Aktuálně: 5 158 inzerátů171 953 diskuzních příspěvků17 711 uživatelů

Pořízení pejska

anonymní (neregistrovaný) 10.12.2008, 19:21:48 xxx.xxx.57.182
Ahoj, potřebovala bych poradit s výběrem rasy. Chtěla bych si pořídit psa, který by byl vhodný na cvičení a na různé soutěže. Bydlím v bytě 3+1 a nevím jestli by v tom nemohl být problém.
Díky za odpověď.
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 15.01.2009, 21:29:57 xxx.xxx.110.230
Samozřejmně není žádný problém když si chceš pořídit psa do bytu a ještě s ním chceš dělat nejaký sport. Já mám velkou kníračku s kterou dělám sportovní kynologii, ale tobě bych doporučila border kolii je to všestraný pes na psí sporty jsou užasný a hodně pracovitý. Je to střeďák tak, že se to tvýho bytu přesně hodí a nebo ještě havanský psík ten není tak aktivní, ale na agility se taky hodí.Bígl je lovecké plemeno, ale taky s ním někdo cvičí agility, ale moc bych ho nedoporučila on potřebuje zkušeného psovoda.
Uko (neregistrovaný) 15.01.2009, 21:41:19 xxx.xxx.109.211
Ahoj, mám stejný problém hele :-). Byt 3+1 a touha po pejskovi, nějakým aktivnějším...chtěla bych zkusit cvičák, agility, či dogfrisbee. Co hladkosrstý foxteriér? Mně se moooc líbí, akorát se trochu bojím toho že pouští chlupy no.
anonymní (neregistrovaný) 15.01.2009, 23:14:04 xxx.xxx.110.230
foxteriér je dost tvrdohlavý pes. Nevím jestli jste četla Dášeňku od Čapka a je to pravda. Se mnou chodí na cvičák dva a je to krutý ani jeden neposlouchá a holky se snaží jak můžou. Chlupy pouští, ale to není nic proti povaze.
BOSS
BOSS (18 příspěvků) 16.01.2009, 12:56:40 xxx.xxx.156.235
Chlupy pouští každý pes, kromě naháče. S tím nic neuděláš. Jinak pes do bytu není problém. Já mám v 1+1 obří plemeno. No a? Pejsek je šťastný. Má vycházku kdykoliv si zamane. Doma to sám zvládá, chodíme s ním běhat na pole, kde se vždycky potká s nějakým tím psím kamarádem a hlavně, je rád že je s námi. Nevěřím, že jsou šťastnější psi, kteří jsou celý rok zavření sami na zahradě, kadí pod sebe na dvoře a neznají nic jiného než 30 m čtverečních a plot
anonymní (neregistrovaný) 24.01.2009, 16:45:39 xxx.xxx.238.16
Co třeba beardedka? Vyžaduje úzký kontakt se svou rodinou, bydlení v bytě jí nevadí. Chlupy sice pouští (pravidelné kartáčování cca jednou za 2 týdny to dost omezí), ale pořád se líp uklízí dlouhé chlupy, než krátké (např. bígl). Na soutěře jsou jako stvořené.
Katka (neregistrovaný) 20.02.2010, 00:57:51 xxx.xxx.216.20
Pavlína Kosmáková: v 1+1 buldog a kráva, to musíte mít oba, Ty i ten buldog, ponorkovou nemoc.
An :) (neregistrovaný) 24.04.2010, 18:51:21 xxx.xxx.76.85
UH! Teď jsem to vypisovala do jiné dizkuze :) Tak tedy znova :
Pokuď bydlíš v bytě ,ale přesto toužíš po výcviku a různých aktivitách ze psem, určitě doporučuji (z velkých ) pracovní plemena. Ti nejsou moc nároční, jenom chtějí zaměstnaní. Zato psi lovečtí, (kteří se samozřejmě taky hodí na různé cvičákové hrátky) bych nedoporučovala kvůli jejich časté hyperaktivitě. Pokuď jsi omezená zákazem vetšího plemene, a bavili by tě agility tak jack russell terier by byl jako bytový společník na různé hry ideální. Malé a hravé bývají i sheltie a málý teriéři. Kdybys byla ochotna se pejsku hodně věnovat tak ze všech nejvíc ych ti doporučila "střední" border kolii , která zábavu a zaměstnání vyhledává :)
Hodně štěstí s výběrem :)
PS : mám německou boxerku,(s bytem není problém), miluje pohyb a hry, jsou to veselý tvorové a takové malé boxerátko by také hrou nepohrdlo :)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.