Aktuálně: 5 570 inzerátů168 426 diskuzních příspěvků17 661 uživatelů

Potřebuju Poradit

Pudink28
Pudink28 (1 příspěvků) 02.09.2008, 16:48:39 xxx.xxx.64.159
Dobrý den , mám 5tiletou fenku německého boxera a pořát mě neposlouchá . K povelům ( sedni , lehni , k noze ... ) jí musím nutit .
Bud vděčná za každou radu jak jí vycvičit .
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 19.09.2008, 18:52:12 xxx.xxx.27.1
Těžko radit, když Vás nevidím pohromadě. Jediná a velmi základní a stěžejní rada je důslednost. A to tak, že bez výjjimky, než vydám povel, dvakrát si promyslím, zda chci trvat na jeho splnění. Pokud ne, raději povel nevyřknu. Pokud ano, pak na jeho splnění trvat i kdyby padaly trakaře a neukončit ho, dokud nebude dobře splněný. V pětiletech už je boxík dospělý, takže toto nebude dílem puberty a bude nutné "ošéfovávat" znova, od počátku, jako u štěněte. Jen to půjde pomaleji. Bohužel už Vám vyrostla z batolecího věku, kdy se štěndo snadno donutí ke splnění příkazu
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 15.01.2009, 21:51:53 xxx.xxx.110.230
Dobrý den, doporučila bych vám nějaký dobrý cvičák a nebo psí školu.Tam jsou lidi co by vám mohli pomoci.Určitě potřebujete víc poradit vy než pejsek. Je to už dospělák a všechny poveli umí, jenom ho musíte nacvičit, aby je dělal když vy chcete a to budete muset jako se štěnětem pomalu, důsledně, podplácet pamlskama a chválit.
BOSS
BOSS (18 příspěvků) 16.01.2009, 12:19:54 xxx.xxx.156.235
Mám amerického buldoka, takže podobná váhová kategorie. Proto vím, že práce s obřími a velkými plemeny je těžká, navíc když jsou už takto dospělí. Problém bych viděla v tom, že se nepovedlo pejska naučit povely v mladém věku. Teď to bude podstatně složitější a s tím se musíte smířit.

Sedni: Zaujměte fenku tak, aby vás vnímala. Vezměte si pamlsek (třeba piškot) a ukažte jí ho. Drže piškot v úrovni vaší brady před sebou tak, aby ho viděla a řekněte "sedni", fenka tím, že se dívá nahoru daleko lépe položí zadek. Pokud to nepůjde, běžte, stoupněte si k ní tak, abyste ji měla u levé nohy a povel zopakujte, při nesplnění fence zlehka zatlačte na páteř v oblasti zadku tak, aby jste ji donutila sednout. Je nutné, aby jste jí neodpustila nesplněný úkol. Když vy řeknete, musí poslechnout. Neposlechne-li sama a musíte jí pomoct přitlačením nevadí i tak ji za to, že se posadila odměňte přičemž opakujte slovo "sedni"...fenka si tak lépe spojí za co piškot dostala.

Lehni: Povel učte fenku až po té, co dokonale zvládá povel "sedni". Opravdu není třeba fence plést hlavu tím, že s ní budete cvičit deset povelů zároveň. Prostě jeden po druhém. Když fenka umí sedni a sedí vám u levé nohy učí se pak "lehni" tímto způsobem....ukážete fence piškot a držíte ho v pravé ruce. Potom pomalým pohybem ruku s piškotem vložíte před fenku na zem (pozor, piškot tam nenechávejte ležet, stále ho držte) a řekněte "lehni". Fenka by měla jít dolů do lehu zároveň s piškotem přičemž při dolehnutí by piškot měla dostat.

K noze: To je problém. K noze bych psa učila až po té, co dovede dokonale udělat povel "ke mně" a to i s předsednutím. Pokud toto umí, pak je dobré vzít si stopovací vodítko (třeba 10m), jít s fenkou na pole a nechat ji běhat. Pak zavolat "ke mně" a když fenka příjde a předsedne si, tak ji tahem vodítka opatrně (ne příliš velkým násilím) a za pomoci piškotku v levé ruce lákat a zároveň táhnout k levé noze. Tam už si fenku chytnete za slabiny (zlehka, žádné násilí) u zadních nohou a otočíte si ji jak potřebujete, tedy tak aby seděla rovnoběžně s vámi, plece v úrovni vašich nohou. Za slabiny lze s fenkou manipulovat velmi lehce.

Ke mně: To je největší problém. Ve štěněcím věku hlavně proto, že štěně si chce hrát (např. na hoňku) a nepozná, že už to hra není, že má opravdu přijít. To ale není váš případ. Fenka už zřejmě tak hravá nebude. Pokud máte problém i s tímto, tak jsou dvě možnosti. Při každé z nich ale záleží na místě. Je nutné si najít místo kde je naprostý klid (např. někde u lesa, kde nejezdí auta a nechodí lidi). Pak si můžete za A) vzít fenu na dlouhé stopovací vodítko a nechat ji běhat, přičemž na povel "ke mně" ji budete opatrně přitahovat k sobě a až bude před vámi tak jí řeknete "sedni" a odměníte ji. Za B) fence věříte natolik, že ji necháte bez vodítka a budete ji pouze lákat na odměnu (to jsme dělali mi, sice nám výuka trvala několik měsíců, ale zase nyní pejsek chodí k nám rád, bez odporu a čeká odměnu a to je dobře)

No a pak je důležitý povel
Místo: Doma fence vyhraďte místo a když něco udělá odesílejte ji tam. Pozor, je to jediné místo, kde fenka nesmí dostat! I když něco udělá a pak uteče na "místo" sama od sebe, tak pokud už je na místě, tak ji tam nesmíte zbít. Je to prostě místo, kde se musí cítit v bezpečí. Zároveň až ji to naučíte je to výhoda pro vás. Chcete stírat podlahu aby se vám tam nepletla "místo", něco provede "místo" a je to dostatečný trest bez násilí, ale i to, že si fenka sama spojí že "něco jsem provedla, honem utíkám na místo, tam nedostanu"

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.