Aktuálně: 5 572 inzerátů168 445 diskuzních příspěvků17 661 uživatelů

Alexandr první den doma

Hanka (neregistrovaný) 21.08.2008, 21:45:20 xxx.xxx.12.10
Jak správně začít ochočovat mládě abych nenadělala víc škody než užitku?Dovezla jsem ho dnes, je ve vnitřní volieře, tím pádem hodně blízký kontak není možný dokud sám nebude chtít přijít.Jak s ochočováním správně začít, na co ho nalákat když ještě nevím co vlastně má rád.Děkuji za rady.Je mladý, myslím 3 měsiční
Marty (neregistrovaný) 22.08.2008, 11:20:51 xxx.xxx.228.149
Nejprve bych ho nechal třeba týden v klidu než si zvykne a pozoroval ho. Jeho chování a třeba co má rád. Poté bych mu je i nabízel a dělal nějakou činnost poblíž jeho klece. To aby věděl, že se nemusí bát.... Více informací najdete v knížce. (nějaká co je o chovu papouška v kleci-např. papoušci I. a II. díl)
Hanka (neregistrovaný) 22.08.2008, 13:12:42 xxx.xxx.12.10
Dnes jsme mu stanovili definitivn místo, pohyb okolo klece mít bude, dala jsem ho obýváku aby byl s námi, přiměřeně vysoko aby ho neterorrizovali děti.Chování je zatím nijaké, sedí a kouká :-))Hlavně už si konečně něčeho zobl.Jaká je pravděpodobnost že se zrovna alexandr ochočí a naučí pár slov.Vím že se žakem se to srovnávat nedá to jsem už zde na diskuzi vyčetla.
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 22.08.2008, 23:04:15 xxx.xxx.175.196
Můj známý měl alexandra odchovaného pod rodiči a nakonec se z něj stal velmi ochočený papoušek a uměl několik slov. Všechno však záleží na přístupu člověka a také na nadání a povaze papouška. Já bych volil spíše menší klec,než se ochočí, a především bych ho učil nebát se ruky, nabízet pamlsky atd.
Radka (neregistrovaný) 23.08.2008, 11:51:27 xxx.xxx.22.70
Dobrý den,taky mám doma Alexe odchovaného pod rodiči,dovezla jsem si ho jako tříměsíční mládě,teď ho mám přes dva měsíce doma.První dny byl hodně plachý,stačilo jen projít okolo klece a už se plašil,začínala jsem tak ,že jsem si k němu sedla a mluvila na něj,postupně jsem ke kleci začala dávat nejprve jednu ruku poté obě,když si pomale zvykal na moji přítomnost,tak jsem mu začala nabízet máčený piškot nebo jablíčka,nejdřív si ho bral jen přes klec,teď už i mimo klec.Začali jsme ho pouštět ,aby se prolítal,všichni nás od toho odrazovali,že ho pak nechytíme,zpočátku s tím byl problém,ale nyní už sám ví,že má llítat jen poblíž klece,takže se vždycky proletí a pak zaletí sám do klece,říkáme mu KOKI a zdá se nám,že už se snaží říkat svoje jméno,možná je to jen pocit,nevím,ale záleží na papouškovi,každý je jiná osobnost,jak u lidí.Držím vám palce,aby se ten váš brzy ochočil.
Obrázek
Hanka (neregistrovaný) 23.08.2008, 17:50:00 xxx.xxx.12.10
Děkuji za rady a povzbuzení, moc bych si přála mít mazla a budu se snažit pro to udělat maximum.S tou menší klecí mi to došlo ještě dřív než jsem to tu viděla napsané.Ve volieře by byl kontakt s ním obtížný to jsem věděla hned jak jsem ho do ní dala a viděla jak vylezl co nejvýš a nejdál ode mně :-))takže tuhle chybu jsem napravila hned včera a dali jsme ho do klece a na zeď co neblíž k nám to šlo s ohledem na děti aby na něj nedosáhly.Zatím si nic z ruky nevezme ani přes klec, ale to je myslím ještě hodně brzy.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.