AGAMA VOUSATÁ

CHtěla jsem se zeptat jestli je agama vousatá vhodný ještěr pro začátečníky.Viděla jsem ji ve zverimexu a je celkem rychlá.Je možné ji vubec někdy chytit a ochočit?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
je to nenáročné zvíře a ochočit si ji není problém.... kdyby se ti něco nezdálo tak se zeptej prodávajícího ve zverimexu..
Agama vousatá patří mezi snáze chovatelné ještěry, ale rozhodně není její chov snadný. Důležité je začít s odrostlou a zdravou agamou. Takže vynechte zverimex a raději si ji kupte od nějakého chovatele, který Vám poradí v začátcích.
vitticeps vitticeps 17 příspěvků
http://agama-diego.mypage.cz/
neregistrovaný fietoucher neregistrovaný
Mám agamu a mohu říct že to je nenáročný plaz ale agama vousatá je poměrně dost žravá taky se hodí pro začátečníky gekončík noční
neregistrovaný antonin neregistrovaný
mam mladou agamu 6 týdenní a chtěl jsem se zeptat jestli ji stačí denně tak 4 malí cvrčci. Dávam taky činské zelí ,a le to teprve zkouší takže si tak dvakrát mlsne a dost.
neregistrovaný Radek neregistrovaný
4 cvrčci je mooooc málo, mladé agamy do cca 3měs. je dobré futrovat a futrovat co se do nich vejde. Po 4 crčkách denně bude chřadnout, neporoste :( Dobré je taky mít v terárku misku s malými moučnými červi aby si mohla kdykoli "zobnout". Rostlinnou potravu začne přijímat až bude větší, ale nabízej jí.
jaksem v predchozim textu napsal agama je zrava ji hodne,ale ma agama neprima zelenoustravu jenom cvrcky a cervi jiz nekolikrat sem ji nabizel zelenou stravu ale nic.sice mam mnoho skusenosti s chvem teto agamy ale s timhe nvm.
prominte nehci vim ze tahle diskuze je o tom ze si radi lidi co a jak ale trosicku je blbe kdyz se napr. neko zepta jetli de chytit agamu vousato prectete si o ni
mám dotaz koupila jsem si Agamu Vousatou a nevím jestli se má rosit jako chameleoni
neregistrovaný Veronika neregistrovaný
Já mám agamu už 2 roky a skoro nikdy ji nerosím,protože při velké vlhkosti dostává různé choroby,ale pokud se svléká zkus ji trochu postříkat
Co se krmení týče, rostlinnou potravu podávám už od vylíhnutí, postupem času je těžší je na ni naučit. Začátkem dne krmím nejdříve rostlinnou potravu a až pak živočišnou. Po hmyzu se jim do ní už moc nechce. Moučné červy nedávejte, mohou poškodit střeva, nemají příliš dobrou výživovou hodnotu. K tomu rosení, neroste je. Pouze tak jednou do měsíce můžete na večer trochu porosit terárium. Jinak agamě dávejte pít klidně přími ze stříkačky nebo rozprašovače a to zhruba každé 3 týdny. Dospělým pak stačí po více jak měsíci.
vitticeps vitticeps 17 příspěvků
Ahoj lidicky, potrebovala bych radu. Ma znama chova agamu vousatou,a nedavno si mi stezovala,ze s agamkou neco je, ze nemuze hybat zadni nozkou, a ze se ji zda, ze prakticky nemuze na celou pulku tela. prohlidla jsem si ji, a opravdu se velice spatne pohybovala. Stezovala si, ze skoro neji, dava ji cvrcky. Neni ji do pohybu a neni pry tak cila jak byvala. Zacala se svlikat, ale nedokazala se svliknout sama, kamaradka ji musela pomoci. Ma ji od chovatele, ne ze zverimexu. Je z toho nestastna, prosiporadte co s ni muze byt? Diky
neregistrovaný nikola neregistrovaný
Dobrý den, Jsem začátečník a chci se zeptat, jestli se nemůže něco stát když nechám agamě svítit 3 světla když nejsem doma. Díky
neregistrovaný Andrea Kytová neregistrovaný
Máme doma dvě agamky, jsou stejně staré, ale je mezi nima velikostní rozdíl. Ta větší je klidná a línější,menší je pořád v pohybu. Žerou obě pěkně, jen nechtějí zelený, ani jedna. Zkoušeli jsme je oddělit, ale nebyly spokojený. Jde mi o to, jestli může ta větší sežrat malou i když má dost potravy??
neregistrovaný Simča neregistrovaný
Zvíře je to pro začátečníky vynikající a postupem času na "rychlosti" ubírají, takže se "chytit" dá. Navíc se začnou brzy velmi rádi mazlit.
neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Ahoj, mame doma 2rocni agamku a mame velky problem s vylucovanim. Pres leto je vse v pohode, ale pres zimu spis spi a s vylucovanim si nedela hlavu klidne i mesic a vic... Zere normalne tak cca trikrat tydne, 2-3 svaby, nekdy sarancata... Zeleninu ani ovoce nepozre, pokud nema cervenou barvu. Takze ji prevazne jen jahody, maliny, coz je pres zimu docela problem.. Hybe se normalne a pokud problem pretrvava delsi dobu, davame vlaznou koupel a masaz briska, ale popravde to nechceme podstupovat pokazde. Vitamin dostava se svabama a UVB je samozrejmosti.. Nekdo nejaky napad? Dekuju za odpovedi:)
neregistrovaný terka neregistrovaný

Je tu prosim nekdo kdo by mi mohl rychle poradit?

neregistrovaný Katka neregistrovaný

Dobrý den mám dvě otazky. Dostáli jsme k Vánocům dvě agamy vousaté. Je zřetelné, že se jedná o samečka a samičku ,jsou to sourozenci. chtěla jsem se tedy zeptat zda je problém páření a zda je normální, že samička vůbec neroste zatímco sameček se za měsíc zvětší jednou tolik... Mám zkušenosti pouze z vodními agamami a samičky ikdyz byli vždy drobnější tak bylo znatelné , že roste a vždy byli jiného původu. Děkuji za odpověď

neregistrovaný Kateřina neregistrovaný
Dobrý den chci se zeptat jestli toto větrání je v pořádku do teraria? Pro agamku
  • Obrázek
neregistrovaný Mirka neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 31)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »