Aktuálně: 5 595 inzerátů168 329 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Pes v bytě nebo na zahradě?

Lenacek
Lenacek (26 příspěvků) 28.03.2007, 21:46:41 xxx.xxx.37.194
No... já bych řekla, že to záleží na plemeni, je jasný, že nějakýho španělskýho mastina v bytě asi mít nemůžeš... ale treba mít takovou čivavu na zahradě i v zimě, tak se z ní asi stane ledová socha...
anonymní (neregistrovaný) 29.03.2007, 19:49:52 xxx.xxx.169.166
Nemám zkušenost ale,v některých knihách se uvádí že velká,těžká plemena nejsou tak náročná na pohyb,kvůli stavbě těla, ale do 1+1 by se nevešli ani při nejlepší vůli. Spíše mi jde o to je lépe psovi v kotci v lepším případě na zahradě nedej bůh na řetězu nebo v bytě kde je ve " smečce" (v rodině) a v blízkém kontaktu svých lidí?
Jts (neregistrovaný) 28.05.2007, 15:52:56 xxx.xxx.12.57
Každému psu bude líp v bytě, kde se o něj majitel musí postarat a chodit na procházky, v bytě kde se může projít a protáhnout, než v kotci o velikosti pár metrů čtverečních kde si na něj majitel vzpomene max při krmení nebo na zahradě, kde se mnoho lidí domnívá že psu zahrada staččí tak proč by měli na procházky ...
veškeré ChS co znám dají jakéhokoli psa radši do bytu než pro okrasu do kotce či na zahradu, zvlášť to platí u plemen fixovaných na smečku(majitele) jako jsou haskyové, malamuti, českoslovenštví vlčáci a mnoho dalších.
Lenacek
Lenacek (26 příspěvků) 31.05.2007, 23:20:45 xxx.xxx.37.194
to Jts: ja bych rekla, ze kazdymu velkymu psu bude lip na zahrade, teda s tim, ze si ho samozrejme bude vsimat, pes bude mit vycvik, zabavu, kazdodeni prochazky a podobne. Sama mam psa v kotci, protoze nemeckyho ovcaka do bytu nechci, ale jezdim za nim kadej den hned rano (kdyz jsem mela skolu tak po skole) a jsme spolu celej den. Obcas si ho necham i na noc,ale to uz musi bejt. Kotec neznamena vzdycky, ze na nej majitel zapomene. Muj pes je sam nekolik hodin jenom pres noc a rano se muze zblaznit, kdyz me vidi, protoze vi, co bude. Prevychovala jsem ho, protoze panicek ho pekne zkazil a udelal z nej agresivniho blba, kterej po vsech a po vsem jenom lapal, protoze mel strach. Ted je to pes uplne k nezaplaceni, miluje deti a neublizi jim, necha je, aby se po nem valely, olizuje je... proste zlaticko. A... jako novindku dodavam, ze jsem s nim udelala canisterapeuticky zkousky :-) Znam docela dost chovatelskych stanic a ti radsi daji psa, teda velkeho psa, majiteli se zahradou a kvalitni peci, nez majiteli do bytu s kvalitni peci. A pro psa je to i prirozenejsi bych rekla - velka zahrada...
Lussie
Lussie (6 příspěvků) 21.03.2008, 20:37:45 xxx.xxx.44.46
máme doma labradora a toho jsem měli jako štěně doma (máme RD + zahrada), jenže potom měl úraz a musel být doma, museli jsme ho nosti ven, ptž všude máme schody :-/ a hlídat ho aby si neseškubal obvaz.. navykl si být tedy doma, mezi svou "smečkou", může všude krom ložnice, a přes léto má i přístup ven, 4x denně vycházka (celý rok) a když nejsem doma je na zahradě a má přístup do prádelny, kde má přes léto úkryt před teplem, ale zima tam není... jinak myslim že to ja na každém, ale takovýho jorkšíra bych venku nenechávala :-)
Verča (neregistrovaný) 12.01.2009, 14:36:32 xxx.xxx.73.151
Ahoj.My měly lab.retrívra v předvýchově na vodícího psa.Takže vím co takové plemeno potřebuje.Ale co mi vadí je to,že žijeme v paneláku a sousedi mají staršího jezevčíka a nově i salašnického psa.Problém je v tom že ho tam ma doma jedna slečna a nato že má nastarosti 2 psi tak snima chodí ven 1x za měsíc.Chudák pes je to velké plemeno a maji ho v panekáku jak v kleci.Nedávno jsem je viděla a pes i přesto že je psovi skoro rok tak nechodí po schodech,oni bydlí v 2 patře a jezdí výtahem.No a ten pes má ulně zničený kyčle protože ho držý v malém bytě,ten pes je uvázaný na vodítku a nikdy se neproběhl.Je mi to líto protože ten pes asi trpí.Takový psi patří ven nebo do hor ne do paneláku to je podle mne týrání.Mi už jsme pejska vrátili vycvičeného. pes opravdu potřebuje vycházky a péči.
anonymní (neregistrovaný) 13.01.2009, 13:55:32 xxx.xxx.109.211
Ahoj, taky si myslím, že velká plemena do bytu nepatří. Jsou výjimky, kdy lidé jim dokáží dát tu pěči i v bytě - chodí s nima na velké procházky, mají dostatek pohybu. pokud chci psa do bytu, rozhodně bych to měla pořádně promyslet, pes bytě má s náma větší kontakt, vidí nás na každém kroku a i ten sebemenší pes potřebuje na čerstvý vzduch a pohyb.
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 15.01.2009, 20:42:54 xxx.xxx.110.230
Podle mě je asi nejlepší, aby byl pejsek jak doma s vámi a nebo v kotci,ale jenom na chvíli co je nutná,tak potřebuje velkou zahradu a nebo hezké procházky. Jak je velký je úplně jedno. To už záleží na páníčkovi jak chce po pejskovi uklízet. Já si myslím, že pes chce páníčka, který si s ním bude hrát, cvičit a ne jenom krmit. A to je to nejdůležitější ne kde žije.
BOSS
BOSS (18 příspěvků) 16.01.2009, 13:06:45 xxx.xxx.156.235
Mám obří plemeno v bytě 1+1, proto mě tady např. Verča bude označovat za člověka, který týrá psa???? Můj pes má
8-9 * denně venčení. Minimálně jednou denně vycházku či běhání na poli s jinými psy. Je s námi, mazlí se s námi, spí s námi vedle postele v ložnici. Nemyslím že mu něco chybí. A myslím si, že se má líp než NO o ulici víš, který je celý rok ať už je venku + 30 nebo -15 zavřený na dvoře. Nezná nic jiného než ten dvůr a plot. Kadí tam pod sebe a nezná žádného psího kamaráda, protože nikdy nebyl z toho dvoru venku. Promiň Verčo, ale tos mě opravdu urazila
anonymní (neregistrovaný) 16.01.2009, 14:31:54 xxx.xxx.109.211
Když velký pes je v bytě a má dostatek pohybu, nevidím v tom problém. Důležité je, aby se na ten vzduch dostal a opravdu se venku vydováděl.
Mi
Mi (146 příspěvků) 06.01.2024, 11:34:31 xxx:xxx.ef50:df6f

