Aktuálně: 5 145 inzerátů172 503 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

alexandr veliky

anonymní (neregistrovaný) 02.12.2008, 17:31:44 xxx.xxx.142.49
Dobrý den, chtěl bych si pořídit domu Alexandra velikeho zajimalo by mě jeho klady a zapory ,jen jsem se dočetl že je řvoun tak se chci zeptat jak je to když se ochočí díky za informace
2191968
2191968 (213 příspěvků) 03.12.2008, 06:03:20 xxx.xxx.230.164
Nejde tak o křik,jako oto,že jsou úžasní ničitelé dřeva.Okoušou Vám nábytek a pod.Když ale seženete mladě dokrmené ručně a řádně se mu budete věnovat,může být vše jinak.Petr
SMOGI
SMOGI (28 příspěvků) 06.12.2008, 12:32:29 xxx.xxx.158.178
Mám doma dva ručně dokrmené Alexandry velké a můžu potvrdit dvě negativní věci a to je celkem pronikavý křik, až trhá uši, ale používají jej jenom po ránu, ale to si zakřičí každý a kdž se jim něco nelíbí a druhá věc je. že jsou to neskuteční drtičky na dřevo. Udělají Vám ale krásné štěpky zase. Jinak jim větve můžete nosit každý den a pořád je to bude bavit, mě už zničili celou garnýž, shoblovali ji tak, až spadla. Jinak to jsou strašně nádherní a elegantní papoušci, myslím že žádný jiný druh nemá tak uhlazené a celistvé opeření jako rod Psittacula a jjejich zoban působí opravdu majestátně a budí respekt. Pokud máte čas se mu věnovat a porozumět mu a dostatek trpělivosti obvzlášť v době puberty, tak můžu jen vřele doporučit. A na závěr vlohy k mluvení mají. tak uvidíte sám. Chovu zdar. Luděk Č.
Simona (neregistrovaný) 15.01.2009, 16:05:53 xxx.xxx.35.226
Dobrý den,přivezli jsme si od chovatele ochočeného Alexandra velikého,ale když ho chceme vzít z klece nebo z bidla,tak se po nás ohání zobákem.Nevím jestl je to tím,že ho máme krátce a musí si na nás zvyknout..Děkuji za odpověď
frant_aa
frant_aa (17 příspěvků) 15.01.2009, 20:55:15 xxx.xxx.15.138
Dobrý den mám doma taky alexandra ještě nevým jeli to kluk nebo holka, mužu říct že křičí jen pokut se moc nudí nebo chce jít za mnou si hrát ,jinak jde za všemi členy rodiny,pěkně si nás rozdělil někdo je na krmení jiný na mazlení ale jinak stíhá obletět všechny,je mu necelý rok právě přepeřuje.Pokut se mu věnujem tak si nábytku ani nevšimne a nic neničí.Přikládám foto.
Obrázek
Deejaayy
Deejaayy (13 příspěvků) 02.02.2009, 19:44:36 xxx.xxx.133.128
Dobrý den,také jsem si pořídil Alexandra Velkého,ručně dokrmeného a částečně ochočeného.Opravdu na něj asi chce jít pomalu.Mám ale dotaz.Mám pocit,že vůbec nepije vodu,ale kompenzuje to jablky a zeleninou.Nevíte někdo,jak zjistit,jestli pije nebo ne?Nemůžu u něj sedět 24 hodin.:-))Děkuji za odpovědi.
Marty (neregistrovaný) 02.02.2009, 20:08:19 xxx.xxx.249.60
Zkuste mu dát piškoty nebo suchý rohlík, něco aby měl žízeň a musel se napít.
anonymní (neregistrovaný) 30.07.2009, 12:40:13 xxx.xxx.13.134
Ahoj,chci se poradit,pořídila jsem si alexandra od jedné staré paní,ta ho měla třičtvrtě roku,já ho mám čtyři dny a stále jsemnou nemluví,jakmile se k němu přiblížím tak se otočí ke zdi a křičí nedej bože když mu chci dát jídlo nebo čistou vodu,tak padá na dno klece a řve,bojí se mně...Prý je zvyklí si brát ovoce a zeleninu z ruky a povídá,Pepíčku a ježibabo,ale v mé přítomnosti prostě mlčí a když na ně promluvím,tak někdy za píská,takovým způsobem jako,,nemluv na mě,,ani si neveme látek okurky,prý jeho moc oblíbený,že si ho vzal prý i od cizýho,ale on si ho vezme pouze když je sám..vím,že si má zvyknout,ale je mi zvláštní,že za ty čtyři dny se vůbec svým chováním nezměnil...když jsem mu otevřela klec,tak celou hodinu nevyletěl,jakoby prostě neměl zájem,pořád se sním snažím mluvit,nemůžete mi něco poradit prosím???děkuji jana
Ladan
Ladan (123 příspěvků) 30.07.2009, 13:57:57 xxx.xxx.8.130
Musí to být pro něj velký stres. Nespěchejte na něj a vyrušujte ho co nejméně. U některých papoušků se první týden vubec nedoporučuje, abyste se snažila navozovat kontakt..musí si v klidu zvyknout na nové prostředí, že byl odtrženej od zažitých věcí, atd. Že si bral ovoce od cizích nic neznamená, byla u toho pravděpodobně jeho majitelka..a ta je ted pryč, tak je nesvůj. Dopřejte mu pár dnů klidu. Pokud je starší,tak to také pujde pomaleji.
Remarka (neregistrovaný) 11.01.2010, 15:50:14 xxx.xxx.166.38
Dobrý den, chci se zeptat, jak dlouho se úřibližně dožívají alexandři? Také jednoho máme a zatím si na nás moc dobře zvyká ;) Přilnuli jsme k němu, tak bychom chtěli vědět, jak dlouho nám bude dělat radost :) Nyní je mu již 8 let - dostali jsme ho od jedné paní asi před 3 měsíci... Děkuji za odpověď.
anonymní (neregistrovaný) 13.01.2010, 20:11:24 xxx.xxx.158.178
To Vám asi přesně nikdo neřekne, jelikož na tohle téma ještě nebyla publikovaná žádná dlouholetá studie, která by se prováděla na stovkách kusů, jen zprávy o jednotlivých kusech ze zoo například. Vemte třeba takové kakaduy, nebo ary, to jsou prakticky papoušci na celý lidský věk i žakové se dožívají vysokého věku, v knihách se udává i 80 let u některých kakadůů. ale troufám si říci, že by u tohohle druhu při dobrých podmínkách a stravě nebyl problém se dožít 30ti let, takže se z jeho přítomnosti budete těšit ještě hodně dlouho si myslím.
Co se týče toho navykání, jak psal příspěvek hned pod dotazem, chce to opravdu čas, minimálně týden jej nechat být i 14 dní, jen na něj mlvit klidným hlasem, když vcházíte do jeho místnosti, ať předejdete úleku, kdyby jste jej překvapila z poza rohu např. a když mu dáváte krmení a provádět jen nutné doplňování krmení a po tom co si částečně navykne a zklidní se, tak zkoušet nabízet jeho oblíbené pamlsky, ale nečekejte, že si hned přijde na první pokus, spíš ho nechávejte ať si příjde pro něj on, než abyste přibližoval ruku k němu, tak snad se vám jej podaří brzo na sebe přivyknout , ale nečekejte "zázraky do tří dnů" chce to fůru trpělivosti. zvlášť když se jedná o staršího jedince, který měl už svoje nějaké návyky u předešlého majitele.
A k tomu veterináři já chodím k panu MVDr. Petru Gajdošíkovi, který má ordinaci v Hlučíně a nejsem si jistý jestli nemá i jednu ve Vítkovicích, má atestaci jak na ptáky, tak na terarijní zvířata a dopoledne dělá zvěrolékaře v zoo Ostrava, takže zkušenosti má. Já jsem s ním spokojen a můžu jenom doporučit.
Eva Z. (neregistrovaný) 13.01.2010, 21:11:13 xxx.xxx.191.197
Můžete mi, prosím, sem nebo i na mail napsat adresu toho veterináře?? My bydlíme kousek od Ostravy, zatím jsme sice nic moc nepotřebovali, ale člověk nikdy neví, kdy to bude akutní. A pak je pozdě teprve něco zjišťovat. Děkuji..
Jára (neregistrovaný) 28.05.2011, 14:41:56 xxx.xxx.73.124
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat zda když si pořídím velkého papouška na ochočení jestli při pohybu po bytě kálí kde se mu zachce nebo jestli se naučí kálet na jedno místo třeba do klece nebo pod ptačí strom. Mám na mysli větší papoušky alexandr velký , žako. ara kakadu. . Kdyžtak prosím odepište na email Předem děkuji za odpovědi.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.