Aktuálně: 5 137 inzerátů172 280 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

křepelka čínská

vladka (neregistrovaný) 28.08.2008, 20:39:39 xxx.xxx.35.203
Ahoj, dnes se nám vylíhlo 6 křepelek, máme všichni hroznou radost. Samečka jsme izolovali před týdnem, zdálo se nám, že samičku moc vyrušuje a asi se to vyplatilo.Jsou opravdu jako malí čmeláčci.
Vlaďka (neregistrovaný) 05.09.2008, 20:30:55 xxx.xxx.35.203
ahoj, jedno křepelčí vajíčko jsme dali pod andulku a dnes vyseděla ke svým třem andulkám i křepelku (ta musela ale koukat), takže křepelek máme sedm, přidali jsme ji k ostatním, je sice o týden mladší , ale určitě to dožene
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 08.09.2008, 12:09:35 xxx.xxx.195.26
Dost dobrý :-) . Já udělala chybu, snad když ji přiznám, někdo další se poučí a neudělá ji. Protože ve volierce bylo moc rušno, dala jsem dvě mladé křepelky z předchozího líhnutí pryč, do dvou dnů bylo kuřátko oškubané jako holokrčka, nevím, zda to způsobil stres při odchytu nebo jsem omylem rozbila pár ( už byla mláďata rozeznatelná pouze delším pozorováním), ale dnes jsem dokonce musela pár rozdělit, křepelka byla nějaká potlučená. Uvidíme, co dál. Dám vědět!
doktor
doktor (3 příspěvků) 12.12.2009, 12:01:16 xxx.xxx.220.130
Dobrý den ve spolek.
Mám křepelky čínské asi 3 měsíce.V listopadu se jim vylíhli z 12 vajec 3 čmeláci a nyní samička snáší další kolekci.První várku jsem ji pomohl skloubit do hnízda,protože asi 4 první vajíčka byla rozkutálená všude , ale další i tato nová snůška je vzorová.Jen mám obavy, co bude dál, až zasedne na vejce a 3 kuřátka bude mít na starost tatínek.
anonymní (neregistrovaný) 13.12.2009, 09:57:46 xxx.xxx.101.18
jak je to s jejich chovem přes zimu?když mám zateplené venkovní voliéry snesou to bez problému?a mám ještě otázku.jsou to hrabavy,bažantovití a chovaj se jenom v párech?nemužou se v hejnu?chtěl bych je taky pod alexandry do volié 1,5 x 4m.
Peťula (neregistrovaný) 13.12.2009, 10:12:15 xxx.xxx.6.82
ahoj, křepelky jsou křehká stvoření, věřte mi, takže zimovat v teple,. A pod alexandry to nevidím jako vhodné řešení, musíte jim zabezpečit dostatek úkrytů na zemi a bedlivě pozorovat, zda je nudící se alexandři nezačnou napadat, přece jen jejich zobáky jsou pro křepelky smrtelné. A navíc, pokud je tam chcete dát proto, aby spotřebovaly vyhozenou stravu alexandrů, taky ne zrovna dobré řešení, skladba krmiva pro alexandry je pro křepelky díky jejich malinkým zobáčkům a konstituci většinou nepoživatelná.
jarda (neregistrovaný) 13.12.2009, 11:59:49 xxx.xxx.101.18
to že by je alexandry napadli jako problem nevidím.mám je roky a na zemi byli jen párkrat a to jen omyle a hned vylétli.to ostatní ale ovšem problém muže být.zejméma to krmivo.kamarád tak chová morčata,která všechno požírají,ale ty tam zrovna dávat nechci.dík za odpověd
Verča (neregistrovaný) 22.12.2014, 13:51:11 xxx.xxx.112.71

Dobrý den,mam doma kohoutka křepelky čínské,kde mohu sehnat samičku do paru

za rozumný penízek a abych měla jistotu o původu samicky???

 

Děkuji za odpovědi :D


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.