Aktuálně: 5 021 inzerátů173 558 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Podivné chování andulek

Tereza Bendová (neregistrovaný) 27.10.2008, 10:54:09 xxx.xxx.111.1
Dobrý den,

Chtěla bych se zeptat: sem začátečník a začala jsem chovat papoušky vlnkované-andulky, poté mám alexandra malého a neofému tyrkysovou. U těch plánuji odchov až zjistím na 100% co to za pohlaví. Ale tet k věci nedávno se mi podařil první odchov andulek, bílá samička a sameček přírodní barvy vyvedli dvě krásná mládata samečkovi barvy. Ale tetýž sameček se v té době pářil i s jinou samičkou kterí je přebitečná a nemá partnera. Tet ten samý pár odvádí další mláďata mají tři v budce vyoadáto že nejstarší bude žluté, druhé po samečkovi, a třetí bílé po samičce. Přebytečná samička skterou se sameček pářil mi příde, že by měla snášet, všechny budky už sem vyndala až na tu ve které jsou tři mládata. Mám jím nějakou vrátit aby vyvedla mladé, Ale mám andulky venku takže by se pravdě podobně vejce zastudila. Tak mi prosím poradtě co mám tedy udělat a má 2. otázka: Je samečkovo záletnické chování normální?

A je možné poznat u alexandra malého pohlaví pokud je ještě mladí? vím že se pozná podle límce na krku, ale ten se objevuje ež kolem 2-hého roku stáří. A testy DNA nebo jak se této možnosti říka by byla poslední možnost ,ale pro jistotu kolik tyto testy stojí?

předem děkuji za odpovědi.
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 27.10.2008, 10:57:27 xxx.xxx.175.196
Dobrý den, myslím si, že zkušený chovatel alexandrů malých dokáže tipnout pohlaví s velkou pravděpodobností. Vždy je to pouze tip, takže to nesmíte brát za směrodatné. Přesto bych to zkusil.
zbynek
zbynek (917 příspěvků) autor webu
27.10.2008, 11:14:54 xxx.xxx.111.1
Dobrý den,
lichá samička andulky je klidně schopna při nedostatku budek uklovat cizí mláďata a na to, aby jste vyvěsila další budky a nechala ji venku hnízdit, je již pozdě. Lichou samici bych odstavil a dal do tepla, kam bych ji nabídl budku. Pokud bude chtít opravdu snášet, tak snese a je schopna i sama vyvést mláďata. Stejně bych se ale podíval po druhém samečkovi a dopároval ji. Další otázkou ale zůstává, jak dopadnou 3 mláďata co máte ještě venku v budce. Nevím, jak jsou stará, ale pokud už opeřují, tak je snad ještě vyvedou. Pokud jsou malá a tím pádem je jasné, že zůstanou venku ještě pár týdnů a nevyhnou se mrazům, tak je na místě přenyst pár i s budkou do teplejšího místa. Sám jsem se tomu dříve také párkrát nevyhnul a s návratem samice k mláďatům nebyl nikdy problém. Pro příští rok bude ale lepší začít s hnízdění hned na jaře a zavčas koncem léta odebrat budky.

A teď k alexandrům:
když jsem s alexandry začínal, tak jsem pohlaví poznal ještě před vybarvením podle chování. Oba se "klaněli", roztahovali křídla a dělali charakteristické samčí pohyby hlavou. Samozřejmě ne pořád, je potřeba strávit nějaký čas pozorováním. Mně bylo jasné, že jsem vlastnil 2 samce.

Na fotce jsou 4 mláďata alexandrů ve stáří 30 dnů (letošní odchov).
Obrázek
jarka.dusk (neregistrovaný) 26.11.2018, 15:23:48 xxx:xxx.426a:3345

Dobrý den, mám 1rok starrou Andulku, je to sameček, nevíme co to dělá,.lítá nám na zrcadla, ale v koupelně má přímý kontakt. Sedne si na kraj zrcadla ,naklepává se a vypouští ze sebe droboučké žluté kuličky asi 1mm velké. Je to v pořádku. Děkuji za odpověď.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.