Aktuálně: 5 042 inzerátů173 731 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Kšíry na papouška

anonymní (neregistrovaný) 12.01.2009, 14:14:18 xxx.xxx.199.143
Znáte (Máte) to někdo? Nějaké zkušenosti? Nebo je to jen další kravina?
http://www.rajpapousku.cz/terra/ksiry-s/
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 12.01.2009, 14:23:42 xxx.xxx.88.30
V jednom z novějších čísel časopisu Papoušci o tom byl článek a mluvili o nich chovatelé co je používajía všichni spokojeni.. Nemůžu vám říct bohužel které číslo to bylo, protože je nemám u sebe.. Farma Ara naviká papoušky na kšandy už od mala a pak je rovnou s nima prodává novým chovatelům.. Tady co sem čet tak to lidé odsuzují, já bych to neviděl tak kriticky, může to být opravdu i k dobru papouška..
anonymní (neregistrovaný) 12.01.2009, 16:24:30 xxx.xxx.230.164
Představte si kočku s obojkem,Potkana na provázku,želvu na vodítku.To je asi to samé.Petr
cone (neregistrovaný) 12.01.2009, 17:38:31 xxx.xxx.85.196
Osobně se na to dívám jako na velkou americkou hovadinu, ale je to jen můj osobní názor. A zmiňovaná farma udělá vše aby vydělali více. Majitele osobně znám a jako chovatele si ho vážím, a samozřejmě se vším co podniká nemusím souhlasit.
anonymní (neregistrovaný) 12.01.2009, 17:39:06 xxx.xxx.85.196
Už se to tady probíralo!
Sýkorová Olina (neregistrovaný) 13.01.2009, 08:45:20 xxx.xxx.113.73
Dobrý den, já mám také žakouše naučeného na kšírky od malička, nemám problém mu je nasadit je zvyklý. Je prima ho vzít ven, má spoustu nových podnětů a zážitků. Kšírky nejsou na létání, jsou spíš jen jako pojistka kdyby se lekl - hlavně hrdliček, těch se ten můj Chárlík bojí. Samozřejmě že se prodává i delší nastavovací lanko k proletu, ale to já nepouživám. Když jsme venku tak sedí na rameni jako přišitej a kouká.
Obrázek
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 13.01.2009, 14:12:24 xxx.xxx.182.2
Můj názor na to je, že je to totální kravina.Je to opravdu nepřirozené a právě let je podle mě to, co by se nemělo omezovat.Na jednom poutacím videu k tomu sem viděl jak se papoušek lekl, vzlétl, popoletěl a hned spadl, protože bylo vodítko krátké.Opravdu lidi neví co by vymysleli a vymýšlí kraviny.Nejhorší je, že hodně lidí to hned koupí "pro dobro papouška" .Pokud ho chtějí a nemají čas být často s ním, tak si ho neměli pořizovat.Pokud mu chtějí dopřát čerstvý vzduch, tak ať postaví pořádnou venkovní voliéru.To je podlě mě 2x lepší než kšíry.
anonymní (neregistrovaný) 13.01.2009, 14:36:33 xxx.xxx.162.158
Zase je lepší používat kšírky (pokud je na papoušek zvyklý) než těmto krásným tvorečkům zastříhávat křídla. Mimo jiné v inzerci byl žako jak kráčel po balkoně s příšerně zastříhnutými křídly. Každý nemá možnost postavit si venku velikánskou voliéru.
Hann (neregistrovaný) 13.01.2009, 15:20:53 xxx.xxx.129.11
Luke112 , presne , taky sem na jednom videu videl jak se ara rozletela a asi po trech metrech doslo voditko a s ni neuveritelne trhlo a spadla na zem , ale na druhou stranu na to sedeni na rameni je to goood pojistka ale nejlepsi je ta voliera
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 13.01.2009, 17:09:36 xxx.xxx.88.30
4 Luke: Já si nemyslim že si to kupujou lidi co na něj nemaj čas, právě že to chtěj lidi co svýho miláčka milujou a chtěj ho mít furt sebou a chtěj si ho vzít i do přírody aby i on měl třeba změnu.. A papoušek když je fixovanej na majtele tak je taky rád když s nim může trávit víc času...
