Aktuálně: 5 053 inzerátů173 436 diskuzních příspěvků17 742 uživatelů

ptačí strom ve voliéře

Rudolf Heřt (neregistrovaný) 04.10.2008, 19:29:28 xxx.xxx.123.204
Zdravim všechny chovatele papoušků. Mám takový nápad dát papouškům do voliéry nějaký ptačí strom, někam ke kraji místo bidélka, že by na něm papoušci mohli i lézt, dovádět, atd. Voliéra bude mít rozměry 3x2x2 a bude rozdělena na tři výlety. A rád bych věděl co si o tom myslíte, zda ho tam mám dát či ne ?? Předem Vám všem děkuji za odpovědi...
Marty (neregistrovaný) 04.10.2008, 20:38:29 xxx.xxx.249.60
Klidně ho tam dej. Sám jsem udělal alexandrům takový ptačí strom. Rádi po něm šplhají nebo na něm jen odpočívají. V jiných voliérách mám rozvětvené větve nebo nějaké stromečky, po kterých papoušci také rádi šplhají. Vždy je mám tak, aby nebránily papouškům v proletu.
Rudolf heřt (neregistrovaný) 06.10.2008, 16:40:08 xxx.xxx.123.204
Děkuji za kladné odpovědi, už sem se byl porozhlédnout po okolí
a nějaké větve už mám na zahradě, tak si budu akorát vybírat :-) přeji hodně zdaru v chovu
sejček
sejček (1256 příspěvků) 06.10.2008, 20:06:16 xxx.xxx.208.66
jo pro starý ptáky paráda ale až budou odchovy tak je to na nic hrozí že by se máďata mohly umlátit taky jsem na rychlo vyndával bydla u rozel a nechal jsem jenom 2
anonymní (neregistrovaný) 12.09.2011, 18:34:14 xxx.xxx.214.9
.a jaký strom máte ve voliérách ..zasazený.. to je pěkný nápad
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 15.09.2011, 10:06:02 xxx.xxx.38.103
V současném čísle časopisu Papoušci je článek o stromech a keřích vhodných do voliery. Ale u větších papoušků většinou nic dlouho neobstojí. Měla jsem ale dojem, že zadavatel měl na mysli tzv. papouščí strom, což je uříznutý mladý stromek či velká větev, nebo svázaná sestava větví ve stojanu či květináči, po které mohou ptáci lézt, na který jim může dávat dobroty či různé věci k zabavení. Používám je ve svých volierách, pro některé druhy jsou přínosem, pro jiné zbytečností. Napříkladi ochočená senegalka ho má v zimovací místnosti, kde se volně pohybuje po volierách, je to její oblíbené místo. Pro aymary je to nejlepší způsob vyžití. Alexandři malí ho také rádi využívají. Pro plaché australské druhy je většinou zbytečný, a jak psal někdo nade mnou, střeštěným mláďatům může být i nebezpečný. Určitě je skvělé zpestřovat ptákům nudný život ve volierách, takže pro zadavatele, výborný nápad a jen směle do toho :-).

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.