Papoušek k miminku

Dobrý den,
čekáme přírůstek do rodiny (zatím lidský přírůstek:)) a rádi bychom si pořídili papouška. Odmala jsem s papoušky vyrůstala, nicméně slyšela jsem i názory, že do domácnosti k úplně malému dítěti není papoušek vhodný. Máte prosím někdo o tomto nějaké informace? Papoušek by samozřejmě nespal ve stejné místnosti s dítětem, ani na něj volně nenalétal atd., zkrátka oba by byli hlídaní a s plnou péčí.
Děkuji moc za informaci a přeji hezký den!
neregistrovaný Michaela neregistrovaný
Dobrý den,
zastávám názor, že je možné chovat v podstatě jakékoliv zvíře ve společné domácnosti s dítětem, když je dostatek času, prostředků a rozumný přístup.
Nepíšete, o jakém papouškovi uvažujete. Velký papoušek může představovat pro malé dítě samozřejmě mnohá rizika, má silný zobák a drápy.. Při vhodných podmínkách pro obě strany však nevidím jediný důvod, proč byste nemohla rozšířit rodinu také o papouška ;o)
  • Obrázek
Leptospiroza Leptospiroza 20 příspěvků
Souhlasím s předchozím příspěvkem, jen nechápu to načasováví.Proč zrovna současně s mimčem, to si myslíte že bude více času?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
velci papousci nejsou k malym detem vhodni. i krotky a hodny papousek je pro dite nurcitym nebezpecim.

navic, pokud je to vase prvni dite, nebudete na papouska mit vubec cas. miminko se ve velmi castych intervalech krmi a prebaluje, chova, place... budete papouska v techto kratkych intervalech porad poustet a zavirat? miminko bude chtit spat a papousek bude zrovna kricet...
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Dobrý večer, mám podobný dotaz, už téměř zodpovězeny z předešlého textu. Jsem v 7 měsíci tt a máme doma ročního papouška horského, který je v pubertě a hodně hlučný, bojím se že bude miminko rušit a,že budeme s malým z křiku nervózní, je mi líto dávat papoucha pryč. Je nějaká rada jak by se to dalo zvládnout?
neregistrovaný Kiara neregistrovaný

Řešení (možnosti(:

  1. Papouška dáte na čas k příbuzným, než dítě povyroste. 
  2. Papouška dáte do jiné klece do jiné místnosti, než ve které bude dítě. 
neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 6 (celkem 6)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »