jak ochočit AGAPORNISE

Dal jsem si úkol ochočit 2 agapornise škraboškové!Sem mi pište rady ja mám co dělat
  • Obrázek
Dominikp Dominikp 1 příspěvků
To bych taky ráda. Mám doma ručně dokrmené mládě od chovatele který sice přiletí na rameno, hlavu ale jakmile vidí prst klovne. Koupila jsem si tedy mládě z budky, které dokrmuji ale stále se bojí a utíká. Také se bojí staršího. Nevím kdo jaké má zkušenosti, ale myslím že to nejsou zrovna mazlíčci na ochočení. I když jsou moc roztomilý. Jsou svý.
Raduna Raduna 25 příspěvků
ja jsem jedno mlade vzala pred vyletnutim z hnizda a perfektne si zvyknul,kdyz stipnul byl potrestan pres zobak nebo nedostal nejakou dobrotu,naucil se, ted je naprosto perfektni spolecnik,neboji se,prileti za nami,hraje si,bere si z ruky.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Dobrý den,letos jsem dokrmil třináct mladých agapornisů. Je pravdou, že někteří jsou opravdu sví i po dokrmení :) Je však zajímavé, že ti papoušci, kteří dělali největší problémy a při dokrmování mnoho nespolupracovali, byli nakonec největší mazlové, které když jsem vypustil, tak jsem se jich nemohl zbavit.To, že občas štípne nepovažuju za nějak nevhodné. Přeci jenom je to mládě a teprve poznává svět. Musí přijít na to, že Váš prst není k jídlu, ale nějak se to dozvědět musí.To je to samé, jako by jste čekali, že Vás nově pořízené štěňátko nikdy nesevře ostrými zoubky. Vždy potrvá nějakou dobu než se papoušek vše naučí a všechno si ohmatá. Nemá ruce, jeho komunikačním nástrojem je zobák, tudíž s Vámi bude v kontaktu především zobákem. A jak ochočit nedokrmeného agapornise.No bude to fuška a bude to stát hodně trpělivosti, ale pokud se jim budete věnovat opravdu hodně tak se to podaří a budou oddaní společníci.Postup bude stejný jako u všech ostatních papoušků. Hlavní je naučit, aby se nebáli ruky, podávat jim nějaké dobrůtky z ruky, než se odhodlají .
sunflowersman sunflowersman 399 příspěvků
Zdravím.Pokud jsou ti agapornisové divocí,ne ručně dokrmení tak je neochočíte.Ve dvojci určitě ne,maximálně je naučítě si pro něco přijít přez dráty klece.Doporučuji Vám koupit si ručně dokrmené,i když jsou dražší tak to stojí za to.
atobajus atobajus 42 příspěvků
Myslím, že se dají ochočit ale vyloženě mazlíčci z nich nebudou. Jsou svý. U nás je to o malinko zase lepší. I co se týče klování. Jakmile klovl odehnali jsme jej a už neklove. Mladšího se snažím co nejvíc rozmazlovat, tak jsem zvědavá jestli se nechá pohladit až bude umět létat. Jsou ale roztomilý. Oba dva.
Raduna Raduna 25 příspěvků
A úplně nejlepší je dokrmit si vlastní mládě. Pořídili jsme si ručně dokrmeného agaporníska, i když se nebojí, přiletí za námi, hraje si s námi, drží si stejně odstup. A tím myslím jen to, že se nenechá pohladit. Myslím si, že když si vezmete mládě z budky starší, třeba ve 3 týdnech k vám přilne o dost lépe. A tito papoušci by stejně neměli být sami. I proto jsem pro něj sháněla druhého. A tím i riskuji, že o nás nejspíš nebudou mít zájem :-)) Uvidíme.
Raduna Raduna 25 příspěvků
Tak agaporníska kterého dokrmuji se stal vyloženě mazel. Beru zpět co jsem napsala, že se neochočí docela. Až se bojím aby si zvyknul na staršího. Místo za ním letí za mnou.
Raduna Raduna 25 příspěvků
Dobrý den já mám taky 2 agapornýsky. Ale moc mě štve že si se mnou nehrají nebo že mi nejdou na ruku nebo na rameno. Když je krmím taky se ještě bojí i když už je mám přez rok. Mám je od chovatele, takže vím že jsou mladí. Dělám si starosti že je neochočím.Když jim podávám pžez klec mlíčák nebo jablko radši se věnují tomu druhému než mě.Bez sebe neudělají nic. Prosím poraďte jak na to abych si je ochočila. Odpovědi na e-mail : justen85@seznam.cz předem děkuji za radu.
  • Obrázek
neregistrovaný Simona Krčmářová neregistrovaný
Myslím, že na toto téma by vám napsal hodně pan Jedlinský, který dokrmuje agapornise od prvního dne. Já dokrmuji agapornise tak desetidenní. Pokud si ode mě někdo takového agapornise koupil byl nadšený jeho přítulností. Dokonce jsem byla u lidí, kteří ho naučili mluvit. Já s přítulností a milou povahou nemám u agapornisů problém. Přidávám několik fotografii od nových majitelů. V případě zájmu mohu poprosit nové majitele jestli by se s vámi chtěli zkontaktovat.
  • Obrázek
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Další foto
  • Obrázek
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Ještě jedno foto. Hra na schovávanou. Všechny fotografie jsou od nových majitelů.
  • Obrázek
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Tak ještě jedna fotka mazla. Ale musí být opravdu poctivě dokrmený a ne jak tomu já říkám nějaká drahá rychlokvaška. Peníze za papouška se chtít můžou, ale musí být poctivě dokrmený.
  • Obrázek
neregistrovaný Orina neregistrovaný
tak jsem majitelka jednoho agapornise skrakobskoveho ktereho jsem prodala jedne pani(ted kamaradka)byl mesic z budky.pani ho chtela ochocit a povedlo se ji to za 16 dni jsem pysna na to co snim rychle udelala.boji se prstu ale bydilka ne a tak seda na bydilko,na hlavu,pije z hrnku,ji s morcetem,miluje lidi ted je v puberte a zjistily jsme ze je to holka:)delaji spolu pokroky a toneni rucne dokrmeni.prilozim foto
  • Obrázek
neregistrovaný ala neregistrovaný
Hodně záleží na přístupu nového majitele a na času jaký mu věnuje. U některých ptáčků, třeba ani ne u agapornisů, trvá ochočování roky a nakonec se to podaří. Jenže spousta lidí pospíchá na to aby ptáček dělal *kotrmelce* co nejdřív a tak místo aby se s papouškem zbližovali, tak se mu vlastně svojí vlezlostí oddalují. Musí se najít chvíle, kdy papoušek sám chce komunikovat a kdy je na společnost člověka zvědavý a člověk pak ho může uplácet nějakou dobrotou a tak jde ochočování rychle. Jestliže vidíte že před vámi papoušek v kleci ustupuje nechte ho zase chvíli v klidu, aby se neplašil. Nejhorší je, když někdo pospíchá tak, že neochočeného papouška pustí volně po bytě a pak ho nahání do klece, protože ho potřebuje zavřít.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Jak jsem se tady dočetla, tak, když nemám dokrmovaného agapornise, tak nemám moc šancí, že si ho ochočím. Nevíte tedy někdo o nějakém chovateli z Ostravy, který prodává dokrmované agapornise fisheri?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný

Mám Agapornise, dozvěděl jsem se že má asi už 3 roky, koupil jsem ho ve zveráči :) zvykl si doletí na povel, tam kde mu ukážu, ale ruky se bojí, nakrmit se nechá z ruky, ale pohladit ne.. Jinač přikladám fotku jak krade Andulce proso :D Jmenuje se BlueBerry, (říkám mu Berry, Berynka, když zlobí tak Berrynus ) :-D ..Ale mám otázku, je něco na to jeho ranní řvaní? :D

     
  • Obrázek
neregistrovaný Kuba neregistrovaný
Dobrý den potřebuji radu já nevím jak mám vichovat jeden a půl rok staré agapornis mají tak vodu jídlo hračka jako zvonek piškoty písek vanu budku 2 bidilka sépiovou kost a věc kde si dávají zobák ostřejší a taky pamlsek a žebřík podestýlku mají sušenou kukuřici prosím jak je mám vychovat mají jídlo za 200kc a pamlsky za 30kc tak prosím jak je vichovat a jsou to kluk a holka a už prý měli vajíčka říkal majitel ale nic se z nich neviklubalo a taky neměli na ně čas
neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Zdravím, náš agapornis jde na rameno, na hlavu, ale neustále štípe- do ucha, do ramene. Jak ho to odnaučit?

neregistrovaný hanka.pisecna neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 19 (celkem 19)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »