Aktuálně: 5 138 inzerátů172 334 diskuzních příspěvků17 714 uživatelů

Papoušek do paneláku

Lenka (neregistrovaný) 09.12.2008, 11:13:22 xxx.xxx.31.69
Můj otec pár let choval andulky a celý život sní o tom, že si v důchodu pořídí Žaka, což mělo nastat teď v lednu. O víkendu byl ale na výstavě exotického ptactva a chovatelé mu tam Žaka rozmluvili, prý to není papoušek vhodný do bytu. Máte někdo nějaký tip na papouška, který do panelákového bytu vhodný je? Jako, že moc nekřičí a zvykne si i na víc než jednoho člověka? Předem díky za odpovědi.
cone
cone (1412 příspěvků) 09.12.2008, 12:45:52 xxx.xxx.85.196
Pokud by se jedna lo o ručně dokrmeného, tedy již krotkého / nebojacného / jedince, tak proč ne žako? Pravděpodobnost, že by měl při pořizování štěstí na křiklouna je malá, a navíc když je to sen? Pochopil jsem, že na něj bude mít dostatek času, tak pokud bude odstaven u chovatele z dokrmování, NEMĚL by křičet. Jinak ještě přichází do úvahy senegalec, pap. majerův, hnědohlavý a pap. konžský, vždy se ale orientujte jen na odstavené, ručně dokrmené, nebojácné mládě.
Erža (neregistrovaný) 09.12.2008, 14:05:35 xxx.xxx.34.162
Lenko ať si žaka klidně pořídí také ho máme v paneláku a neví o něm skoro nikdo je to miláček rodiny děti miluje a i naší korelu:-)musí to být ale ručně dokrmené mládě jak píše Olda a pokud je na něj dostatek času bude to nepostradatelný člen rodiny a až s vámi bude vyprávět jako u nás......co víc si přát prolet asi tedy nic moc jen z obýváku na chodbu cca 15 m ale on ani moc nelítá spíše za námi chodí nebo má milovanej strom a doslova vejrá na televizi a 3 letým synem se předbíhaj kdo pozná skoro dřív reklamu je to mazec:-))já bych vám ho doporučila a sen otce bych neměnila
Marty (neregistrovaný) 09.12.2008, 14:50:15 xxx.xxx.10.42
Jen bych připoměl, že se žako a ostaní větší papoušci dožívají vysokého věku.
Lenka (neregistrovaný) 12.12.2008, 15:17:40 xxx.xxx.31.69
No ti chovatelé na výstavě právě říkali, že Žako je moc hlučný, zvykne si maximálně na 2 členy domácnosti, ale spíš jen na jednoho a také z něj lítá hromada toho pudru když se zatřepe, a to tátu přesvědčilo o tom, že si ho pořídit nemůže. (Mamka je alergická na všechno možné, tak i to by byl možná problém).
Jinak s dokrmovaným mládětem přímo z boudičky se počítá, mívali jsme tak i Andulky.
Erža (neregistrovaný) 12.12.2008, 22:50:49 xxx.xxx.34.162
tak to já říct nemůžu v žádném případě že by byl hlučný jsme doma 2 dospělí a dítě 2,5 a bere nás všechny stejně nebo to tak teda vypadá nejvíc tráví času s malým je to asi tím že jsou oba ještě děti,co se týče toho pudru řešíme to postřikovačem ...je to kamarád všech asi taky záleží na jedinci ale už bych ho nedala!!!
Petr Král (neregistrovaný) 23.09.2010, 16:32:10 xxx.xxx.52.111
No je to těžké. Byl to také můj sen, který jsem si splnil. "Pudr" bych neřešil, není to tak hrozné. Co je hrozné, je agresivita, kterou si vytyčuje postavení v rodině. Synové si ho mohli vzít na ruku až cca po třech letech, po manželce jde dodnes (mám 4 roky). Bohužel jsem hodně zaneprázdněný, takže na něj není tolik času, kolik bych si představoval. I tak ho pouštím denně cca na 1h. Přesto poměrně nepříjemně křičí a vyžaduje si pozornost, kdykoli má pocit, že se nudí. Je to ale miláček a za nic bych ho nedal. Věřím, že jak agresivita, tak hlasité projevy zmizí časem. Rozhodně ho mohu doporučit, je s ním ukrutná sranda a je to super parťák. Petr
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 23.09.2010, 19:09:33 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Já jsem taky uvažoval o žakovi, ale žako se mi nelíbí. Nakonec jsem si koupil pro mě nejpěknějšího papouška- samce eklektuse. Koupil jsem ho jako třicetideního a strejda mi ho dokrmil... když jsem si ho cca před měsícem přivezl, tak byl dost agresivní kloval nevlezl na ruku a byl plachý, teďka už asi týden vleze na ruku kdykoliv mu jí dám a hraje si i se všema ostatníma z rodiny včetně 5-ti letého bráchy, i když zatím věří nejvíc mi... U eklektuse by pro vás byla ta víhoda že má málo pudru v peří. Já nemám prach skoro žádný. Neváhoda možná je trošku řídčí trus, protže eklektus potřebuje hdoně ovoce (je příbuzný k lorium) ale ani to u mě nejde zatím nějak extrmně poznat... Zatím u me za ten měsíc doslova ani jednou hlasitě nezařval spíš si jenom tak potichounce popískává.Jestli budete chtít eklektuse, tak si ale kupte samce, smice je v páru dominantnější a i jako mazlíček je údajně agresivní. Jinak pokud vám jde hodně o ten hluk, tak je možné že jsem jen trefil na tichého eklektuse, nebo to je jen tím že je to mládě, snad napíše ještě někdo kdo ho mám jako mazlíčka. Velikostí je přibližně stejně velký jako žako, podle formy. Já mám tu nejmenší. Jestli vám jde ale o ten hluk hodně, tak by byli nejlepší nějací poicephalusi(konžské,hnědohlavé,majeráky,senegalské) Jsou to nádherní papoušci a senegalci jsou mojí nejoblíbenější papoušci z těch co chovám v párech, a hlevně jsou potichu. Já o mojích senegalcích ani nevím že je mám :) Sem tam vydají skřek, ale to je tak cca 6x za den. fylip
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 23.09.2010, 19:13:23 xxx.xxx.97.55
Člověk si má pořídit něco, co je jeho sen. Tím se vyřeší i úklid, protože je pak běhání a uklízení kolem papouška vlastně zábava. Horší ovšem je, když se doma papoušek zamiluje do jiné osoby a ten kdo si svůj sen přinesl domů, tak o něj vlastně přichází.
jiří (neregistrovaný) 29.09.2010, 21:34:05 xxx.xxx.85.66
Dobrý den. V každém případě si uvědomte jednu věc,každý papoušek ať je to žako,či jiný, je každý jedinečný - tedy když budete mít výběr třeba z 10ks každý je jiný,každý se bude chovat po 1-2-3.... roce jinak jak ten druhý atd. To samé s oblibou v rodině. Není řečeno že když nyní miluje Vás ,se za rok třeba nepřevrátí na někoho jiného. Toto je riziko je u všech papoušků a vždy když přichází nový člen do rodiny. Co se týká hlučnosti i já musím konstatovat, že v mém případě jsou žakové nehluční a doma o nich (kromě mluvení) zcela nevím. Měl jsem doma několik let i "superřváče" aratingy a i stěma nebyl v celku problém,při svítání se 10min. křikem přivítali s novým dnem a krom občasného skřeknutí jsem o nich takřka nevěděl. Podle mě je to skutečně o přístupu a starosti o papouška.Svou velkou roli sehraje také již zmíněný výběr.Ale pokud Váš otec sní o žakovi,ať si ho koupí.Předpokládám že si je vědom starostí které mu papoušek přinese tak ať jde do toho. Jen si pohlídat jeho výběr,dle mé zkušenosti dát přednost před dokrmení lžičkou-stříkačkou,sondově dokrmenému bych se já asi vyhnul,ale nabídka těchto papoušků je natolik velká,že by to neměl být problém.Zbytek je na otci.Pudr a prach s papoušků se dá naprosto dobře zvládnout denním orosením ostřikovačem(většina mých papoušků sprchování miluje,takže spojíte příjemné s užitečným) Přeji dobrý výběr a spoustů krásných chvil s papouškem.
Obrázek
jakub.ara (neregistrovaný) 29.09.2010, 21:45:08 xxx.xxx.205.201
Zaka si klidne porid, protoze spis piska nez krici a sousedi si budou myslet ze te otec v dobry nalade a piska si on :D:D
Martin Dokulil (neregistrovaný) 24.03.2013, 15:42:09 xxx.xxx.36.10
Dobrý den, i já a moje manželka patříme k přátelům chovatelů papagáje žaka kongo. Te náš "Ferda", kterého jsme před nedávnem pořídili je prima společník, ikdyž občas připomene, že jeho zobák není jen cestou pro přísun dlabanečku, ale i solidní zbraní.Přesto vše je to kamoš s velým K. V loňsém roce jsme díky známému měli i křiklouna Aratingu Jendaj (Bertíka) nalezence. Měl cca 3 roky podle kroužku a díky jeho temperamentu jsme ho přezdívali POŠUK. Byl to trochu raplík, ale o to větší mazlík. Po návratu z loňské dovolenky, kdy jsme je oba kluky svěřili kamarádovi na hlídání, zaletěl cca 200m do lesa, kde jsme ho asi hodku naháněli, ale k mému úžasu se nakonec vrátil sám... nicméně cca měsíc na to jsem jej nalezl uhynulého, což mne i po krátkém soužití s ním dost zaskočilo. I po krátkém čase si nás získal. Nakonec mohu podotknout, že Aratingové jsou sice hluční,ale přítulní a žako je podle mne jako laika chovatele také mazel alez pohledu veliosti, náročnosti a inteligence , vyšší level. Přeji mnoho zdaru a spokojených chvil po boku opeřených kamarádů. Martin D. Třebíč
anonymní (neregistrovaný) 24.03.2013, 17:51:28 xxx.xxx.70.146
Veľmi by som sa potešil, keby ste po nejakej dobe, trebárs roku sem dal fotku"inteligentného vyššieho levelu" i s príspevkom.
Anonymní (neregistrovaný) 10.02.2018, 10:36:43 xxx.xxx.96.253
Myslíte že je žako vhodný do rodinného domu ??

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.