Prosím o rady o chování papouš

Dobrý den,
Před 14 dny jsme si koupili papouška –alexandra čínského,kupovali jsme ho od chovatele,který ho prodával,protože ho daroval svému vnukovi (3 roky),ale vnukovi rodiče neměli na něj čas tak mu ho vrátili.Koupili jsme teda dvouletého Ferdu.
Ferda si na nás docela rychle zvykl,jídlo si bere z ruky,sedá si na ramena a hlavu a už nám dělá společnost i na obývacím stole kde zkoumá kde by co sebral nebo co by se mu hodilo.
Ale jakmile příjde čas na oběd nebo večeři Ferda začne větřit a už je v kuchyni a hlídá cože budeme mít dobrého.Překvapilo nás když jsme měli k večeři housky se salámem a sýrem a čaj tak náš Ferda okamžitě přiletěl a dožadoval se housky.Dokonce se nebál si dojít k talíři aby si kousek ukradl.Je jedno co jíme ale i talíř mu nevadí a jde si tvrdě za svým cílem a kousek si ďobne. Vpodstatě se chová jako pejsek když vidí nějaké jídlo.V kleci má svoje jídlo plus ovoce a zeleninu ale to všechno přehlíží jakmile je náš čas k jídlu.Nevíme jestli je na to zvyklý ale vypadá to tak.
Zárověň přemýšlíme co nám asi chce říct nebo ukázat když si tak povídá a pobrukuje a najednout začne jako rozlobeně křičet a k tomu hýbe hlavičkou rychle nahoru a dolů a pak tělíčkem krouží z prava do leva nebo naopak .Vypadá to jako malý taneček.Se sépiovou kostí si povídá pak se rozlobí a nakonec před ní začne kývat hlavičkou stejně jak jsem popsala .
Jakmile přiletí na kuchyňskou linku tak tam pochoduje jako generál a křičí na nás dolů,má docela výdrž.Asi tak po hodině ho to už nebaví tak si zaleze do klece..Nevíme co by to mohlo značit třeba nám ukazuje že kuchyň je jeho území..
Taky jsme mu dali vodu aby se vykoupal,ale náš Ferda sice přiletí namočí jen zobáček a už se celý oklepává jako by byl mokrý úplně celý ,jen jednou se mu podařilo namočit si hlavičku.Zkoušela jsem ho postříkat jemným sprejem vody ale přišlo nám že se mu to moc nelíbí tak jsme to už víckrát nezkoušely.Může si do vody vlést nemá to hluboké ale nějak se mu do toho nechce.Nevíme jestli mu je zima nebo jestli něco děláme špatně.
Snažíme se pochopit co nám asi chce říct nebo ukázat ale jde nám to pomalu.Radši se ptám jestli by nám někdo nemohl vysvětlit takové chování .Neradi bychom mu nějak ublížili.Jsme rádi že k nám přiletí podívat se co máme nebo jen tak česat vlasy nebo se snažit sebrat naušnice…
Pokud by se našel někdo kdo by mě mohl přeložit Ferdovo chování byla bych moc ráda a předem děkuji za odpovědi..

PS:tohle je náš Ferda
  • Obrázek
valerieh valerieh 5 příspěvků
Dobrý den, špatně děláte hlavně to, že ho necháváte, aby s Vámi jedl u stolu. Papouškovi to sice chutná, ale je to pro něj nezdravé, stejně jako pro lidi brambůrky. Když ho budete stále krmit domácím jídlem, zvykne si tak, že nebude chtít zrní ani jiné pochoutky pro papoušky. Když se papoušek nekoupe, tak se nic neděje. Nebojte se, že by mu nějak uškodilo rosení postřikovačem, zima mu určitě nebude. Ten jeho ,, taneček " bych přirovnal spíše k tomu, že papoušek toká. Hlavně se pokuste zamezit tomu, aby konzumoval lidská jídla. Za své teritorium si mohl vybrat právě vaši kuchyň a to mu těžko odepřete. Jediný způsob je ho vůbec do kuchyně nepouštět.
Stickers Stickers 556 příspěvků
Dobrý den. Lidská jídla určitě nepodávat, protože jsou pro něj nezdravá. V době vaření a oběda by měl být zavřený v kleci. Dokonce i výpary z kuchyně mu nedělají dobře.

K druhému problému napíši jen to, že se vám papoušek dvoří. Zvykl si na lidi, už natolik, že hledá, nebo si už našel životního partnera. Pak postupem času až si jednoho partnera vybere, tak ostatní členy možná začne napadat, protože si bude bránit toho svého partnera.

K dalšímu problému jen tolik. Váš papoušek dospívá a proto se snaží prosadit a zkouší si nalézt své teritorium a určité postavení v rodině, proto taky počítám s tím, že v brzké době by mohl být na někoho agresivnější.

S tím koupáním vám neporadím. Možná by to chtělo dát do rozprašovače na kytky teplejší vodu.
Hicks Hicks 1576 příspěvků

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, máme doma už půl roku dva papoušky Agapornis, dnes jsme si pořídily ještě jednoho, když jsme ho dali do klece tak ten jeden pořád po něm šel, občas i ten druhý, chci se zeptat jestli si na něj zvyknou nebo mám pořídit ještě jednu klec, pro toho nového. Děkuju :)

neregistrovaný Tereza neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 4 (celkem 4)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »