Samec napadá samici

Dobrý den, dneska jsem si všiml, že samec rosely žlutbřiché začal napadat samici. Nenechá jí ani vedle sebe sedět. Nevíte jestli by pomohlo dát samici na nějaký čas do klece do voliéry a nebo radši samce? Pár je sestavený nově samec dvouletý a samice roční. Děkuji za odpověď.
Stickers Stickers 556 příspěvků
Ahoj Vojto.

Napíši ti, jak já vždy postupuji.
Vždy vypustím samici do voliéry a samce vložím do klece přímo do voliéry. Lepší je, když máš dva samce a dáš tedy do voliéry dvě klece ze samci. Během pár dnů (cca 1 týden) si na sebe ptáci lépe zvyknou a pokud máš dva samce uvidíš, že samice si jednoho z nich vybere a tak sestavíš harmonický pár. Jde o to, že samec samici přes klec nic neudělá a zvyknou si na sebe.

Nedávno jsem takhle spároval senegalce. Koupil jsem samičku a samce jsem umístil do klece na poličku. Samice denně vysedávala na samečkové kleci a samec ji nic neudělal. Přibližně po týdnu jsem samce vypustil k samici a je všechno v pořádku.
Hicks Hicks 1576 příspěvků
Děkuji ti za radu.
Samici jsem umístil do vedlejší voliéry, tak že na sebe oba vidí. Doufám, že až k němu samici po delší době pustím tak se k sobě budou chovat dobře.
Stickers Stickers 556 příspěvků
A ked je to takto pri rozelach pestrych az na to, ze samec od nej skor odide a sleduje ju a pritom toka a roztahuje chvost a spusta kridla a potom na nu skoci, ona je na chrbte a skrieka a on na nej. Ako by sa dalo nieco taketo vyriesit? Ja som dal samicu do klietky a samec je pusteny vo voliere, ta klietka je tiez vo voliere.
Su spolu od minuleho jula a nikdy toto nerobil. Obidvaja maju tak jeden rok.
neregistrovaný ab neregistrovaný
A nepáří se náhodou???
Hicks Hicks 1576 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 5 (celkem 5)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »