Aktuálně: 5 024 inzerátů173 622 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Kanár - nemoc?

pavla
pavla (2 příspěvků) 05.04.2006, 14:00:55 xxx.xxx.111.1
Zdravím, máme problém s naším kanárkem. Před 3 roky k nám přiletěl oknem (tudíž nevíme, jak je starý), bydlí u nás naprosto volně - do klece se chodí jen najíst. Poslední dobou má problémy s udržením rovnováhy na bidýlku - balancuje dopředu dozadu a pak spadne. Má trochu šupinaté nožičky - způsobuje vápenka takovéhle problémy? Nebo to může být tím, že už je starý? Nebo si tím, že nespí na bidle, ale na rovné podložce (většinou na kuchyni), jeho nohy odvykly držet pevně bidýlko? Moc díky za radu, Pavla.
(1 příspěvků) 07.04.2006, 20:44:15 xxx.xxx.111.1
Příčin změn v chování Vašeho kanárka může být opravdu mnoho a každá která mne napadá a kterou namátkou uvedu je jen čistě doměnka, dohad. Možnou příčinou může být úraz ( náraz do hlavy ), nemoc - u některých druhů motolic se tyto příznaky projevují, rovněž u napadení námely se tyto příčiny vyskytují. také velmi častá nemoc kanárů invazní tracheobronchytida může mít tyto příznaky při zvláště silných invazích v kontextu s celkovým oslabením imunitního systému napadeného ptáka, dále mne napadla jako možná příčina otrava, ať již z výparů teflonu, či ozobávání jedovatých rostlin apod. Nicméně v souvisloti s popsanými šupinkami na nohách kanárka mne jako možná příčina napadla stáří ptáka, které v přímém kontextu v nedostatečné dotaci vitamíny a minerály, zapříčiněné kolikrát i jednostrannou stravou ( netvrdím, že tak krmíte ), může staršího ( ale nejen staršího ) jedince přivést až k oslabení organismu, projevujícím se i ztrátou koordinace pohybů. Bylo by dobré si také řádně prohlédnout trus Vašeho kanárka, zda je pevný, bez nadměrné přítomnosti tekutin, popř. hlenovitých útvarů, které by mohly svědčit o střevních potížích, u kterých velmi často dochází k odvodnění organismu a opět se může projevit ztráta koordinace pohybů, celkové oslabení organismu, málátnost a apatie. Zdaleka jsem se nedostal ke všem možným příčinám tohoto stavu a jestli mohu doporučit, je lépe se obrátit na veterinárního lékaře, který Vám jistě odborně poradí. Jednou z mála věcí, které můžete pro ptáčka udělat sama doma je jej umístit na teplém místě ( nejlépe občas nahřívat infralampou ), podávat čaje ( vlažný, např. heřmánkový,) zvýšit příjem vitamínů a minerálů. Další ( stanovení diagnózy a postup při léčbě ) bych přenechal veterinárnímu lékaři. Hodně zdaru v chovu, zdravím Mirek.
pavla
pavla (2 příspěvků) 10.04.2006, 11:10:16 xxx.xxx.111.1
Dobrý den, moc děkuju za odpověď. Kanárka krmíme směsí pro kanáry, dostává denně jablíčko, něco zeleného (pampelišky, salát, čínské zelí, řeřichu), čistou vodu, v kleci má sépiovou kost, tak snad je po téhle stránce o něj postaráno dobře. Trus má normální - pevný, bílo-černý, žere s velkou chutí. Asi s ním zajdeme k veterináři, uvidíme... Ještě jednou díky, Pavla.
Markéta (neregistrovaný) 09.12.2007, 21:26:28 xxx.xxx.155.18
Mám stejný problém s naší kanářicí jako paní Pavla. Ujala jsem se prý staré a neprodejé kanářice v našem malém obchůdku se zvířaty. Kanářice je čilá, veselá, celý den neco žere, ale stejně jako kanárek paní Pavly, raději spí na dně klece, zdá se mi, že ji chybí ty delší pera k létání. Vypadá jako kuřátko, dělá mi velkou radost, ale bojím se o ni. Poraďte prosím, jak ji pomoci.Děkuji za Kikinku.
