hedvábničky

zdravím,chtěl bych si pořídid hedvábničky,ale nevím kolik stojí,ani kde se dají sehnat.Proto budu moc rád,když mi napíšete vše,co se týká chovu tohoto ptáka.moc mi tím pomůžete.
neregistrovaný josef.f neregistrovaný
Napište si poptávku do rubriky INZERCE. V téže rubrice najdete i jednu nabídku hnědého kohoutka hedvábničky za 100,-- Kč.
Jinak nejzajímavější na hedvábničkách je, že mají tmavěmodrou až skoro černou kůži a pří podobné spíše měkké srsti ( bez praporu na ostnu).Mohou se křížit s jinými plemeny slepic.
Další podrobnosti najdete např. v ENCYKLOPEDII z nakladatelství REBO.
neregistrovaný J.Marková neregistrovaný
Ale na křížení pozor, potomci už mají normální peří. Jinak je to odolné plemeno ale měly by mýt zastřešený výběh, jsou to výborné kvočny a jsou vhodné pro děti.
Marťan Marťan 669 příspěvků
Ještě se koukněte do rubryky druhy.
Marťan Marťan 669 příspěvků
nevíte, kde na internetu by se dalo sehnat něco o jejim chovu? Všude je to uplně samé
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Jak Vám pan Martin Herink psal, podívejte se na tomto webu do rubriky "Druhy" na adresy:

1) http://drubez.chovzvirat.com/druhy/hedvabnicka-bila.html
2) http://www.vodni-ptactvo.wz.cz
kde se můžete zeptat na způsob chovu přímo pana Miroslava Pekárka.
3) Inzerát:
Slepice hedvábničky 4 chovné páry 4 chovné páry Hedvábniček, barva bílá a hnědá divoká, stáří 4 měsíce. Cena za chovný pár. Cena 500 Kč. Tel.: 604 412 244.


neregistrovaný J.Marková neregistrovaný
Ještě se podívejte na tomto webu do rubriky "Články" a tam na můj článek "Chov slepic". Podle tam uvedených základních postupů se řiďte i v chovu hedvábniček. Pouze hedvábničkám udělejte hřady níže tj. ve výšce odhaduji maximálně 10 cm až 15 cm nad podlahou (ony nelétají). Dále bych se snažila hedvábničky pouštět ven pouze za sucha a na krátce sesekanou travičku, aby se neurousaly. No ještě bych jim ve veliké zahradě postavila několik přístřeší, aby při dešťové přeháňce měly blízko se schovat. Jinak bych je klidně beze strachu začala chovat( přestože jsem plemeno hedvábniček dříve nikdy nechovala) jako jiná plemena slepic.
neregistrovaný J.Marková neregistrovaný
Dobrý den.neznáte někdo chovatele na Hedvábničky bílé?scháním slepičky ale marně.Nevíte nějakou radu kde je sehnat?Děkuji
křupka křupka 4 příspěvků
Dobrý den, koupila jsem pár hedvábniček. Kohoutek je velice čiperný, ale slepička se vůbec nijak neprojevuje. Máme je doma 5 dnem a jeste se nepostavila na nohy. Pozitivní je že zobe.Vůbec nevíme co se s ní děje. Prosím o radu. Děkuji.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Nemá nohy svázané ? Nemá svázaná křídla ? Zkuste ji na nožky postavit. To není normální, aby stále jen seděla. Opatrně vyzkoušejte, zda nemá nohu zlomenou. Má nějaký problém !
neregistrovaný J.Marková neregistrovaný
nevite nahodou kde by se mohli koupit napiste kde jestli víte.DĚKUJU
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Já měl obědnaná vajíčka ale pošta 6 z 10 rozbyla a zbytek byl olepkaný, byla zde nálepka křehká. Naštěstí přijali reklamaci.
Marťan Marťan 669 příspěvků

zdravím...poradte ?....máme hedvábničky a mají na nohou nějaké srůsty bílé a blbě se jim proto chodí...nevíte co to je a jak to odstranit ??...nebo nějak pomoci jim....díky andrea

neregistrovaný andreaminksova@sezna neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele andreaminksova@sezna z 03.02.2018, 14:13:35

  1. Jděte se poradit k veterináři.
  2. Nebo alespoň sem dejte foto jejich nemocných běháků. Možná to je "vápenka", její příčinou jsou roztoči, a lze to léčit, existuje na to lék.
neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Dobrý den, mam dvě hedvabnicky. Jsou jim tři měsíce a ja netusim, jestli to jsou kohouti nebo slepice. Podle chování té celé bílé hádám, ze je to kohout. Je tu nekdo, kdo by dokázal poznat, jestli jsou to oba kohoutci nebo jestli, jak doufam, je ta druha slepička? Předem děkuji.
  • Obrázek
  • Obrázek
  • Obrázek
  • Obrázek
neregistrovaný Marcela neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 15 (celkem 15)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »