Aktuálně: 5 143 inzerátů172 369 diskuzních příspěvků17 714 uživatelů

Zastřihování křídel

anonymní (neregistrovaný) 26.04.2007, 09:45:01 xxx.xxx.49.35
nemuze to uskodit akorat nebude letat a delate chybu ptak ma letat a ne jenom sedet na bidle!!!
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 26.04.2007, 22:53:04 xxx.xxx.219.223
Dobrý den.Na toto téma se už napsalo hodně článků,ale pořád se vyskytují dotazy na zastřižení křídel.Vážená přečtěte si celou stánku tohoto fóra.Nedavno se o tom psalo.Myslím,že vám neuškodí číst i jiné stránky o chovu papoušků.Jsem toho názoru kdo ustřihne papouškovi křídlo je barbar.Někteří chovatelé říkají,že to pomůže ke zmírnění agresivity při napadení druhých papoušků v chovu,ale to asi není váš případ a ani si nemyslím,že to pomůže.Asi se opakuji,ale rád bych věděl jeden rozumný důvod proč to chcete udělat.Čím si to papoušek zasloužil,že se mu chcete pomstít.Můsím souhlasit s Hicksem.
Luisa
Luisa (29 příspěvků) 27.04.2007, 11:34:09 xxx.xxx.65.178
A kdy jsem napsala, že to chci udělat?! Jediné co jsem chtěla a udělala bylo dotázání a není na tom nic špatného! Vážně mi přijde stupidní, že mojí otázku využíváte k tomu, abyste předvedli jak jste humánní..
A proč jsem se ptala... ne že by vám po tom něco bylo, ale budiž. Začíná léto, potřebuji větrat a čeká mě dovolená, papoušek není zvyklý být zavřený v kleci, navíc chce být stále tam, kde jsem já a i když spíš leze a chodí než létá, mám přirozenou obavu, aby neulétl.
Nápad zastřihnout křídla není z mojí hlavy, někdo mi to poradil. Chtěla jsem znát další názory. Za ty vám děkuji. Ty ostatní kecy si strčte někam..
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 27.04.2007, 12:28:59 xxx.xxx.183.35
Můžu tě poprosit, aby si se trochu zklidnila? Myslím, že se tu docela dobře diskutuje na vysoké úrovni a pan Drozda napsal to co cítil, tak jsem to napsal i já. Taky mě někdy vytočí některé věci a musím to napsat trochu ostřeji, aby to ten tázající lépe pochopil. Abych se přiznal, tak na takovou otázku, kterou jsi podala, jsem tento týden odpovídal 3X a to ne jenom na tomto diskusním serveru a přesto jsem musel opět psát příspěvek tohoto typu.

Tak a teď opět k tématu. Píšeš, že chce větrat a co takhle pořídit sítě do oken? Jaké to má výhody? Papoušek ti neuletí, nebudeš mít v bytě komáry a ani mouchy. Toto je asi nejlepší způsob, který ti mohu poradit.
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 27.04.2007, 23:27:15 xxx.xxx.219.223
Vážení.Právě si čtu reakci na můj příspěvek.Musím se přiznat toto jsem opravdu nečekal.Chovu zvířat se věnuji hodně let nejen papouškům.Vždy jsme si mezi sebou říkali příteli.Dnes už to asi neplatí.Od Luisy jsem čekal úplně jinou reakci.Věřím,že při osobním rozhovoru by mi do očí řekla něco slušnějšího.Lidem se má odpouštět i já jsem tak učinil.Luiso ty ostatní keci si strkat nikam nebudu,tam už mám spostu jiných věcí.Přeji vám mnoho chovatelských úspěchů a papouškovi hodně trpělivosti.
Petra (neregistrovaný) 21.06.2009, 19:05:20 xxx.xxx.36.167
Všechny moc zdravím...Mám papouška a zrovna dnes jsem vážně přemyšlela, zda mu zastřihnout křidélka. Miluji ho nadevše, a nechci mu ublížit. Ale mám v hlavně otázku spíše takovou, jestli mu neubližuji více, když je celý den zavřený v kleci a on na mě kouká a jakoby mě prosil a říkal mi- pust mě ven, nechci být jen zavřený v kleci chci být taky venku a srozkoumávat venek....dát mu prostě takovou denní svobodu alespoň hodinku, dvě denně! Vím, svoboda by byla to,kdyby si létat kde by se mu zachtělo! Svobodný = volný. Jenže kdybych ho pustila ven a on by mi uletěl, venku by zahynul a mě by puklo srdce žalem....poradí mi tedy někdo?? Petra
Orina (neregistrovaný) 21.06.2009, 19:13:05 xxx.xxx.91.208
Koupit si papouška mazlíčka vyžaduje velké investice nejen na zakoupení ptáka, ale i voliér. Jestliže máte balkon chce to dát mříž na celý balkon, aby měl papoušek možnost létání a jestli máte zahradu je investice poněkud větší do letní voliéry, kam si můžete dát lavici a stolek. V bytě pak opravdu jen ty sítě do oken.
Petr Vojanec (neregistrovaný) 25.12.2017, 09:50:15 xxx.xxx.48.83
Ahoj vsem.Poridil jsem si zebricku pestrou a samice jak jsem pozoroval jen poskakuje po bidlech.Jinak se ke zradlu a k vode nedostane.Dorostou ji kridla ci vubec?Diky za odpoved?
J.M. (neregistrovaný) 25.12.2017, 15:46:37 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Petr Vojanec z 25.12.2017, 09:50:15

Vaše nová zebřička má ostříhané letky v křídlech ? Jestli ano, tak jí nakonec zbytky per vypadají a narostou nová a bude zase létat, ale nebude to hned. Pokud má zlomenou jednu nebo více kostí v křídle a zlomenina špatně srostla, tak asi znovu létat nebude. Ale nechte ji žít, vždyť je jistě pěkná i tak, a sama asi za neschopnost létat nemůže.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.