Zelené krmivo

Dobrý den,prosím Vás poraďte ,jak často mám podávat zelené krmivo,když budu dávat denně neublíží to papouškům?Podávám celé pampelišky,kokošku,ptačinec,řebříček,černý bez a ptáci se doslova potom mohou utlouct.Mimo to dostávají dostatek směsi zrnin, granule(o ty nemají vůbec zájem),sépiové kosti , vitamínový kámen a písek pro exoty.A větvičky břízy ,vrby,jabolně.
neregistrovaný Tomáš neregistrovaný
Uškodit jim to určitě nemůže. Můžete klidně jeden den v týdnu nechat ptáky vyprázdnit, ale jinak nebude problém. Celé pampelišky jsou taky v pořádku. Já osobně podávám rozkvetlé pampelišky a listy, žabinec ptačinec atd..
Stickers Stickers 556 příspěvků
davate i květy od pampelišek diky za odpoved
neregistrovaný Parik neregistrovaný
Díky za odpověď.
neregistrovaný Tomáš neregistrovaný
Chci se zeptat jestli ten černý bez dáváte i s listy, květy příp.bobule? A taky jsem někde slyšela, že kokoška je jedovatá. Co je na tom pravdy?
bony bony 10 příspěvků
Bez dávám komplet celý,ale pak je na dně voliéry hroznej binec,ale mě to nevadí za tu chvilku úklidu to stojí za to.Kokošku dávám a ptáci jsou živí až až.
neregistrovaný Tomáš neregistrovaný
Listy černého bezu nepodávám.
Hicks Hicks 1576 příspěvků
Hicks - a můžu se zeptat proč? Já jsem to mýmu žakovi taky nikdy nedávala, ale včera jsem to zkusila a mohl se po tom utlouct. Samozřejmě že mu to nejdřív všechno pořádně omyju a dávám pozor aby tam nebyly mšice. Klacíky na okus z černého bezu dávám běžně a strašně to má rád. Hlavně čerstvé, když je ještě kůra šťavnatá a neztvrdlá.
bony bony 10 příspěvků
Dobrý den. Já nenapsal, aby jste to nepodávala. Já napsal pouze to, že já to nepodávám. Ale dobře napíši proč nepodávám listí z černého bezu.

Černý bez je pravděpodobně nejpoužívanější mezi chovateli, jako bidlo pro ptáky, ale i přesto je tento keř zařazen mezi toxické rostliny. Je řada chovatelů, kteří tvrdí, že mladé výhonky (malé čerstvé větvičky) jsou toxické a proto je ptákům raději nepodávají, další skupina chovatelů tomuto nevěří, ale kdo má pravdu vám nepovím. A nakonec tedy jsme u těch listů. Já je raději nepodávám hlavně kvůli domněnce, kterou nemám potvrzenou a kterou mi nikdo nepotvrdí, ale opatrnost je vždy na místě. Další problém je ten, že listí dělá docela bordel. U vás je to jedno, ale já chovám přes 60 kusů ptáků a dovedete si představit, kdybych jim ty listy podával? Jak často bych uklízel? Dále mohu napsat, že nepodávám ani listy z vrby, protože vrbu používám, jako stavební materiál pro agapornise a měla by jste vidět, jak rychle listí plesnivý v budkách a to určitě ptákům taky nesvědčí. Jednou jsem podával určitý druh vrby a pořád mi vrtalo hlavou, proč se ptáci tohoto materiálu ani nedotkli. Nic neokusovali ani nestavěly hnízdo a nakonec, když jsem to začal zjišťovat, tak jsem zjistil, že kůra z té vrby je pro ptáky hořká a tak jsem začal předkládat jinou vrbu a najednou světe div se ptáci zahnízdili.

A teď trochu k jinému problému. Řada lidí co vidím na internetových serverech neustále píše papouškovi to chutná, nebo papoušek to miluje. Víte já taky miluji hranolky a přesto to není zdravé. Známý měl senegalce, který měl velký zlozvyk od minulého majitele. Strašně miloval Colu a dovedete si představit co to sním udělalo? Někteří lidé krmí černou slunečnicí, protože ji jejich papoušci milují a já byl u chovatele, který si odrovnal všechny ptáky jen díky černé slunečnici, protože je moc tučná. Co z toho vyplivá? I když něco papouškovi chutná neznamená, že je to pro něj vhodné.
Hicks Hicks 1576 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 9 (celkem 9)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »