Rosela - hledám radu

Dobrý den,
mám roselu (viz. foto) avšak nevím, zda-li je to sameček (prý ano). Je ve velké kleci a rád bych k němu sehnal dalšího papuška do dvojice - nemusí být přímo pro chov. Rád bych ale aby se sám nenudil, jelikož né vždy na něj mám čas. Je napůl ochočený. Prosím jakého papouška mám sehnat tak aby se vzájemně neprali? Popřípadě zda-li je moudré k němu dávat samičku když mi o mláďata nejde? Klidně mi prosím i nějaké papoušky nabídněte. Děkuji.
  • Obrázek
neregistrovaný Alex neregistrovaný
klidne mu dejte samicku, pokud nedate budku, muze se stat ze zahnizdi na zemi, ale potom s mladaty by nebyl problem...
tez bych to typl na samce, ale chtelo by to detail hlavy
jeste nez mu koupite samicku do paru, bylo by dobre kdybyste zjistil, co je to za mutaci, ja bych rejkl ze je to rosela pestra cervena ;);););)
bartrand bartrand 45 příspěvků
To je rozela penant, typl bych to na loňského.
pepek pepek 140 příspěvků
tohle je rosela pestrá mutace červená
neregistrovaný bambam neregistrovaný
bambam :to deda není rosela pestra ale přírodní rosela penant
neregistrovaný kadlcik z. neregistrovaný
Dobry den,

hnizdit na zemi nemohou protoze mame kocoura. podle všeho by to měl být sameček penant, ale občas se chová podivně. Pobrukuje a zveda u toho ocas do vzduchu a "nafoukne" hruď. Když to udělá je jako v paralýze - mohu na něj klidně sáhnout a reaguje na zvuk. Když začnu pískat tak zesiluje pohvizdování. Kdybych k němu dal samečka, neprali by se? Samičku asi radši ne. Mláďata nechci a pokud by nějaké byly tak bych neměl to srdce dát je pryč. Popřípadě kdybych dal papouška jinačí rasy? Je to vhodné? Děkuji
neregistrovaný Alex neregistrovaný
Sice se v roselách moc neorientuji a vubec ne v jejich mutacích ale tohle je podle mě penant.Podívejte se na barvu líce.Pestré r. ji mají bílou.
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Mě příde, že barvou to je pennant, ale postavou spíše pestrá.
neregistrovaný bambam neregistrovaný
Ano je to penant,ale pokud má takovou malou klec tak se stávají penanti vlaštovkou.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
rekla bych ze je to penant krizeny s cervenou pestrou, ptz vypada jako cervena pestra az na ty modre lice,ocas a kridla ma jako pestra. kdyz k nemu date samicku a budou v kleci tak vam urcite nazahnizdi, hnizdi jen tam kdyz maji hodne mista , doporucovala bych samicku pestry, je mensi a tolik nerve. ale uz sem videla i roselu s korelou v jedne kleci, hlavne az tam date dalsiho ptaka tak nejlepe do jine klece,tam budou naprosto v pohode, v kleci kde samec nyni je by mohl zautocit,protoze si brani sve . doporucuji oba dat nastejno do jedne vetsi klece .
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Jedná se o loňskou roselu penant;-)
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
jestly je to skutecne penant tak je to urcite samice nebo nejakej spatne vyvynutej samec
zalud zalud 358 příspěvků
Já bych řekl, že docela dost zkresluje fotka, špatně se odhaduje, z jaké vzdálenosti je to foceno.
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
dyt je to telem jako rosela pestra cervena, odmyslete si ty modre lice... Chovam pestry i penanty a penant to rozhodne neni.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
proč se tu neustále řeší co na fotce je, když sám majitel uvedl že je to penant? nechci nikoho urazit, ale fotky mohou zkreslovat a ne každý jedinec je pěkný a dobře stavěný.
Pro ALEXE: bylo myšleno na podlaze klece a tam se snad kocour nedostane.
mah mah 188 příspěvků
Dobrý den,
to ře je to rosela pennant jsem usuzoval podle fotografií. Ale myslim že to je teď jedno. Kdyby to náhodou byla samice a já koupil další samici, neporvou se? A mam ze začatku je nechat v oddělených klecí a pak po týdnu je dát k sobě?
Děkuji.
neregistrovaný Alex neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 16 (celkem 16)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »