Aktuálně: 5 572 inzerátů168 445 diskuzních příspěvků17 661 uživatelů

Želva pardálí

Bohumila Pivoňková (neregistrovaný) 26.10.2008, 12:20:08 xxx.xxx.93.249
Dobrý den. Pořídila jsem si želvička pardálí. Mám ji teď týden. Než jsem si ji přivezla domů, byla krmena pampeliškou a jablky. Teď jsem jí zkusila dát čínské zelí. A ona je vůbec nejí. Co bude jíst v zimě? Mám z toho docela strach, protože je to moje první želvička a chci pro ni samozřejmě to nejlepší. Myslíte si, že ji mám zkoušet dávat jenom to čínské zelí a doufat, že to začne jíst? Teď ji ještě můžu přinést listy pampelišky, ale až budu sníh, bude muset jíst čínské zelí. Dá se nějak naučit, aby jedla i to zelí. Děkuji moc za radu.
anonymní (neregistrovaný) 28.10.2008, 09:58:43 xxx.xxx.111.1
Určitě bude přes zimu žrát čínské zelí a rovněž dejte ledový salát. Teď je období, kdy želvy moc nežerou ani v domácím teráriu. Prostě je podzim. Samozřejmě uvykání na nové prostředí také hraje svou roli. Doporučuji krmit dokud to jen jde pampeliškou, mezitím si zvykne na nové prostředí a určitě začně brzo přijímat i nové krmení - zelí.
Bohumila Pivoňková (neregistrovaný) 28.10.2008, 18:05:43 xxx.xxx.93.249
Děkuji za radu. Ještě se zeptám. Jak často želvy vylučují trus? Každý den? Díky za radu.
anonymní (neregistrovaný) 29.10.2008, 14:01:48 xxx.xxx.111.1
Každý den určitě ne. Pokud je malý příjem, tak vylučují klidně i jednou za 5 dnů, ale normál bude tak jednou za 2-3 dny.
Edita (neregistrovaný) 02.12.2012, 14:50:50 xxx.xxx.103.114
Dobrý den, čtu až nyní, reaguji na pár let staré inzeráty, také by mne zajímalo, jak často by se měla želva vyprázdnit, trus nacházím velmi málo a poslední dobou je řidší...Ale mám obavy navštívit veterináře, protože vesměs exotům nerozumí a neodborný zásah by mohl mít tragický konec. Jinak rozhodně nekrmte ledovým salátem ani jablky, ledový salát obsahuje velké množství dusičnanů a jablka nejsou jakoby z jejího jídelníčku přirozené, v Africe jablka želva v přírodě nenajde. Opravdu jen čínské zelí a seno v létě trávu, pampelišky. Ale koukněte na www.euzelva.cz, tam vzdy hledáminspiraci.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.