Aktuálně: 5 042 inzerátů173 719 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Zvracení

Jitka Grohmannová (neregistrovaný) 18.10.2008, 15:25:42 xxx.xxx.203.224
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenost se zvracením u andulek. Loni nám uhynul sameček - doktor nepoznal, že má zánět volete, a další veterinář už ho dostal pozdě, kdy už andulka neměla šanci. Po váhání jsme si pořídili druhou andulku, také samečka a už jednou se nám stalo, že opět vyvrhoval zrníčka po celém pokoji, nadavoval se apod. Po zkušenostech s minulou andulkou jsme jeli hned k veterináři, kde nám bylo sděleno, že je v pořádku, a že se někdy stává, že mají "své" období a jakoby krmí. Je pravda, že další den byl už v pořádku. Teď cca po půl roce se to opakuje. Opět mohutné vyvrhování zrní, všude cinkají zrníčka. Momentálně má zabořenou hlavu na zádech v peří a spí. Je toto chování normální? Děkuji všem za odpověď.
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 18.10.2008, 19:36:14 xxx.xxx.88.30
Já mám andulku cca 6 let a také občas zvrací, ze začátku sem se taky lekl co se děje, ale opravdu se to prostě jednou za čas stává a dělá to, ale nikdy jí nic vážnýho nebylo.. Je naprosto v pořádku, takže tohoto chování si už moc nevšímám a beru to tak že prostě občas se to stává... Snad to u vás bude také vše OK =)
anonymní (neregistrovaný) 18.10.2008, 20:06:50 xxx.xxx.35.177
Zdravím, mám obdobný problém, ale s aymarama. Často je vidím jak natahují krčky dopředu a dělají takové ty pohyby jako při zvracení nebo dávení, skutečně je to dlouze, nikdy nic nevyvrhnou a pak toho nechají. Mám dva páry a dělají to tři z nich, samec a obě samice, myslím, že s krmením partnera to nemá nic společného protože jsou mladé, asi 4 měsíce. Nevíte čím to může být, proč to dělají? Nemůže to být tím, že jsou třeba přežrané, často je vydím jen se cpát a oproti jiným druhům stejně velkým toho sní víc. Ale nadavování nebývá bezprostředně po jídle. Poradíte mi?
kellyy
kellyy (62 příspěvků) 19.10.2008, 09:12:00 xxx.xxx.114.114
Mě toto dělá korela a je jí 6 měsíců,také nevím čím to je a jestli je to ok nebo se něco děje?dělá to jen občas,nevrhá žrádlo ale jak píše někdo předemnou jen to vypadá jak když se dáví nebo zívá,poradíte někdo?
anonymní (neregistrovaný) 19.10.2008, 09:52:05 xxx.xxx.203.224
Tak náš Pipinek tedy vrhá zrníčka a to opravdu mohutně. Dnes se zdá ale v pořádku. Kecá, je aktivní, takže snad měla ta doktorka pravdu a mívá jen to svoje období. Ale nahání mi to hrůzu. Teď ho pořád pozoruju.
Obrázek
kellyy
kellyy (62 příspěvků) 19.10.2008, 13:22:42 xxx.xxx.114.114
máš krásnou andulku je roztomilá tak to snad bude oki pokud je hravej a tak snad to bude oki moje korely jsou taky jinak v pohodě jen občas otvírá furt ten zobák někdy to vypadá jak kdyby chtěla pořádně zařvat:-))třeba je to u ptáků přirozený když nás tu je tolik komu to jejich ptáček dělá..........
Andyy (neregistrovaný) 10.12.2014, 13:13:51 xxx.xxx.211.136

Zdravím vás...mám doma korelu asi 6měsíční a včera ráno jsem slyšela jakoby chroupání..no a když jsem se šla podívat co to je tak mi korela oždibovala plakát.."Kousla" si asi jenom 4 ale od dnešního rána zvrací, má průjem, vůbec se nehejbe a jen sedí je načepýřená a už ani nezpívá nepovídá nic..:/ Nevíte co mám dělat? Je to samička:) Někde jsem slyšela že prý pomáhá černý nebo zelený čaj? Ale nejsem si jistá a nechci jí to zatím dávat, aby jí to ještě víc neublížilo..:/ Prosím pomozte mi, nevím co mám dělat..:/ 

Obrázek
ivo (neregistrovaný) 11.12.2014, 20:01:42 xxx.xxx.8.1
Odpověď na příspěvek uživatele Andyy z 10.12.2014, 13:13:51

Moc toho nenaděláte, černý čaj ničemu neuškodí- jestli se ho napije. Snad se jí nic nestane a bude v pořádku


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.