Aktuálně: 5 032 inzerátů173 666 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Přepárování senegalců

l.dienelt
l.dienelt (81 příspěvků) 23.01.2009, 10:47:06 xxx.xxx.5.16
Dobrý den, prosím o radu, jak mám provést výměnu samců v páru papoušků senegalských. Předpokládám, že tak 3 týdny podržím nového samce někde mimo, ale co pak? Mám dát původního samce pryč hned, nebo ho mám nechat se samicí až do dne výměny? (neškodí si, jen se ignorují) A toho nového mám rovnou pustit k samici, nebo ho mám nechat v kleci vedle voliérky, aby se seznámili, nebo ho mám i s klecí šoupnout dovnitř? Voliérka má rozměry 180x120, výška 180. Děkuji, LD
cone
cone (1412 příspěvků) 23.01.2009, 11:52:41 xxx.xxx.85.196
Přepárování senegalců u mě nedělalo žádné větší problémy, sestavil jsem 7 párů a z toho 5 vylíhlo mladé, ne všechny páry odchovaly.
Na vašem místě bych samce/původního odchytil a nového umístil pár dnů do klece vedle voliéry se samicí, ať si na sebe zvyknou. Po vypuštění k samici nějakou hodinku nově sestavený pár pozorujte, ať si náhodou neublíží - stává se to málo, ale je to možné. Původního samce dejte samozřejmě z vizualního kontaktu, pokud by se i neslyšeli, bylo by to ještě lepší. Hodně štěstí při vytvoření nového harmonického páru. cone
l.dienelt
l.dienelt (81 příspěvků) 23.01.2009, 14:35:12 xxx.xxx.5.16
Děkuji za radu, udělám to tak, jak píšete. Jen mám trochu nejasno s izolací nového ptáka (karanténa asi není to pravé slovo) - na chovatelských fórech jsem našla dost protichůdných názorů, tak nevím. Budou stačit 3 týdny odděleného držení (v úplně jiné části domu) + úzkostlivá hygiena, nebo ho čeká 3 měsíční samotka? (čímž by byl zbytek sezóny definitivně v čudu, ale radši to, než si něco zavléct do chovu) Test na PBFD nechám udělat určitě, protože chci stejně dělat DNA kvůli pohlaví, tak to už je při jednom. Děkuji, LD
cone (neregistrovaný) 23.01.2009, 16:41:01 xxx.xxx.85.196
Senegalci netrpí tak moc na nemoci jako třeba žakové, nejsou tak náchylní, ale těch pár týdnů pozorování - hlavně trusu, by mohlo stačit. Pokud dáte slušnou fotku hlavy z profilu a podocasních krovek / ocas nafocen zespodu a zepředu /, tak jistě si rádi zatipujem, senegalové se dají určit podle vzhledu.
l.dienelt
l.dienelt (81 příspěvků) 26.01.2009, 14:50:26 xxx.xxx.5.16
Dobrý den, sice mi to trvalo, ale tady je pár pokusů zachytit mého nového samce (doufám) senegalce. Moc nespolupracoval, tak nevím, jestli to bude k něčemu... Mně tedy jako samec připadá a nejen barvou. Co myslíte Vy?
Obrázek
cone (neregistrovaný) 26.01.2009, 19:22:46 xxx.xxx.85.196
Atobajus má pravdu, máte velmi pěkného samce. Cone
marian (neregistrovaný) 26.01.2009, 20:03:11 xxx.xxx.253.194
vydrzi senegalec i v zime venku???
atobajus
atobajus (44 příspěvků) 26.01.2009, 20:10:08 xxx.xxx.175.250
Senegalce v zimě venku určitě nechovejte.Navíc od podzimu do jara je jejich hlavní hnízdní sezona.Takže doporučuji teplotu ne nižší než 15 stupňů.A to ať hnízdí nebo ne.
marian (neregistrovaný) 26.01.2009, 20:30:17 xxx.xxx.253.194
diky myslel jsem si to ale psali po dobre aklimatizaci a suchy pristresek tak muzou byt venku! nebudu je porizovat ! diky a naschle.
anonymní (neregistrovaný) 29.01.2009, 12:18:32 xxx.xxx.112.110
no treba nejsem jedina ale zajimalo by nas casem jak si uspel u samicky tak sem pak ten par kdyz tak dejte tak preji hodne uspechu
l.dienelt
l.dienelt (81 příspěvků) 08.05.2009, 20:57:13 xxx.xxx.5.16
Dobrý večer, tak po téměř dvou měsících ignorování (kdy on se TAK snažil!) vzala samice samce na milost. Už třetí týden spolu lezou do budky (když jsem prvně viděla na kameře prázdnou voliéru, málem se mi zastavilo srdce - myslela jsem, že jsou fuč, dokud se samice nevyštrachala z budky a za ní nevykoukl i samec), krmí se a vyhazují z budky kůru a piliny. Samec je děsně agresivní, bez klacku v ruce nemůžu ani otevřít dvířka, abych jim vyměnila koupací vodu, hned nalétává směrem na obličej, pak se do toho klacku zakousne a zuřivě s ním bojuje, dokud neudělám to nejnutnější a nezmizím - je to kabrňák! Kromě každodenního obstarání jim k voliérce moc nelezu, aby měli klid, a jen moc doufám, že z toho něco bude. Koncem května jsem je chtěla přendat do venmkovní voliéry (4x2x2), ale nerada bych jim něco přetrhla - poradíte mi, prosím, dokdy mám počkat, případně za jak dlouho mám přestat doufat a přemístit je ven? Děkuji a zdravím, LD
Orina (neregistrovaný) 09.05.2009, 03:57:04 xxx.xxx.64.54
Nevím jestli jsem dobře četla, ale neuvádíte stáří těch ptáků, co se k sobě nehodí. Mě se stalo, že jsem u jednoho páru měla mladé až ve čtyřech letech. Prostě nepospíchám a nerada dávám pryč to, na co jsem si zvykla. Zkoušela jste původní pár na nějakou dobu oddělit a pak dát zase k sobě? Někdy i tato zdánlivá maličkost změní vztah páru. Jinak nový samec je pěkný. Třeba po mém příspěvku koupíte ještě novou samici a budete mít další pár senegalců.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.