Papousek Yellow ringneck

Dobrý den, premyslim o koupi papouska Yellow ringneck - nebo take Indian ringneck - mate s nim nekdo zkusenosti? Chtel bych se zeptat predevsim, jestli je hodne hlucny, kolik potrebuje prostoru, jak se snasi s ostatnimi papousky, a take jak lze rozeznat samicku od samce. Podle informaci, ktere jsem zjistil, lze pohlavi rozeznat az po cca 3 letech, kdy se zacne rozdilne zbarvovat samicka a samecek. Prikladam jeste foto, dekuji predem
  • Obrázek
Kolousek Kolousek 13 příspěvků
yellow / indian ringneck je cesky alexandr maly
hlucny umi byt pekne (piska vysokym pronikavym hlasem)
prostoru potrebáuje take hodne, je tonaruzivy letec a spis ptak do voliery.
sameckovi se v cca 2 letech vybarvi na krku prouzek (viz foto), samicce ne.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Zdravím! Ringneck je angiclký název pro alexandra malého. V přírodě se vyskytují dvě zeměpisné formy, indický a africký, indický je v chovu zajetí běžnější. Moc jsem nepochopil záměr zadavatele s tím cizím pojmenováním?! Yellow-ringneck je jednoduše žlutý alexandr malý:-)

Co se týče chovu těchto ptáků. Řekl bych, že se nejedná o příliš hlučné ptáky, mnoho lidí je chová v bytě jako domácí mazlíčky bez jakýchkoliv problémů. Pokud chcete začít s chovem jako takovým, je třeba ptákům zajistit větší voliéru o minimálních rozměrech 2 x 1 x 2m (dšv). Pohlaví rozeznáte druhým rokem, po přepeření se samcům objeví kroužek kolem krku.
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
alexandři jsou krásní letos chci take nějaké kousky pořídit do chovu
sejček sejček 1256 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 4 (celkem 4)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »