Aktuálně: 5 588 inzerátů168 246 diskuzních příspěvků17 657 uživatelů

Alexandr malý

anonymní (neregistrovaný) 30.05.2007, 18:48:56 xxx.xxx.25.169
Nevím jak jste určil tak přesně věk, to je jenom domněnka. Klidně jí může být i 5 nebo 10 let. Nebo take roku pul a muze to byt samec.
tobias (neregistrovaný) 30.05.2007, 20:59:12 xxx.xxx.64.118
nemuze protoze nema krouzek kolem krku
anonymní (neregistrovaný) 30.05.2007, 22:26:45 xxx.xxx.25.169
pisu pul roku a to by krouzek jeste nemel !!!
anonymní (neregistrovaný) 31.05.2007, 12:36:47 xxx.xxx.14.80
Tobias má pravdu kdyby to byl samec tak má krouzek kolem krku a to musí každý chovatel poznat.
anonymní (neregistrovaný) 31.05.2007, 13:10:44 xxx.xxx.25.169
ale kdyby mu bylo třeba jen půl roku nebo i rok tak kroužek nemá ani samec.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 31.05.2007, 14:08:00 xxx.xxx.183.35
Co tady řešíte? Raději se zaregistrujte a přihlaste se ať víme, kdo píše příspěvky ať zde nedochází ke zbytečným nedorozumění.

Pokud je pták starší, tak se hůře ochočuje. Nejvhodnější jsou mladí ptáci, ale i tak je to hodně těžké a obzvlášť u alexandrů. Tazatelce bych doporučil dát papouška do chovu a zajímat se v inzercích o ručně dokrmené = ochočené papoušky.

Co se týká věku, tak věk přesně nepoznáte. Přibližně se dá věk poznat podle kroužku na noze a pak možná, když se začínají ptáci vybarvovat.

Podle tak tmavé fotky nepoznáte pohlaví vůbec. Samec i samice jsou stejně vybarveni a mám ten pocit, že něco kolem 2 roku se začíná samec vybarvovat. Má kolem krku prstenec, který je typicky pro alexandry.

Kdyby jste si prošly tyto stránky pozorně, tak hned, když kliknete na rubriku DRUHY naleznete popisek alexandra malého, kde je fotka ze které je nádherně vidět samec i samička. Pro lepší viditelnost, stačí na fotku kliknout a ona se vám zvětší. Zde přikládám přesný odkaz.

http://papousci.chovzvirat.com/druhy/alexandr-maly.html

Další možnost je kliknout na rubriku FOTOGALERIE, kde naleznete opět fotky alexandrů malých. Zde přikládám přesný odkaz.

http://papousci.chovzvirat.com/galerie/thumbnails.php?album=2
IVA (neregistrovaný) 19.01.2016, 17:27:06 xxx:xxx.c8ee:6afe

Dobrý den,dostali jsme asi 3letou samičku,je ochočená,asi po týdnu,na mě útočila,kdykoli jsem jí nechtěla něco dovolit,na manžela ne, ale po dalších asi 14dnech se začala chovat scela jinak,je velmi přítulná zaklání hlavu,cvrliká,chce hladit,lítá jen ke mně, je to tím, že by chtěla hnízdit? Jestli ano,jak toto období dlouho trvá,a zmnění pak zase své chování ke mně?Nebo to s tím nemá nic společného? Taky začala vyhazovat kůru ze dna klece,Dala jsem jí tam tedy papír, ale ten roztrhá na malinké kousky.I když má klec otevřenou,tak se drží spíše uvnitř,dříve mi dalo práci jí tam dostat,Děkuji za odpověď. Iva


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.