Jasný je to něco naprosto nepřirozenýho.. Ale každej nemůže mít na zahradě 10m voliéru pro aru aby se moh vylítat a ani např. panelákovej byt není zrovna obrovskej.. A právě kšíry a vodítko můžou nabídnout papouškovi prolet kterej normálně bez toho nemá šanci zažít a myslim že když je na to papoušek zvyklej tak on to nevidí jako něco divnýho, pro něj je to přirozený a prostě s tim žije..
Jestli se nějakej lek a vzletěl a pak pad, tak je to jasný, když je krátký vodítko tak se to stane a třeba ještě nebyl úplně zvyklej na vodítko a neví jak daleko může letět atd..
U p. Bártla je na stránkách pár fotek od paní která má aru a chodí s nim ven aniž by měl vodítko a nikdy neuletěl, to je asi ideální stav, ale nee každýmu se to povede a pak tady jsou ty kšíry a vodítka..
anonymní (neregistrovaný) 13.01.2009, 17:18:40 xxx.xxx.85.196
Kupa lidí si papouška spletlo se psem jak tak koukám. Jsou kšíry i na kočky a je to stejně blbý jak na papouška.
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 14.01.2009, 07:21:07 xxx.xxx.182.2
Jasný.Já beru, že všichni mít velkou voliéru nemůžou.Ale pokud bydlí v paneláku tak je naprosto zbytečné si pořizovat aru.Nebo jiné uřvance.Radši ať si koupí něco měnšího, pro co můžou utvořit ideální podmínky.K létání v místnosti, pokud otevřeš okno a budeš tam mít síťku, tak do místnosti půjde čerstvý vzduch a papoušek se vylétá.Bez kšír se dá vše obejít.A většina(takřka vše) řešení si myslím, že jsou lepší nez s kšírama. Vem si to jak Vy a pes(příklad).Pes by vás vzal na procházku tam, kde je špína, kde oni močí a značkují vše, vám se to příčí ale pro něj je to přirozené.To samé papoušek, vidí mnoho nových věci kterých se bojí a nedej bože aby poblíž létal nějaký dravec.
lucie (neregistrovaný) 07.02.2009, 20:27:39 xxx.xxx.47.254
Dobrý den, připojím se do této diskuze, protože právě zvažuji koupi kšír pro papouška. je to mazlík a chce být všude se mnou. ráda bych ho vzala na "výlet", sice má na zahradě voliéru, ale chci mu dopřát ještě něco víc.
hodně lidí kšandy zavrhuje, ale já je chci používat pouze jako pojistku, kdyby něco.. stejně ho mám neustále na rameni.
samozřejmě, nebudu papouška do postroje cpát násilím a když se mu to prostě nebude líbit. nechci ptáka srovnávat se psem, ale naše štěně se taky muselo naučit chodit na vodítku, ale u něj nebylo na výběr. Možná je to americký výmysl, ale proč máme na ulicích psi ve svetrech nebo naopak na stahovacím obojku.. jak říkám, když se to papouškovi nebude líbit, tak ho nebudu nutit.
otas.pe
otas.pe (31 příspěvků) 07.02.2009, 20:46:05 xxx.xxx.71.155
Jak jsem již psal, toto hodnotím kladně narozdíl třeba od klikru. Kšírky slouží k tomu, aby s Vámi mohl jít papoušek ven a to je jedině dobře.
Andrea (neregistrovaný) 07.02.2009, 20:53:26 xxx.xxx.199.143
Otas pe - tedy Vaši logiku vážně moc nechápu - výcvik pozitivní motivací zavrhujete, a kšíry ne?
Osobně kdybych se měla rozhodnout co zavrhnout, určitě by to byly kšíry, ale já se nebráním ničemu, a jestli budu někdy svého papouška učit na kšíry, tak rozhodně pomocí klikru.
anonymní (neregistrovaný) 07.02.2009, 21:02:11 xxx.xxx.71.155
Andreo, akorát nechápu, jak chcete použít klikr při zvykání papouška na kšíry. Ale to neptaří do tohoto tématu...:-)
otas.pe
otas.pe (31 příspěvků) 07.02.2009, 21:03:08 xxx.xxx.71.155
Zapoměl jsem se přihlásit:
Andreo, akorát nechápu, jak chcete použít klikr při zvykání papouška na kšíry. Ale to neptaří do tohoto tématu...:-)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.