Aktuálně: 5 145 inzerátů172 502 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

Jak vyhnat myši s kurníku

Dana (neregistrovaný) 07.01.2009, 14:10:31 xxx.xxx.150.144
Mohl by mě někdo poradit cos tím.Kurník je dřevěný a podlaha s betonu ale staršího data.Díky
J.Marková (neregistrovaný) 07.01.2009, 19:08:28 xxx.xxx.105.3
Vyhnat myši z kurníku není tak těžké.Myši jsou také živí tvorové. Líbí se jim a množí se tam, kde mají sucho, teplo, klid, dostatek potravy a žádné nepřátele. Proveďte následující opatření:

Po nakrmení drůbeže odneste nebo do plechové bedny neprodyšně uzavřete všechny zbytky krmení. Zasádrujte nebo betonem vyspravte všechny díry v betonu, kudy se myši dostávají do kurníku nebo ke svým hnízdům. Všechna myší hnízda průběžně likvidujte. Do prázdného pro drůbež uzavřeného kurníku můžete přes den nastražit pastičky. Otrávené zrní i granule je nebezpečné, protože by se tím mohla otrávit i drůbež. Pokud je drůbež během dne venku na zahradě a do kurníku nechodí, pusťte myším v kurníku celý den na plno "Metal-hudbu" z přehrávače. Možná by se osvědčila i ochočená fretka, která by uvnitř uzamčeného kurníku během dne myši honila. Možná, že k vám cestují myši od souseda ? V tom případě jim ucpěte zacementujte nory ze sousedovic stavení. Pozvěte si tam deratizátory, kteří možná mají návnady pro myši toxické, které drůbeži neublíží ??? Nevím, poraďte se s deratizační firmou, najděte si je na internetu.

Pro zasmání avšak ze zkušenosti: můžete si sednout na bobek ve výběhu u kurníku, na zem položit dva květináčky otvorem k sobě vzdálené asi jen 3 cm, mezi ně položit kousek chleba a tiše nehybně čekat, až mezi tykvětináčky vleze myš. Pak jen květináčky srazíte k sobě, a myš se takto opravdu nechá chytit.

I správná kočka, aktivní myšilovka, může pomoci.
anonymní (neregistrovaný) 10.06.2009, 20:54:59 xxx.xxx.21.32
vzduchovkou udelej výřad :-)
Romana (neregistrovaný) 28.05.2012, 16:01:13 xxx.xxx.104.250
Tak to opravdu netuším.. zkuste si ale na pomoc zavolat deratizátosrkou službu na stránce http://www.dddsluzby.cz
anonymní (neregistrovaný) 14.08.2012, 17:33:57 xxx.xxx.227.37
mat stale aktivne pasce s orechom,priviazat ho past nech ho nekradne, odoberat s krmidiel co zostalo alebo ich zavesit nad podlahu cca 25-35cm. podla toho ake su velke sliepocky. a mat macku na dvore. odpudzovace nepouzivajte lebo nezbavite sa ich len sa prestahuju, a otravu tiez nie, aby to neroznieslo sa po kurine.ja som mal v kurine 6mysi,teraz uz ani jednu,ale macka nasla lasicku, potom sa pridali psi,ale utiekla,dufam ze sa nevraati. lovu zdar
anonymní (neregistrovaný) 19.08.2012, 22:43:55 xxx.xxx.160.51
Měli jsme myši v kurníku na půdě, zkrátka všude, pořídili jsme dva kocoury a je po myších, sem tam nějakou zahlédnu. ale je jich o 99% míň než na začátku. Navíc tam kde je kočka necpou se jiní dravci jako kuny, lasičky atd.
anonymní (neregistrovaný) 21.08.2012, 14:57:59 xxx.xxx.10.4
Musíte jim vyhlásit válku a ničit je všemi možnými prostředky-mechanické pastičky, jed, otrávená pasta, kočka, pes. Poté zmizí. Ale na podzim se oběví znova. Je to nekonečný příběh, pokud máte kurním někde ve stodole nebo kolně, případně poblíž.
Ali (neregistrovaný) 27.03.2018, 12:49:27 xxx.xxx.31.23
Odpověď na příspěvek uživatele Dana z 07.01.2009, 14:10:31

Dostal jsem se do situace, kdy mi pomohly už jen deratizační staničky. Myši byly všude a já nevěděla co s nimi. ( dočetla jsem se o nich na http://www.bonacasa.cz/se-zbavit-mysi/)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.