Aktuálně: 5 098 inzerátů172 588 diskuzních příspěvků17 721 uživatelů

Bojová plemena

janinka
janinka (3 příspěvků) 26.03.2007, 22:15:46 xxx.xxx.169.166
Je to paradoxní, mám zkušenost, že vzhledem ke svému šlechtění jsou tito psi stafordi,bultíci,buldoci a jiní (bojový psi).Velice trpělivý, a při správném vedení ti nejlepší společníci i ostatních zvířat.Naproti tomu takový něm.ovčák, který jako štěně moc psů nepotkal je mnohem zákeřnější.Sice na bázi strachu né boje, ale výsledek je stejný.A nemluvě o malých panelákových psech (čivava,pudl,atd..) i když také znám pár správných prcků.Je to prostě o lidech takže spíš BOJOVÝ LIDÉ,kteří ničí povahu těchto veselých (bojových) psů.
Lenacek
Lenacek (26 příspěvků) 27.03.2007, 18:49:07 xxx.xxx.37.194
jo, to souhlasim, akorát s tím německým ovčákem...on je taky údajně zařazován do bojových plemen, kvůli tomu, že pokousal děti a podobně (ale už se moc nemluví o tom, že ty děti toho psa vyprovokovaly), ovšem podle některých zdrojů tam patřej skoro všechny velký plemena, jenom proto, že jsou velky a silný, kravina no. I z ordinací znám, že takovej pitbul je často daleko klidnější a míň zákeřnější než takovej jezevčík. A taky bývá pravidlem, že velkej pes, když už se mu něconelíbí a chce kousnout, tak vždycky upozorní, že toho má už dost (zavrčí, vycení zuby,...) a když už, tak útočí ze předu. Kdežto takovej například jezevčík ani nezavrčí nic, chová se normálně a člověka obejde a hryz do achylovky. Ovšem z každého psa se dá udělat zabiják.
matyas (neregistrovaný) 22.05.2007, 00:10:21 xxx.xxx.114.6
nesouhlasím,sám mám argentinskou dogu a křížence staforda s pitbulem.ti nejvíce křičící lidé by měli začít křičet o výchově tzv.dětí kteří nejsou vedeni k úctě ke zvířatům-pes pokud není zkažen nezotpovědným majitelem útočí jen v obraně!Tzv.hry rozjívených děťátek mnohdy končí utracením psa.Proč?Lidi už se proberte!A ty omezence kteří psi zneužívají k zápasům,bych poslal do ryngu s Tisonem.Doufám že tu všecku bolest co spůsobyli zažijí sami.
komino (neregistrovaný) 31.05.2007, 21:11:05 xxx.xxx.36.108
bojové plemeno torchu paradoxní název. ano byli šlechtěni v 19. století pro boj s jinými psi nebo býky atd. Jenomže nikdy nebyli šlechtěni aby útočili na lidi a kdo si to myslí nebo si to hned tak odvozuje je hlupák. sám jsem trávil nějakou dobu se stafordem, nikdy by nikoho nenapad, je to takovy pohodový pes. i když na něj jiní psi štěkají tak on si jich vůbec nevšímá. prostě psi útočí v obraně nebo když mají špatnou výchovu(jaký pán takový pes!!!)Ps: člověk je největší zkáza
anonymní (neregistrovaný) 01.07.2007, 17:28:39 xxx.xxx.121.248
Nesouhlasím ... bojová plemena - to je jen označení skupiny psů, kteří dokážou po napadení nadělat větší škodu než ta malá psí verbež. Nejsou bojová, jsou jen silná a používají se na boj, ale např. pro myslivce, policii, hasiče - tam kde je potřeba psí síla. Je daleko větší počet pokousaných lidí od vořechů, ovčáků nebo jezevčíků než od silných psů. Ale kdo toto plemeno nezná ať nedělá ukvapené závěry, protože kdyby znal, tak ví, že např. bulík je snad nejmazlivější plemeno ...
anonymní (neregistrovaný) 31.07.2007, 12:27:21 xxx.xxx.207.223
No ale pitta přece nikdo nemůžete srovnávat s jezevčíkem či čivavou!!! Jezevčík vás chytne za kalhoty a to je všechno!! Ale pitt vás zabije! Kdyby nebyla pravda, že ,,bojová" plemena (hlavně pitt a další podobní) jsou agresivnější, tak proč by bylo tolik mrtvých (hih, hlavně u majitelů těch psů) Myslím že MONSTRUM může být každé bojové plemeno - pokud není správně vedeno. Někteří lidé co si pitty kupuji pro frajeřinky (většinou 20 letí idioti) a nevědomě je burcují k agresivitě....sama znám pár takových případů.....prostě bojová plemena nepatří do ruky každému, kdo si řekne že je zvládne!!!
Lenacek
Lenacek (26 příspěvků) 01.08.2007, 16:36:00 xxx.xxx.37.194
