Aktuálně: 5 561 inzerátů168 355 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

alexandr maly

anonymní (neregistrovaný) 31.07.2008, 08:37:15 xxx.xxx.74.98
zdravim, mam dotaz mohou byt alexandri celorocne ve venkovni voliere?
anonymní (neregistrovaný) 31.07.2008, 11:05:19 xxx.xxx.74.98
a kdyby nemel? Je to problem? Cetl jsem, ze se volne vyskytuje i u nas v evrope a nedaleko CR(uletel chovatelum nebo ze ZOO)a dari se jim docela dobre.Tak jsem myslel, ze by mu to zas tolik vadit nemuselo.
Mil@n
Mil@n (420 příspěvků) 31.07.2008, 11:11:14 xxx.xxx.90.130
tak asi nevadilo ale musí být to i každý jiný papoušek na zimu ifolován nejakou plachtou a by tam nebyla akova zima aby tam nebyl takovy vychr v zime
anonymní (neregistrovaný) 31.07.2008, 11:24:06 xxx.xxx.74.98
jo to budou mit i budku.diky za odpoved
anonymní (neregistrovaný) 31.07.2008, 12:16:27 xxx.xxx.35.177
tak tomuhle já říkám týrání... když už tito ptáci vydrří naši zimu, tak to odnesou prsty na nohách. A nějaká blbá deka rozhodně nepomůže, tím se jim ve voliéře aspoň +5 st neudělá
brandis
brandis (9 příspěvků) 31.07.2008, 12:22:26 xxx.xxx.220.137
velmi by som chcel poprosit pana MIl@na aby prestal prospievat jeho totalne nezmysly ktore si nekde precital v lacinych knizeckach o andulkach. toto je diskusia na urovni a myslim si ze by to tak malo aj vyzerat a nie aby tu prispieval kazdy kto chova andulky a radil skusenym chovatelom co maju robit. Ked vidim vas prispevok tak ho ani nezitam lebo je totalne mylny
anonymní (neregistrovaný) 01.08.2008, 07:23:45 xxx.xxx.35.177
Tohle není podle mě překlep, ale nevědomost. A to může být pro někoho dost zásadní. Zadavatel tohoto tématu nemá důvod Vám nevěřit a třeba už si ptáky pořídil. Je to dost hrubá chyba a pro toho který si přečetl pouze první část může mít nepěkný konec...
sunflowersman (neregistrovaný) 01.08.2008, 11:29:58 xxx.xxx.175.196
dobrý den. Alexandry malé chovají venku přes zimu většinou chovatelé , kteří nemají možnost zazimování. Ovšem pro tohoto ptáka je mráz velmi nevhodný. Zimu přečká,ale neznamená to , že mu to vyhovuje.co má také chudák dělat než se snažit přežít. Alexandr přezimovaný v mrazech ztrácí na kondici a jistě by byl v lepší kdyby se přezimoval alespon nějaký ten stupeŇ nad nulou. Za optimální se považuje 5 až 8.Kdy přechází do silného jarního toku.Na přezimování v dobře izolovaném nevytápěném zimovišti by se hodil jistě alexandr čínský, ale malý rozhodně ne.Pěkný den
anonymní (neregistrovaný) 01.08.2008, 11:51:52 xxx.xxx.35.177
Trošku jste mě zaskočil větou, že alex. malé někteří "chovatelé" mají přes zimu venku, protože nemají vytápěné prostory. Také bych ledacos chtěla chovat, samozřejmě když pominu finance, ale pokud jim nedokážu vytvořit zázemí - ať už teplotou nebo prostorem, nemůžu o konkrétním druhu přeci uvažovat.
joujou (neregistrovaný) 01.08.2008, 12:24:45 xxx.xxx.112.110
ja jsem se taky chtela zeptat na zazimovani alexandru.mam parek alexandru malych a jednoho samce alexandra cinskeho.kdo teda muze byt venku a kdo ne.prinejhorsim vemu menci volieru a dam je domu na chodbu.ale co cinan?jo a jeste snese se s alexandrem malim v jedne voliere.byvala majitelka rikala ze byly spolu ale nechci tomu verit.
sunflowersman (neregistrovaný) 01.08.2008, 21:45:25 xxx.xxx.175.196
Bohužel je to tak, je to pořád dokola.samozřejmě , že tito chovatelé budou pořád tvrdit, že to alexandři v pohodě zvládnou,ale skutečnost je jiná. Je pěkné, že Vy takhle smýšlíte, avšak takových chovatelů je málo. Někdo například argumentuje, že ikdyž alexandry malé chová přes zimu venku tak má jarní odchovy, ale málo kdo se pochválí jak dlouho se tito ptáci dožívají.Nadruhou stranu jsou velmi zajímavé studie o koloniích alexandrů v Evropských městech.Zatím, ale nikdo nedokázal potvrdit, zda ptáci přežívají, či se přizpůsobili zcela tomuto klimatu.

