Aktuálně: 5 088 inzerátů172 536 diskuzních příspěvků17 717 uživatelů

Rosela hniezdi

Lucky (neregistrovaný) 07.05.2007, 22:48:05 xxx.xxx.70.40
Mam par rosely ktori momentalne hniezdi.Samica stale sedi v budke asi tak 4 dni takže mam určite znašku.Moj samec je minuloročny a tak sa chcem spytat či budu vajcia oplodnene.Budku radšej nekotrolujem lebo samica je stale v budke a nechcem ju plašit.Samec často vyčkava na budke.Stale im davam nakličenu slnečnicu a chcem sa spytat či ju mam ešte stale davat alebo nie.Dakujem
zbynek
zbynek (916 příspěvků) autor webu
08.05.2007, 11:46:17 xxx.xxx.111.1
Loňský samec už je starý dost na to, aby se se samicí spářil. Rosely sedí opravdu pevně a budku opouštějí jenom minimálně, to znamená 2-3 denně. Buď dál trpělivý a zbytečně ji neruš, kontroluj pouze v době, když opustí budku. Klíčené už rozhodně přestaň dávat a začni až po vylíhnutí mláďat společně s vaječnou míchanicí.
mike (neregistrovaný) 08.05.2007, 12:25:01 xxx.xxx.246.236
Dobry den
chcel by som sa opytat ci uz mozu moje rozely, ktore maju presne rok hniezdit. Maju na vyber iba jednu budku. Samec tam chodi sadat na bydlo a nakuka dovnutra, tiez aj preletuje a toka na samicu. Ta, sa mi nejako zda, ze ho ignoruje. Do budky chodi tak, ze sa posadi na to bydlo z vnutornej strany a oddychuje tam.
Moze to byt, ze u samice nazacalo este jej obdobie?
Spolu su odvtedu ako som ich kupil, tj. 10 mesiacov.
Dakujem
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 03.06.2007, 19:59:20 xxx.xxx.182.2
Rosely pestré jsou pohlavně dospělé přesně v 12tém měsíci života.samice většinou samce ignorují a pak nakonec se chců pářit.Ale já bych jim dal ještě alespoň o jednu budku víc.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.