Aktuálně: 5 598 inzerátů168 333 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

strach z ohňostroje

Petra (neregistrovaný) 25.08.2008, 19:08:49 xxx.xxx.178.82
Mám jeden strašně veliký problém se svou fenou rasy bernský salašnický pes. Odmala se bojí ohňostrojů a všech zvuků tomu podobných (kopání do míče, klepání koberce a podobně...) Chtěla bych ji to odnaučit, protože je to pro mě veliká zátěž. Stačí jí jen na procházku, třeba i v létě a jakmile někdo začne třeba klepat koberec, tak ona stáhne ocas a snaží se mi vyškubnout z vodítka, celou cestu pak táhne domů (kdyby mohla tak se normálně uškrtí na obojku). Tohle dělá úplně pokaždé, vůbec nevím co s tím dělat. Kdyby se bála jen ohňostrojů, tak ji dám třeba nějaký ten lék, ale když se bojí i takových podobných zvuků...Doma taky vždycky zaleze do boudy. Taky se bojí bouřky, stačí aby zahřmělo a ona letí do boudy a tam se klepe a strašně zrychleně dýchá. Jednou se mi stalo, bylo to v zimě už po vánocích a silvestru večer, kdy už byla tma, tak jsem s ní šla ven a někdo začal střílet petardy a světlice, bylo to strašně blízko, asi 300 m, ona se mi snažila vyškubnout z vodítka, byla úplně v panice, táhla mě 10 m po zemi, já jsem měla úplně uškrcenou ruku, navíc viděla všechnu tu zář, úplně táhla a snažila se mi vyvléct, ty rány byli hrozně dlouho a já ani nemohla dojít domů, stále táhla na opačnou stranu, musela jsem obejít celou vesnici a ona mě jen táhla byla úplně uškrcená, zrychleně dýchala a dusila se, když jsem ji doma pustila, vletěla tryskem do boudy a vůbec pak nevylezla. Opravdu mě to moc trápí a nevím co s tím mám dělat, takový pes je úplně k ničemu, když s ním ani nemůžete jít na procházku ani v létě. Dnes jsem šla odpoledne normálně ven a když jsme šli po silnici, tak kolem nás projela škodovka a po 30 m ji prostě bouchl výfuk a vyšlehl z něho oheň, pes se zbláznil stejně jako jsem vám to popisovala před chvílí, pak mě zase celou dobu táhla domů. Už jsme z toho fakt zničená a nebaví mě chodit ven, když se vyleká každého zvuku, který ji připomíná dělobuchy.
Chci ještě dodat, že ze socializací nebyl žádný problém, chodili jsme normálně ven, potkávali jsme lidi a zvířata, takže ona už to má od narození.
Jsem fakt zoufalá a nevím co s tím, moc bych uvítala když by jste mi někdo poradil co s tím, už vážně nevím jak dál... :( snad jsem vám to popsala výstižně
předem děkuji
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 15.01.2009, 22:12:27 xxx.xxx.110.230
dobrý den, je mě vás líto a ještě víc vaší fenečky, kolik je jí let? Aby jste s ní chodili do co nejrušnějších míst a to asi nebude to ořechové, ale asi by to chtělo v ní ten strach dostat.Já bych zkusila třeba na zahradě,aby nějaký pomocník kopal do míče a vy jste pejska držela a hladila jemně na ní mluvila a chlácholila dá to hodně práce,a potom přidávat zvuky, které nemá ráda jenom ty petardy bych nedělala a o silvestru se tomu vyvarujte musíte jí před nimi chránit. Já jsem měla kokra a ta se taky hrozně bála o silvestra, ale až asi v osmi letech dřív jí to nevadilo. My jí na silvestra chovali, ale to vy nemůžete.Ale stejně se třásla strachem.
BOSS
BOSS (18 příspěvků) 16.01.2009, 12:29:28 xxx.xxx.156.235
To je právě problém. Můj pes má stejné problémy. Je mu devět měsíců. Má to také už od malička + ve dvou měsících ho skopali děcka a ještě mu za zadkem práskali nafukovací balónky. Časem se to trošku lepší. Problém má na náměstí kde je hodně ruchu či u velké silnice. Chodím s pejskem raději na pole či do lesa kde se volně a vklidu proběhne a nemá stres a já také ne. Radili mi všemožně. Chodit do míst kde se bojí, že si zvykne. Nechodit, že ho psychicky zničím. Jít tam a hladit ho, mluvit na něj, dávat mu odměny. Jenže to je problém, protože jestli je na tom tvůj pejsek tak jako můj, tak tě vůbec nevnímá, když se bojí. Mluvíš na něj, hladíš ho, snažíš se ho uplácet pamlsky a on to stejně nevnímá, jediná jeho myšlenka je, jak odtud utéct. Já nakonec nedala na ničí rady a udělala jsem to tak, jak to vyhovuje konkrétně mě a mému psovi...chodím jen tam, kde se nebojí a nebo např. na náměstí na vycházky až večer, kdy je tam klid. Jedno snad budeme mít rodinný dům a zahradu a bude úplně po problému. PS: dobrou zkušenost mám také s tím, jít do toho ruchu a tam kde se bojí ještě s někým kdo s sebou může vzít druhého psa...my to zkoušeli s maminko Bena (mého psa) a perfektně Ben šel a vůbec se nebál. Bohužel jsme to zkusili jen jednou.
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 16.01.2009, 18:59:01 xxx.xxx.67.165
Pavlíno máš ještě vlastně skoro štěňátko, budeš přece muset také někdy do rušného prostředí a když se nebál s jeho maminkou myslím si, že to není tak hrozné a každodenním tréninkem to odbouráš. Já jsem taky chodila z Rebekou když byla malá na silnici kde jezdily velká auta bála se odskakovala až by mě porazila, tak jsem jí naučila si na povel sednout a po docela dlouhé době a důsledném cvičení s ní můžu chodit kam chci. Jezdila jsem s ní do velkých měst, chodila na nádraží atd.
BOSS
BOSS (18 příspěvků) 16.01.2009, 20:02:33 xxx.xxx.156.235
Tímhle vším jsme s ním prošli .Chodili jsme s ním všude od jeho dvou měsíců až do sedmi. A nic. Takže na co psa týrat. Nepotřebuju s ním chodit do takového prostředí. K veterináři s ním stejně MHD nemůžu, protože do autobusu už se nevleze a ve vlaku jsou blbí průvodčí. Jezdíme autem, které si půjčíme a to je bez problému, dokonce autem jezdí rád. A jinak není kam s ním mít potřebu chodit do rušného prostředí
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 17.01.2009, 10:22:24 xxx.xxx.97.150
dobře, ale spoustu lidí si pořilzuje psy na tzv. společný život a berou je všude s sebou i velká plemena. Je jasné, že když to nepotřebujete tak nemá cenu pejska učit chodit po ulicích, ale nikdy člověk neví kam pes za deset let bude muset.Mám kamarátku a má kavkazáka, taky ten pejsek nechodí do rušivého prostředí a jednou utekl, byl ve stresi a chňapl po paní, která ho trochu znala , chtěla mu pomoci. Přišli policajti a málem ho zastřelili jsou různé situace. Neříkám, že ti pes uteče.Ale sama určitě víš co je pro tvého pejska nejlepší.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.