zájem o papoušky

Jak je možné, že jeden rok je o papoušky tak obrovský zájem a jeden rok je zase nikdo nechce? Tak například letos.Andulky už byli všechni zamluvené a to jsem ještě ani nevěděl, kdy jim dám budky a jestli vůbec něco bude. Ale každý rok odchovám přibližně stejné množství ptáků ale každý rok je to jinak s prodejem. Je to tím,že třeba jiní chovatelé nic neodchovají? A podle čeho se dá poznat, jaký o ně bude zájem. Proč už třeba někdo ví, že například v letošním roce bude hodně andulek.To je jen příklad .čím to tedy je ví to někdo? Děkuji za odpovědi.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Víte proč si lidé myslí, že bude hodně andulek???
nikdo nechce agoše, ani výkupčí, lidi se jich proto zbaví, protože o ně není zájem, cena klesá a tak na tom netrhnou, proto prodají agoše a nakoupí andulky které byly celý rok mezi 80 - 140 kč ve výkupu.
Je to jen nenažranost některých chovatelů.
A ti si neuvědomují, že když agoše prodají a nakoupí všichni andulky, že zase andulek bude v roce 09 přebytek, výkupčí proto budou míň dávat a agošů bude málo, tak ti co si je nechají tak na tom budou líp než oni :-)))
to je doicela vtipné co lidi neudělají pro peníze
vtipné? spíž ubohé!!!
Je pravdou , že loni z jara byl problém z andulkama -
prostě nebyli moc k sehnání . Napodzim zase všichni (dle inzerátů) sháněli mníšky . Takže přepokládám že by mohlo být dostatek mníšků v následujícím období.
Ještě k těm andulkám, - jelikož patří k nejlehčeji odchovatelným papouškůms minimální starostí a náklady -
proto se na ně všichni vrhají a snaží se jimy vylepšit rozpočet.
Já si teda myslím, že bude zájem o cokoliv, ale hlavně aby to bylo ručně dokrmený :)
njn, zrovna shánim ručně dokrmenýho mnivh anebo senegalce ;-)
neregistrovaný Lukas neregistrovaný
*Mnicha
neregistrovaný Lukas neregistrovaný
Tak na ifauně je inzerátů na senegalce dost :) Nebo vím o paní, která by snad měla teď dokrmovat ;o)
A doporučuju senegalce - Mniši jsou fakt hooodně hlučný :o(
neregistrovaný Andrea neregistrovaný
jj jenže já teď nemám jak pro něj dojet.....:'-(
podle mě pude s cenou nahoru pap.zpěvaví protože loni za ně dávali taky 40 kč a tak se jich dost lidí zbavilo.uvidíme a necháme se překvapit
papy papy 447 příspěvků
včera v tyníšti bylo zpěváku dost, ale jak jsem tak koukal, tak hlavně metace přírodní jsem neviděl
S těma mutacema je to u běžnější austrálie stejné u všech druhů.Já jsem loni hledal přírodní tyrkysáky a nebylo možné něco sehnat.Mutací byla každý měsíc plná burza.Během roku jsem sehnal asi 10ks nepřepeřených mláďat a jen u dvou páru zůstalo žluté bříško.
atobajus atobajus 42 příspěvků
pro:Květoše loni na podzim jsme se dali se známím do shánění přírodních tyrkysáků.sehnali jsme krásné přírodní 4 nepříuzné kusy s citronově žlutými bříšky.moc sme za to rádi sice nepatří mě ale tu radost mám také,protože sme z celé republiky sehnali jen tyhle. a jeste takové nic moc,ale ty sme nebrali.dalo to fakt fušku protoze čistého ptáka jen těžce seženete.jestli chcete tak muzem popovidat.napište mi na icq nebo na e-mail.nashle at se daří
papy papy 447 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 14 (celkem 14)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »