Aktuálně: 5 138 inzerátů172 334 diskuzních příspěvků17 714 uživatelů

Krize

anonymní (neregistrovaný) 17.12.2008, 17:39:07 xxx.xxx.60.4
Myslíte, že krize bude mit dopad na chov exotického ptactva a sním věci související.
anonymní (neregistrovaný) 17.12.2008, 18:35:48 xxx.xxx.60.4
Já zas myslím že ano výkupčí nebudou tolik vykupovat protože si myslím že venku nebude už nebude takový zájem aspon oty levnější druhy což povede k přebitkúm a k následným snižováním stavú v chovech
anonymní (neregistrovaný) 17.12.2008, 21:47:23 xxx.xxx.60.4
Něco natom ale múže bejt.
cone
cone (1412 příspěvků) 18.12.2008, 10:03:20 xxx.xxx.85.196
Osobně nejsem příznivec chovů exot. ptacta, zaměřeného pouze na výkup. Osobně mi vadí, aby si někdo míň schopný mastil kapsu na mé dovednosti, umu a chovatelském štěstí. Lidé, kteří vykupují mají stanovený dopředu svůj zisk / včetně případných ztrát / a pouze eliminují zisk váš.Takže bych při obavách z kryze nebo i krize přešel postupně na druhy, kde budu cenu určovat a upravovat já podle svých potřeb a nákladů. Mnohokrát při potřebě financí na nákup něčeho nového co spěchá, jdou chovatelé s cenou na spodní, pro ně únosnou cenovou hranici.Sám jsem již v takovém rozpětí jak nakupoval kvalitní ptáky tak i prodával. Články, stanovující cenovou hladinu jednotlivých druhů papoušků / tak oblíbené /, jsou trochu mimo mísu, spíš se řídí pocity autora, kolik by rád na daném druhu vydělal.
kajik (neregistrovaný) 18.12.2008, 12:40:39 xxx.xxx.80.193
ja osobne se krize nebojim. Ptacky bych nedal ani za nic. Co se tyce vykupcich, tak spis jen okradaj. Je to jako vsude, ani na to nesahnou a maji ze vsech nejvic. Mozna i proto do vykupu vozim ptaky jen z vaznych duvodu (napr. samici, ktera opousti mlade a pod. )
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 18.12.2008, 13:09:37 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Do výkupu ptáky nedávám. Docela si vážím svých odchovů a raději je ponechám déle doma. Je to sice smutné s výkupčíky, ale je to tak. Nejenom v tomhle případě, druhý člověk vydělává na úspěšnosti druhých. V dnešní době je tomu tak prakticky všude. Nadruhou stranu mě selský rozum říká, že kdyby výkupy neexistovaly vůbec, tak by došlo k totálnímu přemnožení lehce odchovatelných druhů. Potom by už o ně neměl prakticky zájem nikdo. Začínající chovatelé by neměli možnost zažít radost z úspěchu a možnost pořídit za odchovy další papoušky, jelikož by se papoušci nejspíše museli jen darovat. Nejednou jsem slyšel,jak v časech minulých, kdy nebyly možnosti výkupu, se pouštěly odchovy například korel ven, nebo chovatel byl dokonce rád, že "špatně" zavřel voliéru a odchovy frnkly. Takže všechno má svůj rub i líc.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.