Aktuálně: 5 102 inzerátů172 618 diskuzních příspěvků17 721 uživatelů

poradna

UltimaNails
UltimaNails (11 příspěvků) 20.08.2008, 11:29:23 xxx.xxx.40.61
Dobrý den, několikrát jsem už psal ale zatím se mě nepodařilo odeslat to na správné místo.
Koupil jsem si papouška Žaka ve 4 měsíci. Byl dokrmený a v pondělí jsem ho dovezl. Choval se od zařítku velice dobře byl zvědaví přítulný a nechal se krmit, žral i sám vše bylo ok. v sobotu mě ráno ještě pozdravil. Přišel jsem odpoledne a už jeho chování byla zvláštní neměl o nic zájem,nežral a jenom spal.v nedělu jsem to považoval za nějaký problém a spojil jsem se s chovatelem. Jenom sedel a seděl a jinak nic. Dohodl jsem že v ponděli ho odvezu k němu. Ráno v pondělí jsem ho kontroloval ve 4 hod. nic se nezměnilo tak jsem si řekl že tam co nejdřív zajedu. v 8 hod. spadl a bylo po něm. Chovatel mě řekl, že asi byl otráven ale není mě jasné kdo a řím byl jsem s ním jenom já a nezdá se mě že by mohl neco požrat co nemuže. zrní od chovatele voda z lahve nic jiného nedostal. Měl velicwe tvrdé břicho jsem potom zjistil když byl mrtvý. Poradte co jsem udělal špatne a nebo co se mu mohlo stat. S pozdravem
J.F
anonymní (neregistrovaný) 20.08.2008, 12:12:04 xxx.xxx.35.177
Je sice moudré to řešit s chovatelem, ale není to veterinář. Tohle podle mě je ta chyba. Mám v chovu okolo 50ti ptáků a vždy když je problém, okamžitě řeším přes veterináře, a i přes včasné řešení může dojít k úhynu - u ptáků to jde velmi rychle. Nevím co se mohlo vašemu papouchovi stát, ale majitelé zvířat podle mě dělají největší chybu když vyčkávají s tím, že ono se to možná spraví. toť můj názor.
anonymní (neregistrovaný) 20.08.2008, 12:33:42 xxx.xxx.248.129
ja mam v chovu asi 150 paru velkych pap.- ara hiacintova atd.
podle mne bys sti mnel jit k veterinari
anonymní (neregistrovaný) 20.08.2008, 12:43:41 xxx.xxx.40.61
děkuji za reakce. Mám jeden dost velký problém momentálně ziju na Maltě a je zde jeden veterinář který se věnuje ptactvu. Zrovna byl momentálně odcestovaný. Tak jsem to nemohl řešit s ním. Jinak majitel chovu mě doporučil se s ním nekontaktovat. Oni udajně rozumí ptákum víc. Je to pro mě divné ale nešlo to jinak. Jinak mě ten chovatel řekl, že papoušek Žako je silně odolný nemeocem. Mím takové podezření že byl už možná nemocen.
anonymní (neregistrovaný) 20.08.2008, 13:40:21 xxx.xxx.35.177
A co takhle pitva? Běl byste jistoto proč uhynul, jestli vaší vinou nebo to bylo něco s delší inkubační dobou a projevilo se to až u vás. pokud už jste dal takovou sumu za papoucha na pár dní tak litr za pitvu by neměl být problém. To na co uhynul vám od oka neřekne ani veterinář, ledacos se dá zjistit z trusu nebo na rentgenu, ale něco až při pitvě.
anonymní (neregistrovaný) 20.08.2008, 13:43:21 xxx.xxx.35.177
Už by mi bylo divné že chovatel nechce abyste kontaktoval veterináře, je dost možné že mohl o nějakém problému vědět. při pitvě by na to přišli a je dost možné že by vám chovatel musel vrátit peníze
UltimaNails
UltimaNails (11 příspěvků) 20.08.2008, 15:15:33 xxx.xxx.40.61
Děkuji ta odpovědi, jedno je jisté chovatel nám řekl, že dokrmí nového a po řase si ho budeme moct vzít. Tak se těším. Ale chtěl bych vědět čeho se mám vyvarovat. Jsem začátečník.Děkuji Vám všem
S pozdravem J.F
Zebra
Zebra (138 příspěvků) 20.08.2008, 17:45:04 xxx.xxx.183.213
A co třeba otrava teflonem? Při zahřátí se z něj uvolňuje něco do vzduchu...Jestli umíte angl. tady je odkaz - o možnostech otravy
http://forums.budgiebreeders.asn.au/index.php?showtopic=13870&hl=teflon
UltimaNails
UltimaNails (11 příspěvků) 20.08.2008, 19:35:56 xxx.xxx.42.66
Děkuji za zaslání možnosti otrav. Jsem si jist, že nic podobného se mu nedostalo do klece.Jediná věc byla dřevo ze šiškou a pod kleci noviny parkrát do nich klovl.
UltimaNails
UltimaNails (11 příspěvků) 25.08.2008, 20:55:17 xxx.xxx.42.66
Dobrý den,
chci si postavit volieru konkrétně pro papouška Žaka šedého. Můj dotaz jaké dřevo je vhodné do voliery k sezení a kde se dá zakoupit pletivo vhodné pro chov. Ještě jeden dotaz do jaké teploty nemusím přitopovat pro tohoto papouška.
Děkuji
S pozdravem J.F
janeba
janeba (6 příspěvků) 10.03.2009, 11:35:31 xxx.xxx.151.51
Mám objednaného papouška kakadu růžový.Prosím poraďte jakou klec mám koupit a jaké by měla mít parametry.( velikost,síla drátů a pod )Moc děkuji Zdeněk
anonymní (neregistrovaný) 10.03.2009, 14:55:31 xxx.xxx.62.209
cca 100*80*180 cm, drat min 4 mm
anonymní (neregistrovaný) 10.03.2009, 17:24:28 xxx.xxx.59.35
otrava by mohla být z té lahve zrovna žaci jsou na to nejvíchoulostiví ale i jiní papoušci ... radši tomu druhému dávejte z kohouutku..
anonymní (neregistrovaný) 29.04.2010, 15:22:27 xxx.xxx.48.90
Papoušek mi bohužel spadl za skřín a když jsem ho chytal tak jsem mu vytrhl ocas.Chtěl jsem se zeptat jestli mu ocas doroste.Dík za odpovědˇ.
Dominik (neregistrovaný) 12.12.2016, 16:06:51 xxx:xxx.9d62:9cd3
Dobrý den, už to je asi 5 týdnů co mám papouška alexandra malého. Není ručně dokrmený, a má 6 měsíců. Mám pár otázek, kdy ho můžu třeba nechat ven? aby se zase vrátil? A zdá se mi taky že není takový aktivní.. Můj táta má taky Alexandra malého a už od jakživa byl strašně aktivní, pískal dělal různé zvuky.. A ten můj.. Sedí v kleci.. Hraje si většinou se zrcátkem.. Ale prostě to není ono.. Co mám dělat teda? Hraček se mi zdá že má celkem dost.. Myslíte že je to jen o zvyku?
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.