Aktuálně: 5 067 inzerátů173 275 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Rychlost ochočování papoušků

anonymní (neregistrovaný) 14.05.2007, 11:37:33 xxx.xxx.60.248
Zítra to bude 14 dní, co mám doma mladého aymaru pruhovaného - přírodní zelená barva. Je na něm patrná vyšší inteligence než u andulky (ty jsem měl dosud), což je možná zároveň i trošku problém při ochočování. Už krásně jí z ruky, reaguje na zavolání jména, na mou přítomnost a rád se předvádí. Jenom stále nechce udělat důležitý posun v ochočování, tj. nebát se stoupnout mi na ruku či prst. Když jsem to učil andulku (dát jí pamplsek do takové vzdálenosti, že se k němu dostane za pomoci mé ruky) bylo to rychlejší. Přišlo mi, že o tom moc nepřemýšlela a prostě skočila na ruku. U aymarky je vidět, že dobře ví, o co mi jde. Šplhá, natahuje se a hledá jiné varianty, jak se k pamlsku dostat bez ruky a pokud to nejde, radši se na to vykašle. Zajímalo by mě, zda nejsem jenom netrpělivý, a jak dlouho trvá ochočování papošků jiným chovatelům. Je pravda, že v době ochočování andulky jsem byl ještě student a měl na ni víc času. Teď mám rodinu a chodím do práce.
Psitmont
Psitmont (3 příspěvků) 15.05.2007, 21:45:52 xxx.xxx.34.45
Opravdu to může být tím, že na papouška nemáte tolik času. Chce to více trpělivosti. Jak dlouho bude ochočování trvat se říct nedá, je to hodně individuální - některý papoušek důvěřuje po týdnu, jiný potřebuje 2 měsíce. Musíte prostě jen čekat. Hodně zdaru v chovu, Petr.
Katka Hovorková (neregistrovaný) 24.09.2013, 12:44:24 xxx.xxx.26.66
my máme asi měsíc kakariki, po14 dnech jsme ho vypustili z klece. Nechtěl dovnitř, chytla jsem ho rukou a teď se bojí. Z ruky zobe ale musí být hladový, jinak zádný pokrok...Snažím se mu dávat jen z ruky, povídám si s ním, ale zatím se stále bojí,je to divoch, ale ještě ho radši nepouštíme... Katka
Anonimka (neregistrovaný) 22.07.2014, 14:55:17 xxx.xxx.253.138

Já mám asi rok kakariki. Když byla ochočená a byly asi 2 měsíce tak na ni moje mamka hodila hadr protože se nenechala chitit. Od té doby doby se mě bojí anedaří se mi jí ochočit.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.