Aktuálně: 5 037 inzerátů173 691 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Papoušek k miminku

Michaela (neregistrovaný) 28.12.2008, 14:58:55 xxx.xxx.96.149
Dobrý den,
čekáme přírůstek do rodiny (zatím lidský přírůstek:)) a rádi bychom si pořídili papouška. Odmala jsem s papoušky vyrůstala, nicméně slyšela jsem i názory, že do domácnosti k úplně malému dítěti není papoušek vhodný. Máte prosím někdo o tomto nějaké informace? Papoušek by samozřejmě nespal ve stejné místnosti s dítětem, ani na něj volně nenalétal atd., zkrátka oba by byli hlídaní a s plnou péčí.
Děkuji moc za informaci a přeji hezký den!
Leptospiroza
Leptospiroza (20 příspěvků) 29.12.2008, 14:41:09 xxx.xxx.206.212
Dobrý den,
zastávám názor, že je možné chovat v podstatě jakékoliv zvíře ve společné domácnosti s dítětem, když je dostatek času, prostředků a rozumný přístup.
Nepíšete, o jakém papouškovi uvažujete. Velký papoušek může představovat pro malé dítě samozřejmě mnohá rizika, má silný zobák a drápy.. Při vhodných podmínkách pro obě strany však nevidím jediný důvod, proč byste nemohla rozšířit rodinu také o papouška ;o)
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 29.12.2008, 15:08:27 xxx.xxx.85.196
Souhlasím s předchozím příspěvkem, jen nechápu to načasováví.Proč zrovna současně s mimčem, to si myslíte že bude více času?
anonymní (neregistrovaný) 29.12.2008, 20:01:49 xxx.xxx.16.33
velci papousci nejsou k malym detem vhodni. i krotky a hodny papousek je pro dite nurcitym nebezpecim.

navic, pokud je to vase prvni dite, nebudete na papouska mit vubec cas. miminko se ve velmi castych intervalech krmi a prebaluje, chova, place... budete papouska v techto kratkych intervalech porad poustet a zavirat? miminko bude chtit spat a papousek bude zrovna kricet...
Kiara (neregistrovaný) 30.06.2020, 23:11:21 xxx.xxx.77.129
Dobrý večer, mám podobný dotaz, už téměř zodpovězeny z předešlého textu. Jsem v 7 měsíci tt a máme doma ročního papouška horského, který je v pubertě a hodně hlučný, bojím se že bude miminko rušit a,že budeme s malým z křiku nervózní, je mi líto dávat papoucha pryč. Je nějaká rada jak by se to dalo zvládnout?
Anonymní (neregistrovaný) 01.07.2020, 20:44:40 xxx.xxx.168.107

Řešení (možnosti(:

  1. Papouška dáte na čas k příbuzným, než dítě povyroste. 
  2. Papouška dáte do jiné klece do jiné místnosti, než ve které bude dítě. 

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.