Aktuálně: 5 057 inzerátů173 522 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Korela pestrá

sonor (neregistrovaný) 27.05.2007, 10:33:42 xxx.xxx.196.92
Prosím o radu:pták celý den a hlavně v noci stále vydává velmi nepříjemné zvuky/doslova řve/.Mám ho dva roky a v podstatě se nedá ochočit.Hlavně bych přivítal,kdyby mě někdo poradil co s tím jeho křikem.
Moc děkuji a zdravím Sonor.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 28.05.2007, 06:01:31 xxx.xxx.183.35
Dobrý den Korelu pestrou neznám. Podle názvu odpovídají snad jen dva druhy a to korela chocholatá a pak jiný druh rozela pestrá. Pravděpodobně jste měl na mysli korelu. Ten křik pravděpodobně poukazuje na samečka. Samci u korel jsou většinou hlučnější než samice. Nijak ho to asi neodnaučíte. Jedině ho naučit buďto mluvit a nebo při křiku ho nějak zabavit, třeba mu dát něco na hraní, nebo na okusování nějaké větvičky.
anonymní (neregistrovaný) 28.05.2007, 11:57:26 xxx.xxx.88.68
Dobrý den, důvod křiku je zpravidla způsoben dožadováním se pozornosti (ovšem v noci - s tím zkušenost nemám). V průběhu dne s vámi korela bude nadšeně dělat vše - dovolte jí to. My jsme nedávno spravovali koupelnu a naše korela byla hlavním stavebním inženýrem - nadšeně seděla na rameni a mohla si zvědavostí ukroutit hlavu:-)
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 03.06.2007, 13:42:44 xxx.xxx.182.2
Korela se nudí.Dejte jí nové hračky at se má čím zabavit.To že křičí v noci je potom normální.Korela vám dává v noci najevo že se ji nechce spát a že má mnoho energie.Nebo místo hraček(ale ty tam dejte tak jak tak) zkuste koupit samičku.A mělo by to přestat.Napadlo mě já vám dám příklad -zkuste jeden být jen zavřený doma nic nedělat jen ležet na gauči a jíst a pít a uvidíte jestli se vám bude chtít potom spát(a zkuste to dělat třeba týden a pak uvidíte jak se korela cítí).S Pozdravem Lukáš

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.