožravých ptáků. Spousta chovatelů nebo jen chovatelské veřejnosti se bojí tyto papoušky chovat. Důvodů je mnoho např. pokud slyší slovo nektarožravý vybaví se jim trhání květů rostlin apod. Dnes je na trhu k dostání spoustu instantních směsí, které se míchají s vodou v různém poměru podle druhu směsi. Nejznámější jsou Orlux, CéDé.
Chov jsem rozšířil o pár loriů mnohobarvých jižních. Jejich chováním jsem byl překvapen. Po vypuštění do voliéry prolezli celý strop a vše co ve voliéře bylo (houpačka ze dřeva, provaz apod.). Hned jak jsem dal loriům do vnitřní ubikace instantní směs (nektar), ovoce a medovou vodu bez váhání jako by o tom věděli, vletěli dovnitř hned na krmítka. Je radost je pozorovat jak skotačí po voliéře a vymýšlí různé lumpárny.
Je-li, mezi vámi nějaký chovatel loriů vkládejte své poznatky k jejich chovu. Možná to pomůže k rozšíření těchto nádherných papoušků mezi ostatní chovatele.
Obrázek
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 07.07.2008, 08:54:26 xxx.xxx.182.2
Ahoj Vojto.Moc pěkní ptáčci.V jak velké voliéře je chováš?Mohl by si mi tvé icq napsat na mail?Rád bych si o nich popsal.JInak říkám jsou to nádherní ptáci.
sunflowersman (neregistrovaný) 07.07.2008, 22:13:50 xxx.xxx.175.196
nádherní ptáci pánové :). Na kolik vyjde krmení těchto ptáků?. Je to o hodně finančně náročnější něž chov větších papoušků? díky
Peroqe
Peroqe (261 příspěvků) 08.07.2008, 11:20:38 xxx.xxx.223.114
Zdravím! Já jsem dříve krmil instantní směsí od p. Pecky, ale vzhledem k tomu, že začínám být zastáncem spíše podomácků vyrobených směsí, jsem si od začatku prázdnin díky dostatku "volného času" začal připravovat svoji kaši. Zatím jsem pořád ve fázi experimentování, ale čekám, že do konce července už bych to měl mít dotažené. Jinak kompletní dávka krmení (=ovoce, medová voda, instant - domácí kaše) na den mě vyjde zhruba na 10Kč/pár. Finančně náročné je na tom možná to krmení a topení. Pokud ale budete úspěšně odchovávat, vydělají si na sebe samy.

---------
Lori ozdobný:
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.