Nechápu proč se automaticky dává rovnítko mezi pobytem v kotci a údajným nezájmem majite. Podle mě pořád lepší než psi sice v bytě, ale 8-9hod zavření v kleci jak se to teď často děje.

Mi
Mi (146 příspěvků) 06.01.2024, 13:49:25 xxx:xxx.ef50:df6f
kometa:

15 let staré vlákno… Jak se vám ho povedlo najít?


Já nic nehledala,bylo to holt tady. Ani jsem si nevšimla. 15 let?

kometa
kometa (3981 příspěvků) 07.01.2024, 07:40:28 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Mi z 07.01.2024, 06:31:20

Nezpůsobilo. Jenom mě zarazilo, že se vlákno zničehonic zjevilo po 15 letech, jak píšete.

Rapotačka (neregistrovaný) 07.01.2024, 07:58:13 xxx:xxx.7b23:5084
Mi:

A vám to způsobilo nějaký problém?


Ne, ne. 

Koho by to napadlo …

Už ta skvěle položená úvodní otázka. 😲

Velmi, velmi  mne to poučilo v tak zásadní věci,

i když tedy furt nevím. 

Kam tedy s ním?

hmn
hmn (955 příspěvků) 07.01.2024, 10:01:06 xxx.xxx.3.42
Mi:

Nechápu proč se automaticky dává rovnítko mezi pobytem v kotci a údajným nezájmem majite. Podle mě pořád lepší než psi sice v bytě, ale 8-9hod zavření v kleci jak se to teď často děje.


a ti bytoví, co v žádné kleci zavřeni nejsou?

Fikovnice
Fikovnice (3696 příspěvků) 08.01.2024, 01:31:44 xxx.xxx.60.162
kometa:

Nezpůsobilo. Jenom mě zarazilo, že se vlákno zničehonic zjevilo po 15 letech, jak píšete.


Já si také všimla, že je vlákno staré…ale tak zas oprášíme téma, které se občas opakuje.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.