A proč ne? Pitt není tak o moc agresivnější než jezevčík. A že jezevčík kousne pouze do kalhot... jasně... mezi psi se pohybuju dost dlouho a myslím, že o nich něco vím. A znám několik případů, kdy jezevčík tak ošklivě pokousal tolik lidí, že jizvy mají na obličeji i teď... Nevýhoda těchto tzv. bojových plemen je, že když je někdo už opravdu naštve, že chtějí kousnout (třeba jenom ze sebeobrany) tak se dostanou do křeče a zakousnou se a nepustí a jsou schopni urvat kus..masa, i když to zní brutálně. Mezi bojová plemena je zařazen i německý ovčák... Jelikož pokousal hodně lidí, k několika případů, které byly odvysílány v TV jsem se dostala blíže, díky svému povolání a v televizi nikdy neřekli, že ten postižený si za to mohl sám. Když psa provokoval a tahal ho za uši a podobně a ten pes na něj několikrát vrčel a cenil zuby a on toho nenechal, tak se nějak bránit musel. Pes, který nemá canisterapeutickou zkoušku a není k tomu vedený už od mala, tak je to pro něj absolutně nepřiměřené chování. Tady jde o to, že z mé zkušenosti, je například ten jezevčík daleko horší kousák než třeba pitt. I ve veterinárních ordinacích jsou tzv. bojová plemena daleko klidnější a lépe zvládnutelní než třeba jezevčík, čivava a podobný mrňata. A hlavně, jak tady bylo již řečeno každé plemeno by mohlo být považováno za bojové, jelikož to všechno záleží jenom na majiteli, jak psa vychová. Ano, může se stát, že jsou agresivní již od narození, ale to je dědičné, proto se agresivní jedinci z chovu vyřazují a nejsou uchovněni čili, co se týče psů s PP, stát by se vám to nemělo. A většinou se chovatele zajímají, komu svého psa dávají... A například staford, pitbull, rotwik a taková další plemena mají jenom větší sílu, čili když se zakousnou tak jsou následky větší a za tu křeč, kterou mají, nemohou...to je fyziologické (ovšem je zajímavé že i NO je podle některých bojové plemeno, ale on tu křeč nemá :-D ) když už pes někoho pokouše nemělo by se řešit to, že si vůbec dovolil kousnout, ale to, proč to udělal. Pokud je pes vyprovokovaný, není se čemu divit, bránit se musí. A pokud je vina špatné výchovy, tak by pes nikdy neměl být utracen, jelikož on za svého pána - debila - nemůže. Sama jsem si vzala z útulku prý od přírody agresivního NO, ale znala jsem ho od jeho dětství, pán ho bil za každý špatně provedený cvik, když si pes nesednul, (a to už jao štěně!!) tak dostal takovou ránu vodítkem až zakňučel. Není se čemu divit, že potom svého pána kousal, protože se bál. Já jsem psa převychovala, vrátila jsem mu ztracenou důvěru v dobré lidi a po roce má pes canisterapeutickou zkoušku. A nikoho by v životě nekousl, jenom na svého bývalého pána se netváří dobře, ale to se není čemu divit. Pes je povahově takový, že se klidně zabije, jenom proto, aby dobře zvládl cvik a byl ode mě pochválen... Označení "bojová plemena" je naprostá kravina... Opravdu více pokousaných lidí je od těch malých "smetáků" a různých vořechů, jenže o tom se právě moc nemluví, mluví se jenom o tom, když někoho kousne velký pes...
Martas.Andy (neregistrovaný) 26.11.2007, 21:28:02 xxx.xxx.36.10
Věnuji se sportovní kynelogií již několik let, a praxí je, že ,,tak zvaná bojová plemena" jsou pro sport velmi dobrá....Také když se rodina pejskovi věnuje, nemá vůči ním žádnou agresivitu, dobrmánek třeba spí s kocourkem v boudě, nebo vidíte maminku, která vede za ručičku dítě a vedle ní kluše u nohy rotwik....Na výstavách Vás málem seřere staford, tedy svou hravostí a olizováním, vidíte tu hravost v očích....Nakonec si za ty nehody může člověk sám, když netoleruje osobnost toho psíka třeba u žrádla nebo když leží a tak....já bych je věchny nazvala (jako ne nazván třeba NO) služebními plemeny.... Protože když člověk ví, jak si s ním od malinka pohrát, má psa, které je pan PES a nejlepšího přítele....Jinak i když je pejsek zkažen výchovou, je zlý na každého, dá se to odnaučit, kvalitním košíkem a trošičku nepříjemnými věcmi pro psíka....., pak na to příjde, a nakonec vše jde bez košíku....
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 27.11.2007, 13:14:24 xxx.xxx.168.20
Dobrý den. Nejsem žádnej odborník. S přítelkyní máme dva NO. Napíši svůj názor na toto téma. Dle mého každý pes je takový, jak si ho každý vychová. Výchova je asi nejdůležitější v prvním stádiu dospívání. Druhá věc je povaha psa. U psů z PP si částečně zaručujeme dobrou a vyrovnanou povahu psa. Je zajímavé, že většinou a ne li pokaždé při útocích na dítě se jednalo o psi bez PP a o psi křížence. Tudíž se jednalo o psi s nezjištnou povahou a o psi u kterých nevíme, jak byly vychováváni. Musím říct, že syn mého známého si vzal z útulku 8 měsíční štěně bojového plemene a pes je opravdu hodnej. Původní majitelé ho asi byli, protože se do teď bojí zdvižené ruky. (krčí se)

Musíme si uvědomit, že někteří psi jsou celou dobu šlechtěni například pro stopování a někteří jsou šlechtěni k tvrdšímu zacházení a to se pak projevuje na povaze psa.
alena68
alena68 (2 příspěvků) 28.12.2007, 22:44:39 xxx.xxx.115.204
Dobry den. Dostal jsem 3.5 kg vzorek anglickeho krmiva Laughing Dog. Mam Argentinskou dogu a opravdu to miluje. Mate nekdo prosim zkusenosti s timto krmivem? Dekuji
Novotny
Novotny (1 příspěvků) 05.01.2008, 00:49:38 xxx.xxx.196.222
Zdravim. Krmivo Laughing dog muzu jen doporucit. Uz pul roku tim krmim meho rotvajlera a zboznuje to. Je to z kategorie bio potravin bez vsech tech chemickych primesi co davaji ted do vseho!Kupuju to na www.ld7.cz
budulínek
budulínek (2 příspěvků) 05.01.2008, 01:12:37 xxx.xxx.53.204
No - jo. Laughing Dog - známej s tím krmí Bulíka v Anglii už od štěňete a dobrý. Neni to úplně nejlevnější ale prý kvalitka...
Kolik to stojí tady - nevím /tedy pokud se to tu prodává - ale asi jo když to píšete -že ?:-)/
Martin (neregistrovaný) 09.01.2008, 11:46:37 xxx.xxx.117.47
Na tema bojovi psi doporucuji knihu od Ireny Sehnerove. Myslim, ze to vystihla velmi dobre.
Markéta (neregistrovaný) 09.01.2008, 20:46:16 xxx.xxx.45.227
Jsem majitelkou 5leté jezevčí slečny a musím říci,že někdy na ní nemají ani ti nejbojovnější plemena.K lidem je skvělá,ale nesnáší některá plemena,obzvláště Yorkšírské teriéry a maltézáky.Každý den s ní o tom diskutuji,že to se nesmí prát se s pejskama-menšíma,slabšíma,není to nic platné.


Roman Petrášek (neregistrovaný) 17.03.2008, 21:31:00 xxx.xxx.127.138
Já vždy říkám bojový není pes,ale majitel!!!!!!!!!!!
Adela (neregistrovaný) 03.04.2008, 17:31:04 xxx.xxx.11.100
Ahoj ráda bych se zeptala jestli někdo nevíte,kde vykupujou vodítka a obojky a všechny ty potřeby pro psy?
Jirka (neregistrovaný) 14.04.2008, 11:02:15 xxx.xxx.201.218
Dobrý den, mám doma fenu Amstafa a všem těm tzv. odborníkům na bojová plemena bych popřál se sní potkat. Kdybych ji totiž na Vás " poslal" tak všechny do jednoho ulíže k smrti a to proto, že je bojová... Nebude to tím, že je vychována slušně v klidu a mezi lidmi? Vy odborníci styďte se a něco se o tzv. bojovácích naučte v reálu a ne jen ve zprávách na TV Nova... Zdravím všechny normální majitele normálních bojových hafanů.
katka (neregistrovaný) 20.04.2008, 16:49:20 xxx.xxx.51.174
to neregistrovany:
Uznávám kousnutí pitbulla se nedá srovnat s kousnutím jezevčíka, ale tato kousnutí bych rozhodně nepodceňovala. Už jsem zažila mnoho figurantů s prokousnutými kalhotami a achillovkou jenom proto, že podcenili malého knírače a také jsem viděla hladké zadržení v provedení s amlým kníračem a upřímně nechtěla bych být v kůži toho, kdo si takové kousnutí vyslouží. A co se týče toho, že bojová plemena by neměl mít každý, myslím si, že se to týká všech plemen a nejenom bojových

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.