Eliška (neregistrovaný) 09.02.2008, 19:03:56 xxx.xxx.67.214
Dobrý večer!
Já mám se svým kanárkem Kubíkem problém v tom že nad zobáčkem má už asi 3 dny hnědou skvrnku.Když se vykoupe tak
se mu skvrnka zvětší asi o 1-2 mm. Nevíte jestli to může být něco závažného? za vše děkuji.
Lucka (neregistrovaný) 13.11.2008, 11:14:40 xxx.xxx.142.55
Dobrý den,
můj kanárek je čiperný, ale často večer jakoby "pšíká" či kašlle. Klec není v průvanu. Nemá žádný výtok z očí a jiné zdravotní problémy. Nevíte co mu je? Děkuji
3imon Doseděl (neregistrovaný) 21.06.2009, 13:43:24 xxx.xxx.215.242
Ahoj náš kanár si trhá peří na křídlech a máje až do krve co sním?
anonymní (neregistrovaný) 23.07.2009, 08:07:50 xxx.xxx.5.246
Dostala jsem kanárka krásně zpíval od rána - místo budíku, přestal zpívat a chraptí , nejde mu to. Jinak žere je veselý. Nevím co sním - poraďte prosím. Olli
anonymní (neregistrovaný) 15.09.2009, 18:56:23 xxx.xxx.96.29
ahoj náš kanár celý den chraptí a nevydá ani hlásku dříve krásně zpíval od rána až do večera jinak žere je čilí a žádné jiné problémy nemá,prosím poraďte
Iveta (neregistrovaný) 20.11.2009, 14:45:10 xxx.xxx.178.246
Zdravím, chovám doma dva kanárky. Jeden je živý, čilý, zpívá, poletuje, prostě je v něm plno síly a energie. Ten druhý ale v poslední době jen smutně sedí na větvi, přimhuřuje oči a semtam pípne, pokouší se o zpěv, což za půl roku nikdy neudělal, byl tichý, ale živý. Nekdy to zní skoro lítostivě, jako zakvílení. Co s ním může být? Je nemocný anebo to má jinou příčinu? Jak bych mu mohla pomoct?
Martina (neregistrovaný) 28.11.2009, 11:50:16 xxx.xxx.6.158
Dobrý den.Chtěla bych se zeptat.Mám 3 kanárky a doteť jsem je krmila krmivem pro kanáry a občas dostali mrkev,jabko,vino hroz.vejce uvařené.A včera jsem jim dala vejce a asi ho tam měli dlouho a dnes dostali všichni průjem.Myslíte že se jim to srovná?Nebo co stím?Předem moc děkuji.napište prosím.....
Anet
Anet (1 příspěvků) 26.01.2010, 18:39:16 xxx.xxx.96.135
Ahoj ... Měli jsme kanárka u kamarádky týden když jsme odjeli na dovolenou .. když jsme ho přinesli domu,měl vytrhané peří na křídlech až do krve a nad zobákem u oka neměl peří .. Co s ním je? .. Moc prosím za odpověd .. Předem děkuju
anonymní (neregistrovaný) 19.05.2010, 10:44:21 xxx.xxx.211.243
nějaké rady ohledně chovu kanárů najdete na http://www.kanari.e-prezentace.net
Trojek Miroslav (neregistrovaný) 22.08.2011, 02:28:09 xxx.xxx.172.99
Dobrý den.Náš kanárek si začal ze dne na den otírat o bidélko kořen zobáčku.Dělá to každou chvilku.Jakoby ho to svědilo.Je celkově neupravený,přihmouřuje očička a v jistých chvílích se i jakoby natřásá.Neklidný je i v noci.Potravu přijímá.Jak bychom mu mohli pomoci?Mockrát děkuji předem za odpověď.
mlada (neregistrovaný) 12.05.2012, 10:28:28 xxx.xxx.128.146
Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně mého kanárka. Koupila jsem dva kanárky ve zverimexu a myslím, že jeden z nich už byl nemocný a rozšířil to mezi ostatní papoušky. Nejdřív jsem myslela, že je to samička a má zaražené vajíčko, protože jen seděla na zemi, nemohla vzlétnout, těžce oddychovala a v pánevní oblasti byla dost nafouklá. tak jsem jí na radu jednoho chovatele bříško masírovala, a hlavičkou špendlíku masírovala kloaku. Něco z ní vypadlo, ale envím, jestli t bylo vajíčko bez skořápky nebo nahromaděný trus. Myslela jsem, že to pomůže, ale ještě ten večer umřela. Kolem zobáčku měla takové šupinky a rozlízalo se jí to dál. a teď má to samé i druhý kanárek. kolem zobáčku šupiny, přestal zpívat a šupiny má i na nohách. nejdřív si pořád schovával ejdnu nožičku do peří a nemohl na ní stoupnout, ale teď to začal dělat i s durhou a je krvavá. Řekla bych, že je to svrab. Můžu s tím něco dělat? Moc děkuju za odpověď
Žaneta Kremplová (neregistrovaný) 12.04.2013, 20:50:40 xxx.xxx.209.172
Dobrý den, prosím o radu. Chovám venku na balkoně několik kanárků. Jedna byla delší dobu načepýřená, oči přivřené, těžké dýchání. Dnes ráno dokonce seděla v misce se zrním. Odpoledne jsem ji odchytila a chtěla přemístit do samostatné klece. Kolem zadku měla trus a když jsem ji ho oplachovala všimla jsem si jak je její tělíčko pokryté obrovským množstvím malých broučků (podle mě roztoči nebo čmelíci - nepoznám to). Měla jich an sobě tolik a byla tak zničená. Postříkala jsem ji přímo na tělo Arpalit. Většinu brouků to sice zabilo, ale i ona sama mi do 15minut umřela :( Vím, že jsem ji tím zabila, ale musela jsem to risknout, hrozně se trápila. Prosím o radu: O JAKOU NEMOC ŠLO? JAK JI LÉČIT A NEBO JI PŘEDEJÍT? Pište na Zaneta.Kremplova@seznam.cz Děkuji
Obrázek
Slávek (neregistrovaný) 29.04.2013, 15:02:22 xxx.xxx.194.187
Dobrý den vážení! Jsem nešťastný! Máme doma od loňského září poměrně mladého kanárka. Záhy, když mi ho dcera dala k narozkám, zíval tak hezky, skoro jako by byl z chovu známého Mistra světa v chovu kanárů, pana Scholce z Orlové. Není tomu ani 10 dní, co mi ho kolega, rovněž chovatel kanárů a jeho původní majitel. přišel k nám zastřihnout kanárkovi drápky, nebo se mi jevily příliš dlouhé a v kleci jsem neměl, jak říká ten pán, něco, čím si prý kanárci "upravují" drápky sami. Od té doby jakoby utnul, náš kanárek přestal zpívat. Jen občas pípne, ale tak souvisle, jako předtím, už né. Můžete mi p r o s í m někdo poradit, nemůže-li to být nějaká nemoc? Moc děkuji! Slávek
xxxx (neregistrovaný) 26.06.2013, 15:33:41 xxx.xxx.16.99
Dobrý den. Mám na vás posbu,naši kanárci maji na sobě takový červíky neboli nějaký brouky..Nevítě co to může být? Předem děkuji za odpověď.
Stanislav (neregistrovaný) 25.12.2013, 12:12:08 xxx.xxx.128.34
Dobrý den mám doma chov kanaru. Ted mi nějak onemocněli mají natekle oči, a otikaji jim, az v podstatě nevidí, chrci a nakonec zdechnou. Chtěl bych poradit, čím to může byt. Předem děkuji za odpověď.
anonymní (neregistrovaný) 25.12.2013, 16:50:43 xxx.xxx.70.146
Málo informácií, ale povedal by som, že sú to roztoče. Skúste Ivomec, kvapka na holú kožu pod krídlom, alebo za hlavou. Ďallší liek je S76 do vody a ten i odčervuje,ale ten neviem či zoeniete.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.