Aktuálně: 5 171 inzerátů172 075 diskuzních příspěvků17 712 uživatelů

Hračky pro papoušky

bony
bony (10 příspěvků) 01.05.2007, 14:25:28 xxx.xxx.71.154
Stala se mi taková věc. Koupila jsem pro svého dvouletého žaka dřevěnou OBARVENOU hračku. Po chvilce váhání se do ní Oskar pustil a začal ji demolovat. Jednou jsem si všimla, že po tom co hračku demoloval asi půl hodiny, si sednul na klec a začal špatně dýchat a sýpat. Do druhého dne to bylo v pořádku. Asi za týden se to opakovalo. Napadlo mě jestli to není z té hračky a vzala jsem mu ji. Od té doby je Oskar v pořádku a nejeví žádné znaky špatného dýchání.
Myslíte si, že by byla barva na hračce nějak toxická anebo mu uvíznul kousek třísky? Děkuji za případné reakce.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 01.05.2007, 16:23:10 xxx.xxx.183.35
Jen aby to nebylo z těch listů. Určitě hcete pro papouška jen to nejlepší a zatím děláte všechno špatně si myslím. Proč mu neuděláte hračku z přírodního materiálu?

Osobně si myslím, že váš žako z té nové věci měl strach a byl ve stresu. žaci jsou hodně labilní a každá změna je pro ně stresující.
bony
bony (10 příspěvků) 01.05.2007, 16:38:22 xxx.xxx.71.154
Když jsem psala tento příspěvek, myslela jsem si, že mi někdo sdělí svůj názor a ne že mě tady budete obviňovat z toho že se špatně starám o svého papouška! Jen pro upřesnění : listy z černého bezu jsem mu dala poprvé včera a hračku jsem mu odebrala už před dvěma měsíci. Takže jakákoliv spojitost je vyloučená! Nemyslím si, že by byl papoušek ve stresu natož že by se bál když jsem mu tu hračku dala, protože by si sní ani nehrál a choval by se úplně jinak.
Jediné ponaučení které vyplívá je, že příště mu tu hračku radši vyrobím sama.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 01.05.2007, 17:37:28 xxx.xxx.183.35
Já ale napsal svůj názor. Co jste chtěla slyšet? Jestli ty barvy jsou jedovaté? Kdyby byli, tak ty hračky nikdo nekupuje a nebo je ani neprodávají. Jak říkám není nad to udělat si hračku z přírodního materiálu.
anonymní (neregistrovaný) 23.01.2009, 17:11:00 xxx.xxx.224.2
Přidám se do diskuse - z čeho nejlépe vyrábět hračky?
Je vhodný jutový provázek?
Eva (neregistrovaný) 23.01.2009, 17:46:01 xxx.xxx.104.78
To barvivo by nemělo být toxické, barví se to potravinářským barvivem.. teda aspoň by mělo. Já ty hračky ale vždycky umyju než je dám papouchům.. třeba na tom byl nějaký bordel z obchodu nebo skladu..ale jestli jste to umyla tak to nevím.. ale kdyžtak ty barvy vydrhněte úplně, ono to strašně pouští to potravinářské, to bude rychle :D
Eva (neregistrovaný) 23.01.2009, 17:47:51 xxx.xxx.104.78
A propo-ta hračka je z přírodního materiálu, podle mě teda dřevo přírodní je!:)))
Eva (neregistrovaný) 23.01.2009, 17:50:34 xxx.xxx.104.78
Dobré hračky jsou podle mě ty "hračky z džungle" tady: http://www.terraint.eu/hracky-z-dzungle-odpocivadla-ze-dreva-kavovniku/index_cz.html
anonymní (neregistrovaný) 23.01.2009, 18:19:53 xxx.xxx.35.177
Hračky se MUSÍ vyrábět z nezávadných materiálů.
Neudělala jste nic špatného, mohl něco spolknout a pak to bezproblému vyloučit když mu teď už nic není.
Osobně se spíš trošku dívím, že se hračky vyrábí s provázků, ptáci ho hravě přeštípnou a nějaký větší kus jim zacpe střeva a uhyne.
kdysi o tomhle byl napsaný článek v nějakéém tom papouščím časopise i s fotkama kusů hraček v rozpitvaných papoušcích.
takové hračky jsou pěkné na pohled, ale osobně bych je ptákům nedávala
anonymní (neregistrovaný) 23.01.2009, 18:49:34 xxx.xxx.230.164
Je málo případů kdy hračky pro děti jsou označeny jako zdravotně závadné a musí se stahovat z prodeje?A vy myslíte,že pro papoušky je to lepší?Petr
Leptospiroza
Leptospiroza (20 příspěvků) 25.01.2009, 13:30:51 xxx.xxx.114.34
A nemohl být z "dlouhého boje s hračkou" jen udýchaný a vyčerpaný?
Můj kakadu po dlouhém létání taky sedává na klec či strom a chvíli výrazněji dýchá...

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.