anonymní (neregistrovaný) 03.08.2008, 06:45:43 xxx.xxx.112.110
takze mi nic jineho nezbyva a budou doma na chodbe,ale to mi nevadi.a jeste myslite ze bych mohla dat k alexandrum malym korely andulky bych neriskovala to jsou mali ptaci ale korela.udelaly by jim neco mam jen dve.to je muj letosni samec alexandra
Obrázek
Petr Markalous (neregistrovaný) 03.08.2008, 10:13:03 xxx.xxx.74.119
Dobrý den, chtěl bych se zeptat kolika let se Alexandr malý dožívá mám ho již 10let chovám ho doma v obrovské kleci....
Obrázek
Petr Markalous (neregistrovaný) 03.08.2008, 10:18:56 xxx.xxx.74.119
Jo a ještě bych se chtěl zeptat jestli by se snesl se samičkou když už ho mám 10let neublížili by si?
anonymní (neregistrovaný) 03.08.2008, 20:59:39 xxx.xxx.112.110
alexandr se doziva asi 20 let mozna i vic a je krasny vas kluk
Jana (neregistrovaný) 04.08.2008, 11:33:03 xxx.xxx.219.203
Zdravím. Včera jsem si koupila alexandra malého a nemám s chovem papošků žádné zkušenosti. Samozřejmě jsem si vyčetla spoustu věcí, poptala jsem se po známých, co mají také papušky a tak dále, ale přesto mám spoustu dotazů. Mohl by mi někdo pomoci. Mému alexandrovi je asi 5 měsíců a je žluté barvy. Myslíte, že mu žlutá barva vydrží nebo že je ještě mladý a vybarví se jinak ? Dále bych se chtěla zeptat po přibližně jaké době bych ho mohla vypustit z klece? Je mi jasný, že to chvilku potrvá, protože je stále nejistý a nervozní. Při sebemenším zvuku se narovná a zbystří. Občas v kleci pobíhá sem a tam z jedné strany bidýlka na druhou a klepe zobákem o stěny klece. Trvá to jenom chvilku je to vždy po vyrušení. Třeba když otevřu dveře. JInak se mi zdá ale docela v pohodě. Dneska mi dokonce přišlo, že si se mnou docela hrál :D Zkusila jsem mu dát kus zeleniny přes klec z ruky a on po chvilce přišel, zeleninu vyškbl z ruky, párkrát uďoubl a upustil... Myslela jsem, že mu to jenom upadlo, tak jsem mu dala další kousek a zase to hodil na zem.. :D Asi to nic neznamená, ale přijde mi, že mě trošičku provokoval :D Tak prosím o odpovědi.. Děkuji moc. Jana
Jana (neregistrovaný) 04.08.2008, 11:41:08 xxx.xxx.219.203
Dodatečně vkládám jeho foto. Je to přes klec a foceno mobilem, proto se omouvám za tu příšernou kvalitu :)
Obrázek
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 05.08.2008, 14:57:06 xxx.xxx.50.79
Jako chovatel teprve druhým rokem už sice trošku vím, ale ještě se ráda dozvídám i věci se kterými nesouhlasím. Je pár témat pořád kolem dokola, třeba zimování. Můj názor je, že papoušky chováme hlavně proto, že jsou krásní, teda alespoň doufám :-) ! V létě prosedím u volier každou volnou chvíli. Kolikpak času asi strávíme u zaigelitovaných volier za celou zimu v mínusových teplotách? A ještě budem pěkně nakulení v zimních bundách myslet na horký čaj. Myslím, že exotům je v přiměřeném teple určitě líp. Nemohou si vybrat, jsou závislí na našem rozhodnutí, a ikdyž ke konci zimy už je ten křik někdy neúnosný, lépe se mi spí, když nesleduji z hrůzou teploměr. A přetrpěný mráz ke hnízdění snad nestimuluje víc než změny ve stravě.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.